שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Bad Guy

Key_2 Bad Guy Key_2
פורסם לפני 3713 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

לינה כבר כתבה על עלילת הדרמה בצורה מצוינת, כך שלי נשאר רק לעשות "העתק הדבק". שימו לב: ההודעה כוללת טיזרים וספויילרים Spoiler_04 .

העלילה:
בצעירותו, שים גון-ווק (קים נאם גיל) הופרד מהוריו והועבר למשפחה אמידה אשר בבעלותה החברה המפורסמת "האשין גרופ". נאמר לו כי האב שגידל אותו לא היה אביו הביולוגי וכי האב לבית האשין הינו אביו הביולוגי. לגון-ווק לא היה קל עם השינוי הדרסטי בחייו. דווקא כשלאט לאט הוא התחיל להתרגל לחייו החדשים, לפתע בלי הודעה מוקדמת הוא סולק מבית משפחת האשין בטוענה כי נעשתה טעות והוא לא בנו של אב המשפחה. בעת שהוא נזרק מהבית, הילד הנכון נכנס לבית במקומו.
גון-ווק הקטן והמבוהל חיכה להוריו "הקודמים" על מנת שישיבו אותו לחיקם. אך טרגדיה איומה הותירה אותו לבדו.
שנים אחרי, גון-ווק שב כשמטרתו ורצונו היחידי הוא להרוס את כל משפחת האשין ולנקום בהם על שהרסו את חייו. גון-ווק מתקרב בערמומיות למשפחה האמידה ובכל מיני דרכים מצליח לרכוש את האמון של רובם.

תוך כדי תכנוני הנקמה שלו, הוא נתקל במון ג'ה-אין (האן גא-אין), בחורה שאפתנית וענייה שמאוד רוצה למצוא איזה גבר עשיר שיאפשר לה לחיות חיים מלאים במותרות. היחסים בין השניים מתחילים ברגל שמאל ועם שקרים רבים...אך לאט לאט הם הופכים לידידים קרובים. ככל שגון-ווק מתקרב לביצוע נקמתו, כך אנו נחשפים להתפתחויות מעניינות ולגילויים מפתיעים.

דעה אישית:
ל-Bad Guy לא ניגשתי כמו לוח חלק. מצד אחד, עוד לפני מספר חודשים נחשפתי לספויילר לגבי הסוף (ולכן אפשר להגיד שהייתי מוכנה נפשית), ומצד שני – קראתי גם ביקורות מעורבות, חלקן ממש ציניות ולעגניות, וחששתי שאני הולכת להתאכזב. אז קודם כל, אני שמחה שהקשבתי ללינה מחזיק2אצבעות, לאינטואיציה ולהערכה הגדולה לכישרונו של קים נאם גיל אצבעותכפולות, ולא לביקורות הנ"ל.

ההפתעה הראשונה שלי, הייתה שהסדרה (ברובה) הרבה יותר קלה לצפייה וזורמת ממה שחשבתי. ציפיתי לדרמת נקמה אפלולית, וקיבלתי מלודרמה משולבת באקשן וגם בקטעי הומור. אחד המבחנים שלי לסדרות הוא "מבחן ההמרצה" – עד כמה אני נוטה להמריץ קטעים במהירות מוגברת? Car_Drive יש סדרות שבהן אני ממריצה כבר בפרק הראשון (למרות שאני משתדלת לתת צ'אנס אמיתי לפחות לפרק הפתיחה). ב- Bad Guy לא המרצתי בכלל (למעט קטע שהיה קשה לי לראות באחד הפרקים הראשונים, ואח"כ חזר גם בפלאשבקים).

היו מקרים שבהם הייתי ממש עייפה ולא חשבתי שאצליח להחזיק מעמד פרק שלם, אבל הצפייה הייתה מרעננת ואפילו העבירה לי את העייפות. אני זוקפת את זה לזכות העלילה הדינמית, הבימוי, הצילומים היפהפיים והמוזיקה הסוחפת. וכמובן – לכריזמה של קים נאם גיל ולמשחק המצוין שלו Star_3D_Gold כבר מהשנייה הראשונה. מסתורי, קשוח, פגוע, ילדותי, עדין ורך, פרוע, סקסי, מיואש... הוא הציג את כל הפנים האלה ובצורה כ"כ משכנעת, אמינה ובלתי מתאמצת. במידה רבה זו הסדרה שלו, וחבל לי שנצטרך להמתין כמעט שנתיים (במקרה הטוב) עד לפרויקט הבא שלו. עד מתי יולי 2010?

בסדרה שים גון-ווק מצליח לסחרר את ראשן של שלוש הדמויות הנשיות המרכזיות, והוא כנראה הצליח לסחרר גם את ראשי מסמיק, כי לאורך כל הדרך הייתי בעדו. לא רציתי שיתפסו אותו, ובמידה מסוימת רציתי שתוכנית הנקמה שלו תצליח... ואגב, זו הייתה תוכנית ממש לא מהודקת ולא דומיננטית בסדרה (בהשוואה לסדרות "נקמה" אחרות שראיתי). ובניגוד לשם הסדרה ולמה שמעיד גון-ווק על עצמו, אני לא ראיתי בו "בחור רע". למרות שהוא שיחק בחייהם של אנשים, אני לא יכולה לשכוח את הדאגה והרגש שלו למון ג'ה-אין.

לגבי תוכנית הנקמה שלו במשפחה – הוא לא היה זה שהפליל את האח הגדול במשהו שלא עשה. אותו אח ביצע עבירות על דעת עצמו, כך שלגון ווק נשאר רק לחשוף אותן... אני גם מאמינה שהיה בו רגש כלשהו, או לפחות משיכה חזקה כלפי האחות הבכורה, טא-רה. ובדיעבד, למרות שכוונותיו לא היו טהורות, נראה שהמפגש איתו עורר אותה וגרם לה לגלות את עצמה מחדש – לצאת מנישואים לא מאושרים, מהדחקת הרצונות שלה למען המשפחה המורחבת, ולחיות בשביל עצמה, להיות אישה חזקה ועצמאית שלא מתעלמת מהרגשות ומהרצונות שלה.
לגבי היחסים עם האחות הקטנה – כאן אני לא ממש יכולה להצדיק אותו. הוא ניצל את הרגש/אובססיה ילדותית שלה לגביו, אבל בסופו של דבר הוא נפגע מזה הכי הרבה...

אז כאמור הסדרה הזו שייכת לקים נאם גיל, אבל לצדו היה צוות מצוין (ברובו), ומגיעה גם התייחסות לדמויות/שחקנים האחרים. אני חיבבתי את דמותה של ג'ה אין, שהייתה בעיניי יותר מבחורה אופורטוניסטית שמחפשת להתלבש על גבר עשיר. האמת היא שהרגשתי סימפטיה מיידית לשחקנית האן גא-אין, שהיה בה משהו מאוד טבעי ורענן לטעמי, אבל יכולתי להבין את הדמות עצמה (גם אם אין מצב שהייתי מתנהגת כמוה). היא אמנם חיפשה את הכסף והייתה מוכנה ללכת רחוק בשבילו, אבל היא לא הייתה צבועה, מתחסדת או ביצ'ית כמו דמויות דומות אחרות. היא הייתה די גלויה לגבי כוונותיה, והאמת שבסופו של דבר התוכניות לא כ"כ הצליחו לה, מה שגרם לי לחוש אמפתיה כלפיה.

און יון סו, השחקנית שגילמה את האחות הבכורה טא-רה, הייתה יפהפייה ואלגנטית, והכימיה שלה עם נאם גיל הייתה מצוינת, כך שהסצנות המשותפות שלהם היו מעניינות וחזקות.

ג'ונג סו-מין הצעירה (שכיכבה אח"כ ב- Playful Kiss), הייתה משכנעת בתפקיד הילדה המפונקת והגחמנית שרגילה להשיג מה שהיא רוצה... הנה תמונה חמודה מאחורי הקלעים:

קים ג'ה ווק, בתפקיד הכבשה השחורה של המשפחה, היה סביר לטעמי. בסיכומים של דרמבינס נטען שהוא גנב את ההצגה מקים נאם גיל, ועל זה יש לי רק להגיד "פחחחחחחח" (וזו גם אחת הסיבות שהפסקתי לקרוא את סיכומי הסדרה באתר). הדמות שלו לא עוררה בי כמעט אמפתיה, וחלק גדול מהזמן נשב ממנו לטעמי איזשהו קור, שהפך אותו לפחות אטרקטיבי בעיניי.

אני חייבת לציין גם את הדמות של אחותה הקטנה של ג'ה אין בגילומה של השחקנית שים און קיונג, שבהתחלה נראתה לי מוזרה, ואח"כ הפכה בעיניי לדמות מצחיקה וסימפטית שסיפקה את האתנחתה הקומית. רק עכשיו אני קולטת (באדיבות דרמה ויקי) שמדובר בשחקנית שגילמה את "הוואנג ג'יני" הצעירה וכיכבה ב- Kyung Sook's Father. לא זיהיתי אותה בכלל עם השיער הקצר! Smiley_Blush_A

דמותה של אם המשפחה הייתה המכשפה הטיפוסית, וללא ספק זו הייתה הדמות השנואה עליי ביותר בסדרה!

הסוף משאיר תחושה מסוימת של החמצה, לאו דווקא בגלל סצנות הסיום, אלא בגלל הקיצור המאולץ של הסדרה עקב גיוסו של נאם גיל. לדעתי העלילה מאוד מעניינת אבל לא נקייה מבעיות, כשהסיום החפוז כנראה פגם בפוטנציאל ובהתפתחות של האירועים. בפרק האחרון הייתה סצנה שהיו לי דמעות בעיניים, אבל זו לא הייתה סצנת הסיום דווקא (אולי כי ידעתי מה הולך לקרות, ואולי כי היה רעש מעצבן ברחוב שלי באותו רגע...). אני חושבת שהסוף התאים לעלילה ולרוח הסדרה, אבל כאמור, הקיצוץ פגע לטעמי במה שקדם לסוף הזה.
פרק הסיום גרם לי לחשוב על הסוף של Resurrection, עוד דרמת נקמה... היה שם משהו דומה, אבל גם כ"כ שונה באיך שהתגלגלו הדברים!

סיום הסדרה גרם לי לחשוב גם על השיר "מקיץ אל חלום", ובמיוחד על השורות האלה:

"שוב
בהמיה רחוקה
כמו עוד מוות בזוי
הנסתר בסמטה
שממול
מנותק ואסור
כטאבו על כתפיי
אם אותי תבקר

אל תבכה, אני בוכה בשבילך..."

לסדרה היה פסקול מצוין, כשהנעימה הזו ליוותה אותי באינטנסיביות בשבוע וחצי האחרון. היא כ"כ מתאימה לעלילה. אני שומעת אותה וממש מרגישה את הסדרה:

והנה קליפ לעוד שיר מרכזי ויפה, שממנו אפשר להתרשם מהאווירה (יש ספויילרים כמובן):

תוקן על ידי iDana 19/11/2010 20:6

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1560)