שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

SEOUL 1945

כוכבSEOUL 1945כוכבפצצה
פורסם לפני 3679 ימים     מאת MyGirl     אין תגובות    

הסדרה הקוריאנית "סאול 1945" היא סדרה בת 71 פרקים ששודרה בערוץ KBS1 בחודשים ינואר עד ספטמבר של שנת 2006. הסדרה זכתה בלא מעט פרסים וגם זיכתה את כוכביה בפרס על מצויינות.כפיים

העלילה:סרט
הסדרה מתייחסת לתקופה סוערת עבור מדינת קוריאה. תחילתה של הסדרה היא בתקופה שבה היפנים שלטו במדינה אך לקראת סיום הכיבוש היפני, ובהמשך אנו עדים לחלוקתה של קוריאה ולמלחמה הקשה שפקדה את האיים המופרדים.OO
העלילה מתרכזת בסיפורם של ארבעה צעירים שגדלו יחדיו...
צ'וי און-היוק הוא ילד חכם ושקדן שנולד למשפחה דלת אמצעים...הוריו הם כורים עניים. הם מאוד גאים בבנם וצופים לו עתיד מוצלח במיוחד בזכות השקעתו הרבה והשגיו המעולים בלימודים.
קים קה-הי היא בתם הבכורה של זוג חוואים שעובדים אצל משפחת מון שהינה משפחה עמידה וחשובה. כבר בילדותה החלה קה-הי לעבוד למשרתת אצל משפחת מון והיא ענתה לכל צרכיה של בת המשפחה המפונקת סוק-קיונג.
לי דונג-וו הוא הבן והיורש של משפחה עמידה וחשובה, ילד שמנת שגדל עם כפית זהב בפיו.
מון סוק-קיונג היא בתו של הברון מון, אדם עשיר וחשוב ובעל השפעה פוליטית רבה אשר בתקופה שבה היפנים היו בשלטון הוא תמך בהם בכדי לקדם את מעמדו. סוק-קיונג היא פסנתרנית מוכשרת שהתפרסמה כבר בצעירותה בכל יבשת אסיה.
עוד כשהיו ילדים המשפחות של דונג-וו וסוק-קיונג החליטו על נישואיהם של השניים בעתיד. אביו של דונג-וו אמנם היה חברו של הברון מון, אביה של סוק-קיונג, אך למעשה הוא נטר לו טינה על כך ששנים קודם לכן משפחת מון גזלה ממנו את המכרה שהיה בבעלות אביו. לכן, הוא חשב שבאמצעות נישואים עתידיים בין הילדים הוא יוכל להשיב אליו את המכרה שהיה כל כך חשוב למשפחתו.טיפוס

ארבעת הצעירים נקלעים למצבים מסובכים ובלתי צפויים בגלל התקופה שקשה שעוברת על מדינתם. האם האהבה חזקה יותר מהאידיאולוגיה? האם רגשות הנקמה יגברו על האהבה? החלטות לא קלות יעמדו בפני הדמויות המרכזיות שיתמודדו עם מצבים מתסכלים וקורעי לב...עד שיגיע הסוף הטוב?לבבותשבור

הנה תמונות של הדמויות המרכזיות:

און-יוק: נקרע בין האידיאולוגיה והאהבה...שבור

קה-הי: צריכה לבחור בין נאמנות לגבירה שלה ולאהבה...SS

דונג-וו: מאורס לאישה אחת ומתאהב באחרת...מבויש

סוק-קיונג: רגשות נקם מניעים אותה...כועס

פארק צ'אן-ג'ו: הוא הרע של הסדרה...מגיל צעיר היה מאוהב בסוק-קיונג ולמרות מעמדו הנחות הוא חלם על היום שיוכל להפוך לבעלה. בזמן הכיבוש היפני הוא היה שוטר ובזמן המלחמה כינו אותו המחסל של הקומוניסטים...הלם

דעתי על הסדרה:קריצה
החיבור שלי עם הסדרה לא היה מיידילא...התחלתי לצפות בה בימים שבהם הסדרה "פניקס" די שיעממה אותימפהק והרגשתי שאני צריכה לצפות במקביל בעוד איזו סדרה בשביל קצת גיוון...הבעיה היא שגם הפרקים הראשונים של "סאול 1945" היו די משעממים בעיני ולרגע שאלתי את עצמי מה בדיוק פה זיכה אותה בפרס???פליאה כעבור מספר פרקים חלפו להם השנים בעלילה והדמויות של הילדים הוחלפו בדמויות המבוגרות...הילדים לדעתי שיחקו גרוע...היה לי קשה להתחבר לשחקנים וכל כך שמחתי שנכנסו לעלילה הדמויות הבוגרות אותן מגלמים שחקנים שאני מאוד מסמפטת.VV2
הסדרה הייתה לדעתי גם שיעור היסטוריה מרתק...הראו את מה שקורה בקוריאה בזמן שהשלטון היפני עמד בשלטון וכשהתרחשו אירועים מרכזיים או הגיעו בקו העלילה לתאריכים משמעותיים שילבו את ההתרחשויות במהלך הסדרה תוך כדי הצגת תמונות אמיתיות כשברקע שומעים קריין שמספר על מה שהתרחש באותה העת במדינה.פצצה
את אותו הדבר עשו גם בהמשך הסדרה כשלפי העלילה פרצה המלחמה נגד צפון קוריאה...כשהגיעו לתאריכים חשובים הראו תמונות אמתיות והקריין סיפר על ההתרחשויות כפי שקרו באמת.
למרות אופיה של הסדרה שהינה סדרת מלחמה היה בעלילה גם סיפורי אהבה...נשיקה2
צ'וי און-יוק היה מאוהב עוד מגיל צעיר בקים קה-הי אבל מכיוון שהיא ידעה שמון סוק-קיונג אותה היא משרתת אף היא מאוהבת באון-יוק היא לא יכלה להתוודות על רגשותיה...קה-הי החליטה להמשיך ולשרת את הגבירה הצעירה במקום לנטוש אותה וללכת אחרי ליבה.ouch
אבל סיפור האהבה לא מסתיים במשולש הזה...לי דונג-וו שהוא הארוס של מון סוק-קיונג לא באמת מאוהב בארוסתו אבל גם לא מוצא חן בעיניו שהיא רודפת אחרי חברו הטוב צ'ה און-יוק.
בהמשך העלילה משולש האהבה משתנה לגמרי ובמקום ששתי נשים יאהבו גבר אחד המשולש הופך לכזה שבו שני גברים (שהם חברים טובים) מאוהבים באותה האישה.
המלחמה גורמת לפילוג משפחות, מפרידה בין אוהבים והופכת חברים טובים ליריבים לאהבה ולנשק.שבור
למרות הנושאים הלא קלים שאליהם נחשפתי בסדרה מאוד נהניתי לצפות בה. למדתי יותר על ההתרחשויות בקוריאה בזמן הכיבוש היפני ולאחר מכן בזמן המלחמה בין שתי הקוריאות.
הייתה איזו סצינה שבה הסינים יצטרפו למלחמה והסצינה הזאת מאוד הזכירה לי סצינה אותה ראיתי בסדרה המעולה "Road Nomber One".מאוהב
בשורה תחתונה "סאול 1945" - סדרה טובה, רצינית ומעניינת + שיעור טוב בהיסטוריה של קוריאה. שני דברים במוצר אחד!VV

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)