שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

גן סודי פ' 3 - ג'ו וון כמר דארסי

Butterfly_S8 גן סודי פ' 3 - ג'ו וון כמר דארסי Butterfly_S2
פורסם לפני 3641 ימים     מאת asole     סה"כ תגובות: 52     תגובה אחרונה לפני: 3639 ימים

(אני מנסה לכתוב את ההודעה הזו שעות, אני כבר למדתי מהניסיון ושומרת כל הזמן את מה שאני כותבת אבל המחשב שלי השתגע יותר מג'ו וון והוא כל הזמן נתקע או נופל. סיוט)

כשצפיתי בפרק הזה, וליתר דיוק בנאום של ג'ו וון לרא אים על גג בית הספר לפעלולנים חשבתי לעצמי - אין מצב שלקים און סוק (התסריטאית) אין בספריה עותק של "גאווה ודעה קדומה" ואין מצב שיש על העותק הזה טיפת אבק...

זו כבר הפעם השניה שביני משחק בתור מר דארסי, כבר כתבתי בעבר על הדימיון בין "גאווה ודעה קדומה" ל"סאם סון המתוקה". הפעם לא חשבתי על דארסי עד לנאום, כי הנאום הזה כל כך הזכיר לי את הנאום של מר דארסי לאליזבת' בבית של קולינס. אני מקווה שאני לא מספליירת את הספר לאף אחד, יש מצב שמישהו פה לא קרא? אז יאללה, תעשו טובה לעצמכם ורוצו לקנות את הספר. אני אמשיך לכתוב על זה אחרי התמונה של ביני עם הז'קט החדש, אז מי שרוצה לדלג מוזמן לקרוא מהתמונה הבאה אח"כ.

האמת, מר דארסי היה מעדיף להתחתן עם מר קולינס לפני שהוא היה לובש את האימונית הזו

אז רענון זיכרון: מר דארסי מבקר את אליזבת' במפתיע אצל מר קולינס ומציע לה נישואים. הוא מודע לכך שהוא מאוהב באליזבת', היא כל הזמן במחשבותיו, הדרך היחידה שהוא חושב עליה, מפני שהוא בחור הגון, היא להכנע לתחושות שלו כלפיה ולהציע לה נישואים אבל מפני שהוא יהיר כל כך הוא מתנהג כמו שמוק ומעליב אותה בהצעתו. מה שהוא בעצם אומר לה זה שהוא יצא מדעתו שהוא התאהב בה, שהיא לא מהמעמד שלו ובשום סטנדרט לא ראויה לו אבל שהוא רוצה אותה בכל זאת.
זה בדיוק מה שג'ו וון אומר לרא אים על הגג, שהיא לא מהמילייה שלו, היא לא עונה לשום קריקטריון שבחור מוצלח ומבוקש כמוהו יכול לדרוש ובכל זאת, הוא יצא מדעתו ורוצה אותה. הוא מתחיל את הנאום שלו בתשובה לשאלתה האם הוא מעוניין בה ועונה שרק משוגע ירצה בחורה כמוה, מפרט כמה היא נחותה ממנו, מסביר שהוא למרות זאת כל הזמן חושב עליה והוגה בה יומם וליל ומסכם שהוא אכן משוגע. כלומר, הוא סוגר את המשוואה, צריך להיות משוגע כדי לרצות אותה והוא משוגע, משמע הוא רוצה אותה.

וכמו דארסי הוא לא קולט כמה שהוא מעליב, הוא חושב שהוא מאוד ישיר (זה נכון) וברור (לא נכון) ושרא אים היא הלא מובנת.

Down, Tiger!

וזה מעניין. ג'ו וון כל הזמן מתקשר עם הרגשות שלו והרצונות שלו, הוא כל הזמן מעבד את המחשבות שלו ומנסה להבין מה קורה לו (כל השאלות שלו לבן דודו אוסקה) וזורם עם מה שהוא מרגיש תוך כדי שהוא משתף את רא אים. לעומת זאת רא אים נמצאת בנתק עם הרגשות שלה ומסתתרת מאחורי הפאסדה הטום-בויית שלה. היא בוחרת ללכת בדרכים צדדיות, להיות בסדר עם כולם, לא למשוך תשומת לב יותר מידי וג'ו וון מבלבל אותה, מוציא אותה מהאיזון ושם אותה באור הזרקורים נגד רצונה. זה מחמיא לה ומעורר אותה קצת (למשל כשהוא השווה אותה לשחקניות המפורסמות והיא ראתה פרסומת של אחת מהן ככל הנראה וחיקתה את התנוחה לרגע עד שחזרה לעצמה או שהיא בפעם הראשונה בסדרה התקשטה בצורה נשית, כשהיא ענדה את הצעיף במועדון) אבל בעיקר זה מפחיד אותה.

רא אים היא דמות מסקרנת. מדוע היא חיה את חייה ככה? היא נראית כמו הנערה הקשוחה אבל בעצם הצד הזה נחשף רק לג'ו וון, היא לאורך כל הדרך מפחדת מעימותים. זוכרים את הסצינה הראשונה שלה? נראה כאילו רא אים הולכת להחטיף לסול כבר בלאונג' של הכלבו אבל לא, היא מתנצלת ומנסה לפייס אותה ככל האפשר, רק כשסול עולה לה כבר על כל העצבים היא מאיימת עליה שתכריח אותה לחפש את הטאג בפח הזבל ודוחפת לה טישו מלוכלך לתיק. תודו שציפיתם יותר ממנה כשראינו אותה בתלבושת הילדה הרעה והקעקוע של הדרקון על הזרוע... וזה בעיקר בא לידי ביטוי על הסט. השחקנית הראשית משפילה אותה והיא נפצעת עבורה ומבקשת סליחה מכל העולם גם שמתעללים בה ומשתמשים בה כמרבד לניגוב רגליים. למה?

גם ג'ונג סו הוא תעלומה עבורי. למה למה למה הוא לא מתחיל עם רא אים? נגיד שהוא לא היה מודע לרגשותיו עד שג'ו וון נכנס לתמונה אז זה הזמן להכנס לתמונה, לפני שהיא גם תתאהב בג'ו וון, למה הוא מחכה? זוכרים את הקקטוס מ"פסטה"? אותו סיפור למרות שאצל הקקטוס זה נראה לי יותר אמין, מה גם שהוא גילה מאוחר מידי שיו קיונג מאוהבת בשפ! הוא חיכה יותר מידי ופספס את המומנטום אבל יש לו איזה בדל תירוץ, לג'ונג סו אין. במקום להתחיל עם רא אים הוא הולך לשחק את הבחור הטוב ולהציל את שמה הטוב ותומתה של רא אים כשהוא הולך להתעמת עם ג'ו וון. עוד תעלומה: אולם הספורט שבו נמצא בית הספר של ג'ונג סו נראה מהודר וחדיש, זה לא איזה חור עלוב סימן שלג'ונג סו ממש לא חסר כסף בעצמו, אז למה, לעזאזל, הוא לא מעלה לרא אים את המשכורת אם הוא כל כך אוהב אותה ורוצה לעזור לה??? יש פה משהו לא הגיוני, למה בכלל רא אים כ"כ עניה? יש לה מקצוע שאולי לא מרוויחים בו מי יודע מה אבל אמורים להרוויח בו משכורת נורמלית והיא גם מלמדת בבית הספר ויד ימינו של ג'ונג סו, אז איך זה שאין לה פרוטה לפורטה? ולמה ג'ונג סו, המודע לעוניה של רא אים לא משלם לה משכורת טובה? ולמה כשהיא אושפזה בבית החולים הוא לא טרח לשלם את החשבון? הרי הוא הבוס שלה והיא נפצעה בתפקיד ובעבודה ומעל הכל הוא מאוהב בה וחשבון של בית חולים בקוריאה הוא לגמרי קורע... מישהו יכול להסביר לי את זה? אם כבר מדברים על הקקטוס הרי שהוא דאג ליו קיונג למקום מגורים חינמי ואישפז אותה בבית חולים על חשבונו. אז סביר להניח שג'ונג סו לא עשיר כמוהו אבל לתת לה משכורת נורמלית ולשלם את הוצאות האישפוז שלה כשהיא נפצעת בעבודה הוא יכול, ואם הוא לא יכול, אז איך הוא כן יכול להרשות לעצמו כזה לוקסוס בבית הספר שלו? ואני מאוד מקווה שעוניה המרוד של רא אים יוסבר בהמשך אחרת זה יהיה חור רציני בעלילה ולא בא לי להתאכזב מהסדרה, אני רוצה שהיא תהיה מהודקת ומושלמת כמו "סיטי הול" (ששם דווקא עוניה של מי רה הוסבר בכך שהיא משלמת את ההלוואות של האקס המאנייק שלה).

גם אוסקה עובר תהליכים רגשיים בעצמו, זה שיש לו רגשות לסול הביצ'ית זה ברור. אהבתי גם את הקטע שלו עם הבחור שהוא רוצה "לטפח", טה סון, הוא ממש נכנס לאובססיה עם הבחור הזה, כנראה ששני בני הדודים דומים זה לזה יותר ממה שהם חושבים. מעניין אם גם הוא יתאהב בו בסוף Smiley_Wink במקום להרפות ולמצוא לעצמו איזה פרח זמרה אחר שיתמוגג מכך שאוסקה רוצה להיות הספונסר שלו הוא מתאבסס עליו לגמרי. הקטע בו אוסקה שר לטה סון בטלפון וזה האחרון מעביר לזבנית מקרית את השפורפרת היה פשוט מעולה. אני תוהה מדוע טה סון מוכר את אורגנו, האם הוא פורש מתחום המוזיקה ואז ברור למה הוא דוחה את אוסקה? או שהוא נורא עני כי בזבז את כל כספו על ג'ל לשיער ואז ההתעקשות שלו מול אוסקה היא אקט של גאווה?

אין לי זמן למוזיקה, אני עסוק בטיפוח הפוני המושלם

עוד דברים שאהבתי בפרק:

Star_PBlue מצד אחד ג'ו וון מתייחס לאוסקה כילד קטן ומפונק שהוא יכול לתמרן בו כרצונו, אוסקה חי בעולם הילדים והוא צריך לעשות מה שהמבוגרים (ג'ו וו והמנהל שלו) אומרים לו, ומצד שני אוסקה, כנראה חברו היחיד בעולם, משמש לו כאח גדול שהוא רץ אליו ושואל אותו שאלות כמו ילד בן 12 שנחשף לראשונה לעולם הבנות ומחפש תשובות אצל אחיו הגדול והמנוסה.

Star_PBlue אוסקה רוקד עם המיניונים שלו כמו אחרון הפופ איידולים לנוער.

Star_PBlue ג'ו וון משחק את המופתע בצורה חמודה מול סול ומנפנף אותה אחר כך. כשרא אים מופתעת באמת כשהוא מגיח מאחוריה הוא סבור שהיא משחקת כדי להיות חמודה.

Star_PBlue הסצינה שבה ג'ו וון ואוסקה משוחחים בסטריאו, כל אחד מדבר על הבחורה שמעניינת אותו ולא עונה לשאלות האחר. אוסקה שואל על הדייט של ג'ו וון עם סול ואילו ג'ו וון מנסה לתחקר את אוסקה על רא אים והאם היא הזכירה אותו באזניו.

Star_PBlue הסצינה של חברתה של רא אים והמזכיר הייתה מתוקה. ברור שהוא מאוהב בה....

Star_PBlue ג'ו וון מחטט בלוקר של רא אים, מצלם את התמונה של הוריה ושלה, מתעצבן למראה התמונה המודבקת שלה עם אוסקה (אותה הוא הורס) ובעיקר, מגלה סימנים לנשיות: לקים, איפור...

Star_PBlue הקטע בו השמות על כריכות הספרים הופכות בעצמן לסוג של סיפור הזכיר לי את "אם בלילה חורפי עובר-אורח" של קאלווינו.

Star_PBlue והסצינה הזו, כמובן, איך לא?

אאוץ.

ולסיום, שיר שנזכרתי בו בהקשר של ג'ו וון:

Can it be, can it be?
It's not impossible, I know
'Cause I led/let it here
Now it seems to make more sense
And I know I'm round the bend

תוקן על ידי asole 25/2/2011 17:48

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)