שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

On Air

Star_3DT_Silver On Air Star_3DT_Silver
פורסם לפני 3724 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה On Air שודרה ברשת SBS בין החודשים מרץ-מאי 2008 ויש לה 21 פרקים. הסדרה זכתה ברייטינג ממוצע של 20.7%. יש גם סקירה מצוינת של לינה, שנעזרתי בה Smiley_Happy

Star_3D_Silver העלילה: Star_3D_Silver
במרכז העלילה עומד התהליך הארוך והמפרך של הפקת דרמה בת 16 פרקים – משלב הרעיון, דרך הליהוק, ההפקה, הצילומים, היח"צנות, השידור – וכל הבלגנים שמלפני ומאחורי הקלעים, ויש הרבה כאלה. כדי להציג את המוצר הסופי והנוצץ נדרשות אינספור שעות של הכנות, תיאומים, יישוב סכסוכים ואיזונים בין אגואים מתנגשים, וכל זה על רקע מאבקים בין ערוצים, סוכנים והתמודדות עם שמועות מרושעות.
חוק מרפי עובד כאן שעות נוספות, וכל מה שאתם יכולים לדמיין (וגם מה שלא) שעלול להשתבש – אכן משתבש, ומשבר אחד בהפקה רודף משבר אחר. בקיצור, מדובר בסיר לחץ שמאיים כל רגע להתפוצץ, וכולי פליאה איך כל העוסקים במלאכה לא יצאו מזה עם אולקוס, שערות לבנות וקמטים... אבל לצד הלחץ המסיבי, יש גם רגעים מצחיקים, מהנים, מרגשים ואפילו רומנטיים (אם כי לא פינקו אותנו יותר מדי בתחום הנ"ל).

Star_3D_Silver הדמויות: Star_3D_Silver
לי קיונג מין (פארק יונג-הא, Story of a man, Winter Sonata) הוא במאי זוטר שמקבל את ההזדמנות הגדולה: להיות הבמאי הראשי. אבל לשם כך הוא צריך לשכנע את התסריטאית המצליחה, סאו יונג יון (סונג יון-אה), לשתף עמו פעולה. הבעיה היא שהתסריטאית סאו, שכבר צברה מוניטין, לא נלהבת לעבוד עם טירון. ומלבד זאת, למרות שהביאה קבלות בדמות אחוזי רייטינג גבוהים, עדיין יש מי שטוען שהיא ממחזרת סיפורי סינדרלה, ולא מראה מקוריות או יצירתיות. אבל לדבריה, סוד ההצלחה של דרמה טמון ב-95% אלמנטים מוכרים, וב-5% של רעיונות מקוריים".
הבמאי לי שם את ידו על התסריט הראשון שלה, שנקרא Ticket to the moon, ומנסה לשכנע אותה לשדרג את הסיפור ולצאת איתו לדרך, אבל המשימה לא קלה. סאו יונג-יון היא גרושה + ילד, שרואה את כל הדרמות של אמו, ויש לו גם הערות בונות מדי פעם.

במקביל אנחנו מכירים את השחקנית או סונג-הא (קים הא-נול, Road no.1), מגה סטארית עם מניירות של פרימדונה, שזכתה לכינוי "המכשפה הלאומית". לצד ההצלחה המסחרית הגדולה, נשמעות ביקורות רבות על יכולת המשחק שלה, ויש הטוענים כי רואים רק את גופה על המסך, אך לא את נשמתה. מאחורי החזות הקשוחה, סונג הא עצמה חסרת ביטחון לגבי כישרון המשחק שלה והיא די בודדה. החוזה שלה עם הסוכן האגרסיבי ג'ין סאנג וו (לי היונג צ'ול, "פסטה", "סיטי הול") עומד להסתיים, והיא נוחתת במפתיע על הסוכן פושט הרגל ג'אנג קי-ג'ון (לי בום סו, Giant), שאותו הכירה בתחילת הקריירה.

Star_3D_Silver דעה אישית: Star_3D_Silver
אהבתי מאוד את הסדרה הזו ואני כבר מתגעגעת לדמויות, למרות שאני מודה שההתחלה לא הייתה כ"כ קלה. הפרקים הראשונים היו מעניינים אבל עמוסים, עם המון דיאלוגים, והרגשתי שהצפייה כרוכה במאמץ (כן, אחרי שהשווצתי שאני קוראת את התרגום במהירות וכו', נאלצתי להשתמש שוב ושוב במקש הרווח כדי לעצור ולהספיק לקרוא). אבל בשלב מסוים העניינים התחילו לזרום (יכול להיות גם שהדיאלוגים התמתנו) ומפלס ההנאה עלה.
בסדרה הזו הרגשתי שארבע הדמויות המרכזיות מקבלות פוקוס ודגש כמעט שווה, וזה בהחלט היה לטובה, כי סימפטתי את כולן, גם אם לא ממבט ראשון. בניגוד לסדרות אחרות, כאן לא היה ברור לי מההתחלה מי יסיים עם מי (אם בכלל...) וגם זה היה מבורך.

בסדרה הזו יש בעצם דרמה בתוך דרמה, ולפעמים הדרמה ש"צולמה" – להלן Ticket to the moon, נראתה כמעט כמו פרודיה... היה מאוד מעניין לראות את "מאחורי הקלעים", הטריקים הקטנים, שיטות העבודה וכמובן מערכות היחסים בין כל השותפים הרבים במלאכה. היה נחמד לראות איך משפט קטן שאמר הבמאי לתסריטאית, נכנס לדרמה... והאמת, הייתי אפילו במתח לראות את נתוני הרייטינג של הדרמה הפיקטיבית.

מאחורי On Air עומדים התסריטאית קים און סוק והבמאי שין וו צ'ול, שמהווים צוות קבוע וחתומים בין השאר גם על טרילוגיית Lovers, "סיטי הול", Hello! Miss ועל Secret Garden שתעלה בקרוב בקוריאה. אני בטוחה שהם הכניסו לסדרה הרבה דברים אותנטיים מניסיונם, אבל אני שואלת את עצמי עד איזה גבול, והייתי שמחה לקרוא ראיון איתם...

זו התסריטאית:

וזה הבמאי:

נהניתי לראות את השחקנים והכימיה הטובה ביניהם. פארק יונג הא (RIP Izkor_1 Heart_Broken) הקסים אותי גם בסדרה הזו... הוא גילם כאן במאי קצת חסר ביטחון אבל גם עקשן, שרואה בצוות של הדרמה את האנשים שלו, דורש מהם לא מעט אבל גם מוכן לעשות הרבה בשבילם. גם בדמות הזו הוא הקרין חום, עדינות ואנושיות. אהבתי אפילו את שפת הגוף החתולית משהו שלו, את החיוכים המקסימים והמבטים הממיסים. מדי פעם כשכל כך נהניתי לראות אותו על המסך, לא יכולתי שלא לשאול שוב את השאלה "למה????". היו כמה משפטים של הדמות שלו שנאמרו כבדרך אגב, אבל לנוכח הנסיבות העצובות, המשפטים האלה הקפיצו אותי. למשל, כשהבמאי אומר משהו כמו "אני מעדיף לתלות את עצמי ולא לנסות לשכנע אותה...".

את קים הא-נול ראיתי קודם ב-Road no. 1, וכאן היא גילמה דמות שונה לחלוטין. לא תמיד היה קל לחבב את דמותה, אבל לטעמי השחקנית הצליחה לשדר את הפגיעות מאחורי המניירות של הכוכבת. חיבבתי אותה מאוד כאן, והיא גם נראתה מצוין לדעתי. הסדרה הזו הייתה המפגש הראשון עם השחקנים לי בום-סו וסונג יון-אה, ושניהם היו משכנעים ועשו עליי רושם טוב.

בסדרה הזו היו גם לא מעט הופעות אורח, כולל של לי סו ג'ין וקים ג'ונג און (שכיכבו ב-Lovers ובאו לעשות ג'סטה לתסריטאית ולבמאי) ועוד סוללה של כוכבים שלא את כולם זיהיתי... וכן דלית, גם בסדרה הזו הזכירו את "הונג גיל דונג" Smiley_Smile

ואפרופו סצנות האהבה המינימליסטיות שדסקסנו עליהן, הנה שיחה קטנה לדוגמה שבה הבוס נוזף באחד הבמאים:
הבוס: "איך אתה עובד? למה אתה תמיד עושה בעיות? אתה חושב שתחנת הטלוויזיה היא הבית שלך? אחרי הנשיקה, הם רק צריכים לגעת קצת בשפתיים... למה זה צריך להיות כ"כ לוהט?. כל התחנה בבלגן, מה אתה חושב לעשות?".

הבמאי (מגמגם): "זה בגלל הרגשות של הדמויות..."

הבוס (רותח): תפסיק לקשקש כ"כ הרבה!

Music_2המוזיקה הייתה ממכרת והיא כבר מצאה את דרכה לאם.פי שלי... הנה סרטון שמשלב 3 מהשירים + תמונות (ייתכנו ספויילרים): Music_2

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)