שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Father's House

לבמכתב Father's House לבמכתב
פורסם לפני 3707 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

Father's House היא מיני סדרה בת שני פרקים ששודרה ברשת SBS בדצמבר 2009. הפרק הראשון זכה לרייטינג נאה של 15.4% והפרק השני הגיע לרייטינג של 19.9%, והסדרה זכתה לשבחים.

העלילה:
קאנג מאן הו (צ'וי מין סו, Sandglass) הוא כפיל/איש פעלולים בסרטים, שמסתבך ונכנס לכלא לכמה חודשים. כשהוא יוצא משם, הוא מגלה "הפתעה" בבית קרוביו: בנו התינוק, שהוא התוצאה של מערכת יחסים קצרה שניהל עם לי היון ג'ה (מון ג'ונג הי, Oh! My Lady), סטודנטית אמריקאית למוזיקה ממוצא קוריאני. מאחר שהוא התבייש לספר לה שהוא אמור לרצות עונש מאסר, הוא אמר לה שיש לו אישה אחרת, מבלי לדעת שהיא בהריון. היון ג'ה מביאה את בנם המשותף לעולם בייסורים, ומחליטה להשאיר אותו בבית קרוביו של מאן הו, ולחזור לארה"ב.

התגובה הראשונית של מאן הו היא לקחת את התינוק לבית יתומים, אבל בדרך לשם הוא משנה את דעתו, והופך לאב מסור ואוהב שמוכן לעשות הכל בשביל בנו.

הדרמה מתפרשת על פני 20 שנה, כשבשלב מסוים היון ג'ה חוזרת מאמריקה כפסנתרנית מבוססת ומצליחה, שרוצה לקחת אליה את בנה, לפצות על הזמן האבוד ולטפח את כישרונו המוזיקלי.

אגב, את הבן בבגרותו מגלם השחקן קים סו-היון בן ה-22, שהשתתף ב-Will it snow for Christmas (הפעם כגיבור בצעירותו). הוא נחשב לאחד השחקנים הצעירים והמבטיחים, ובקרוב הוא יופיע בתפקיד ראשי בדרמת בית הספר המוזיקלית Dream High.

דעה אישית:
הסדרה הזו מהווה את הקאמבק של צ'וי מין סו, ובזכותו בעצם החלטתי לצפות בסדרה מיד אחרי שסיימתי את Sandglass. יש שיאמרו שהסיפור קצת בנאלי, אבל הוא היה מרגש ואנושי, ושילב בין רגעים משפחתיים ורגעים דרמטיים ובין עצב וחיוכים.
המשחק של צ'וי מין סו היה מעולה ומשכנע גם כאן, בתפקיד לא זוהר ולא פשוט של אדם קשה יום ואוהב – החל משנות ה-30 לחייו ובמשך 20 שנה. היכולת שלו להביע רגש גם ללא מילים בלטה גם כאן, והוא אחד השחקנים הכי משכנעים וחזקים שראיתי. השחקנים שלצדו היו טובים מאוד, ובמיוחד אלו שגילמו את קרובי משפחתו המבוגרים, והשחקנים שגילמו את הבן בצעירותו ובבגרותו.

צפיתי בסדרה יום אחרי שסיימתי את Sandglass, ובניגוד לציפיות המוקדמות שלי מצאתי כמה וכמה נקודות השקה בין שתי הסדרות. Father's House מתחילה ב-1988, בערך שנה אחרי הנקודה ש"שעון החול" הסתיימה, וגם בה עולם הפשע מקבל ביטוי... בנוסף לכך מאן הו הוא כפיל בסרטי אקשן, ורואים לא מעט סצנות שמזכירות את "שעון החול" – רק ששם הוא היה על תקן הגנגסטר, וכאן הוא הכפיל שחוטף מכות במסגרת העבודה. והייתה עוד נקודת דמיון שאני לא יכולה לתאר בלי לספיילר את שתי הסדרות.

הבעיה העיקרית שהייתה לי עם הסדרה הייתה טכנית – למיטב ידיעתי קיים תרגום לסדרה רק דרך Viikii, בצפייה ישירה. ורק כשהגעתי לאמצע הפרק השני גיליתי שהלינקים לחלקים 4 ו-5 של הפרק השני פשוט לא עובדים, ולא הצלחתי למצוא אלטרנטיבה מתורגמת בשום מקום אחר. לא נותר לי אלא להוריד את הפרק ולצפות בשליש ממנו ללא תרגום. ולמרות שלא הבנתי את המלל (מלבד מילים בודדות), את הרגש והאירועים אפשר היה להבין. אם מישהו במקרה נתקל בתרגום לסדרה אשמח לקבל עדכון.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1250)