שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Winter Sonata

שלג Winter Sonata שלג
פורסם לפני 3743 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה Winter Sonata שודרה ברשת KBS2 בין החודשים ינואר-מרץ 2002, ויש לה 20 פרקים. הדרמה הנ"ל נחשבת לאחת מחלוצות הגל הקוריאני. היא הפכה ללהיט ענק ברחבי אסיה, וביססה את מעמדם של השחקנים הראשיים ככוכבים אהובים ונערצים, עד היום. הסדרה עובדה גם למחזמר ולגרסת אנימה.

העלילה:
לתיכון בעיירה קטנה מגיע תלמיד חדש, קאנג ג'ון סאנג (בה יונג ג'ון, The Legend). ממבט ראשון הוא עושה רושם לא חברותי במיוחד ואפילו מתנשא, ומתברר שהוא במטרה לחפש את אביו שאותו לא הכיר מעולם. בדרך לבית הספר הוא פוגש את ג'ונג יו-ג'ין (צ'וי ג'י וו, Stairway to Heaven), תלמידה חברותית שתמיד מאחרת לשיעור הראשון. אחרי כמה תאקלים קטנים, השניים מתאהבים, וזאת למורת רוחו של סאנג-היוק (פארק יונג הא, Story of a man), ידידה הנאמן של יו-ג'ין שמאוהב בה מאז ילדותם. גם צ'ה לין (פארק סול מי), בת כיתתם ששמה עין על ג'ון סאנג, לא בדיוק מאושרת מהרומן המתפתח. ואז ג'ון סאנג נעלם מחייהם באופן טראומטי...

עשר שנים אחרי, יו-ג'ין וסאנג היוק עומדים להתארס, ואז מגיעה צ'ה לין מצרפת עם החבר החדש שלה, שנראה בדיוק כמו ג'ון סאנג (פלוס משקפיים וצבע שיער שונה), אבל קוראים לו לי מין היונג. ומכאן הכל מסתבך כמובן.

רשמים אישיים (יש מעט ספויילרים כלליים):
הייתי סקרנית לראות את הסדרה אחרי שקראתי לא מעט על הצלחתה הגדולה כאחת הסנוניות הראשונות של הגל הקוריאני, למרות שמראש הכנתי את עצמי לאפשרות שהיא קלאסית ואף מיושנת. הצצתי גם בהתחלה של הפרק הראשון באחד מאתרי הצפייה הישירה (לפני שהתחלתי להוריד), כדי לוודא שיש כימיה ראשונית, ואכן הייתה.

אחרי שהורדתי בערך חצי סדרה, קראתי סקירה קצרצרה בדרמבינס וכמעט חטפתי רגליים קרות Smiley_Nervous. למה? בואו נסמן 'וי' על רשימת המרכיבים שכוללת הסדרה:

Vאדום חשד לגילוי עריות? יש (ובכלל זה נושא חביב על הבמאי שביים עוד 3 סדרות שקשורות לעונות השנה).
Vאדום אמנזיה? יש.
Vאדום חילופי זהויות? יש.
Vאדום מחלה מסכנת חיים? יש.
Vאדום ים של דמעות? יש ויש.

(האם לא הייתי בסרט הזה המון פעמים בכל השנים שבהן צפיתי בטלנובלות??? רואה_כוכבים).

תוסיפו לזה את העובדה שבמשך רוב הסדרה בכלל לא הייתי בעד הזוג הראשי ולא פרגנתי להם... ואם זה לא מספיק, הקצב של הסדרה איטי למדי. היא רצינית ודי כבדה, ויש בה הרבה שתיקות והליכות בשלג. וכן, כמעט תשע שנים אחרי שצולמה, היא נראית קצת מיושנת, גם בהיבט הטכני (ולעתים אפילו קלטתי מיקרופון תועה בפריים – ואני ממש לא חדת הבחנה).

ועדיין, למרות כל אלה, משהו משך אותי לסדרה והצלחתי להתחבר אליה. צפיתי בה בריכוז ובתשומת לב (כמעט לא המרצתי, כפי שעשיתי בהרבה סדרות אחרות), התרגשתי ואפילו דמעתי בסצנות מסוימות Eye_Br_Tear (ואני משערת שהן לאו דווקא הסצנות שבהן יוצרי הסדרה קיוו שהצופים יבכו).

אז מה משך אותי לסדרה? אני לא בטוחה שזה הסיפור עצמו, כמו האופן שבו הוא סופר. השילוב של המוזיקה הקסומה והצילומים החורפיים תפס אותי כבר מהפרק הראשון, ויצר חיבור ראשוני. אני לא זוכרת סדרה שבה הרגשתי כל כך חזק את התחושה החורפית הזו שלג עוברת דרך המסך (אפילו בימי שרב...), וזה היה חורף יפהפה, מרשים וגם מתוק-מריר.

גורם נוסף שמשך אותי לסדרה הוא פארק יונג הא בתפקיד המשני, ומצאתי את עצמי מוקסמת מהעיניים שלו, מהמבט הרך והעדין. אני חייבת להודות שגם כשהדמות שלו נראתה פתטית ועשתה דברים שלא יכולתי לקבל או להבין או להסכים איתם – עדיין חיבבתי אותו רוב הזמן. חשתי אמפתיה כלפי הדמות שלו בשלבים שונים של הסדרה. סאנג היוק אוהב את יו ג'ין במשך שנים (וזו לא ממש אהבה בריאה), ומוכן להסתפק בפירורים של תשומת לב מצדה, כשברור לו שהיא אוהבת מישהו אחר. הוא משקיע המון, תמיד נמצא שם בשבילה, אבל זה פשוט לא הולך לו... באחת הסצנות הנוגעות ללב, הוא מזמין אותה לסרט, אבל בכל בתי הקולנוע שאליהם הם הולכים לא נשארים כרטיסים. וכשהם חוזרים לאוטו הוא מגלה שחטף דו"ח. שום דבר לא מסתדר לו, וזה צבט לי בלב.

אני חייבת לציין שהיה לי מוזר לראות את השחקנים הבוגרים כתלמידי תיכון (בפרקים הראשונים). בדקות הראשונות ניסיתי להבין אם הם באוניברסיטה או בבית ספר ללימודי ערב... חלקם ממש נראו מוזר בתלבושת האחידה. אני חושבת שהשחקן הראשי (שהיה בן 30 בזמן הצילומים) נראה צעיר יותר אחרי מעבר הזמן של עשר השנים, לעומת תקופת ה"תיכון"... אח"כ קראתי שהוא העדיף ששחקן אחר יגלם את הדמות בצעירותה, אבל זה היה בעייתי מבחינת העלילה.

השחקנית שגילמה את יו-ג'ין אולי לא נראתה כמו תיכוניסטית (היא הייתה בת 26 אאל"ט), אבל היא הייתה יותר חמודה עם השיער הארוך שהיה לה בהתחלה. התספורת הקצרה והסטיילינג אחרי קפיצת הזמן שיוו לה לדעתי מראה של אג'ומה וחבל, כי בתמונות אחרות היא נראית ממש יפה. נראה גם שאחרי הניתוק מאהובה היא איבדה את האנרגיה ושמחת החיים שלה. הדמות שלה הייתה עצובה, מכונסת בעצמה, כמעט דיכאונית (חלק גדול מהזמן), עד שכמעט התקשיתי להבין למה סאנג היוק לא מוכן לוותר עליה.

כאן יש סצנה חמודה מהפרק הראשון, שבה אפשר לראות עד כמה היא מלאת חיים ואנרגיות. בסצנה הנ"ל היא משדרת ברדיו הבית ספרי. היא חושבת שהיא לבד באולפן ושאף אחד לא רואה אותה, ורוקדת ושרה לצלילי Dancing Queen Music_2

קראתי מאמר שמנסה להסביר את סוד ההצלחה של הסדרה ולא בטוחה שהשתכנעתי לגמרי. בין השאר נטען שהסדרה מזכירה לצופים (ובמיוחד לצופות) את האהבה הראשונה שלהם, ושהסדרה מציגה פנים שונות לאהבה – מאהבת נעורים דרך אהבה אובססיבית ועד אהבת אמת, וכמעט כל אחד ואחת יכולים למצוא את עצמם על הסקאלה הזו. בכל אופן, האהבה של הזוג הראשי, כפי שהיא מוצגת בסדרה, נראית לי רחוקה מאהבה אידיאלית. באופן אישי לא הייתי רוצה לחוות אהבה כזו, שרוב הזמן אמללה לא רק את בני הזוג אלא גם (כמעט) את כל מי שהיה בסביבתם.

והנה אחת הנעימות האהובות עליי מתוך הסדרה, שעוד מתנגנת לי בראש (הורדתי את הפסקול כמובן):

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)