שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

גן סודי, פ' 10-11: אפטר-שוק

Butterfly_S8 גן סודי, פ' 10-11: אפטר-שוק Butterfly_S2
פורסם לפני 3634 ימים     מאת asole     סה"כ תגובות: 45     תגובה אחרונה לפני: 3619 ימים

לא פעם אחרי רעידת אדמה גדולה יש תופעה שנקראת "אפטר-שוק", רעידת אדמה בעוצמה נמוכה יותר שבאה אחרי רעידת האדמה הגדולה. הרעידה הזו, למרות שאיננה חזקה כקודמתה, מאוד מסוכנת כי היא עלולה להחמיר את הנזקים של הרעידה הראשית.
אני רואה את הפרקים האלו כפרקי האפטר-שוק של ג'ו ון. אחרי שהוא חזר לגופו נראה כאילו הוא חזר גם להרגליו הישנים. בעצם, אפשר לומר שזה קרה אחרי המריבה עם רא אים על הכסף שלקח מאימו (והוא חזר גם לאימוניות המזעזעות שלו שנתפרו ביד אמן).

מכיוון שרא אים מסרבת להיות בקשר איתו, ג'ו וון חוזר למה שהוא יודע לעשות הכי טוב - לעקוב אחריה כמו סטולקר, להציק לה ובאופן כללי להשתלט על חייה ולערוך מסביבה מצור במלחמת התשה. הוא חוזר לרעיון בתולת הים הטיפשי שלו ומנסה לכפות אותו על רא אים. אוסקה, שרואה מה עובר עליו ומכיר את התיאוריה הדבילית שלו, מנסה להכניס לקודקודו קצת הגיון כמו אח גדול. מאוד אהבתי את אוסקה בפרקים האלו, בכלל, אני אוהבת איך שהשניים מחליפים תפקידים. בכל מה שקשור להתנהלות בעבודה ובעינייני כספים ג'ו וון הוא הבכור ובכל מה שקשור לעינייני רגש אוסקה לוקח את הבכורה. זה מעניין לגלות בהדרגה כמה הם קרובים וכמה הם ניזונים זה מזה למרות התחרות הילדותית בינהם. אוסקה אומר לו דברים כהוויתם ושהוא פוגע ברא אים. כשג'ו וון מטיח בו חזרה את העבר המפוקפק שלו עם נשים הוא עונה שהוא משלם על זה. מה שנכון. הוא גם מוסיף שהנשים שהוא התעסק איתם לא בדיוק היו אמיתיות והגונות בעצמן, אני מניחה שהוא כולל גם את סול למרות שאנחנו יודעים שהיא באמת אהבה אותו ואוהבת אותו עד היום (אם כי אמיתית והגונה אלו לא תוארים שהייתי ממהרת להצמיד לה). אוסקה גם שואל את ג'ו וון מה כוונותיו לגבי סול ומסכם ששתיהן טובות מידי עבורו (עבור ג'ו וון). ג'ו וון כאילו לא שומע אבל אני חושבת שזה כן מחלחל. איכשהו.

אבל רא אים בעצמה לא מוכנה להתנתק מג'ו וון. היא קונה ספרים שראתה בביתו כדי "להבין מה הולך בראש שלו". אנחנו לא ממש רוצים לדעת מה הולך בראש של בן אדם שאנחנו לא מעוניינים בו, הא? אנחנו רוצים שהראש עם הגוף שמחובר אליו יהיה קילומטר מאיתנו. שניהם, רא אים וג'ו וון, קוראים בנפרד בביתם את "אליס בארץ הפלאות".

גם שהוא לא לידה - היא לידו. הוא שוכר 3 כסאות באופרה כדי שאף אחד לא ישב לידו ומתעצבן על הבחורה ששמה על אחד מהם את התיק שלה. במשך כל ההופעה רא אים הדימיונית נודדת בין כסא אחד למשנו, לפעמים מימינו ולפעמים משמאלו.

אז אחרי כמה ימי חופש ג'ו וון חוזר להסתער על רא אים ובעיקר מציק לה בכל מיני תירוצים עלובים כגון שהוא סובל מעצירות בגלל כל מיני דברים שהיא אכלה כשהיא הייתה בגופו וכולי. אבל הטענה האחרונה שהוא משמיע כלפיה כשהוא עוקב אחריה לבית הקפה, שם היא לומדת לאודישן, נשמעת יחסית הגיונית - המכירות ירדו בגלל איזה מסמך שהיא חתמה עליו (למרות שהוא אמר לה לא לחתום על כלום). ברור שהוא משקר, לא? אבל לפחות הוא מצא תירוץ שנשמע נורמלי איכשהו. היא מתגוננת ואומרת שהמזכיר קים אמר לה לחתום והוא אומר שאם ככה הוא יפטר את המזכיר ואם היא לא רוצה שהוא יסולק אז בתמורה הוא יוכל לבוא לראות אותה מתי שהוא רוצה (אתה במילא עושה את זה, לא?) והיא תקבל אותו באהבה, שמחה, גילה ודיצה (פחחחחח). ככל שמדובר בג'ו וון אני לפעמים לא יכולה להחליט אם הוא מדבר ברצינות או בהומור, אם הוא מנסה לפגוע או שהוא באמת מתכוון למה שהוא אומר. והנה עוד רגע ג'ו ווני טיפוסי - בתגובה לדבריו רא אים עושה תנועה כאילו היא הולכת לשפוך עליו את הקפה שלה והוא מיילל - תכעסי עלי, אבל מה עשו לך הבגדים שלי??? היא לוגמת מהקפה שלה ו"שפם" של קצף נשאר על שפתה העליונה וג'ו וון תמה - למה בחורות עושות את זה? הן אף פעם לא עושות את זה בנוכחות נשים אחרות, רק עם גברים (שהם חפצות בתשומת ליבם). רא אים המעוצבנת הולכת לנקות את עצמה עם השרוול כשהוא מתרומם כלפיה ותופס אותה, כאילו הולך לנקות אותה ואז במפתיע מנשק אותה על שפתיה כשהוא מלקק את הקצף על שפתיה.

איך שאני קפצתי ברגע הזה! אפילו יותר מבסצינה עם שכיבות הסמיכה (טקטיקה דומה, אגב). איזה תזמון יש לבחור הזה... אתה רוצה להרוג אותי? נו, לפחות אמות עם חיוך על השפתיים. רא אים המומה והוא טוען: מה רצית, שאנקה את זה עם הבגדים שלי? (שכידוע נתפרו בעבודת יד בידי רב אומן צרפתי). הוא מזהיר אותה שמעתה והלאה כל פעם שהיא תכה אותו הוא ינשק אותה. תזכרו את זה.

הקטע הכי מצחיק בפרקים האלו התרחש מייד אחר כך, כשג'ו וון מצטרף לחבורת הפעלולנים לצילום של סרט תקופתי למגינת ליבה של רא אים. כמובן שהוא נורא ואיום, מתלונן שהוא חייל פשוט ולא קצין, מסרב ליפול על הבוץ כשהוא נדקר למוות כמו כל שאר ה"גופות" ולכן מתמקם בנוחות יתר על פעלולן אחר (כה לול) ובאמצע הקרב תוקף את מי שאמור להיות הקצין שלו (ג'ונג סו) וטוען שהוא מרגל ערבי. תראו את התמונה הזו, היא לא גדולה? אני רוצה פוסטר כזה:

הפאסיביות של ג'ונג סו ממש מפליאה אותי, מסתבר שהוא פסיבי לא רק לגבי רא אים. פשוט לא יאמן שאדם כזה מנהל עסק שנראה משגשג, מדוע הוא נותן לג'ו וון לבוא איתם? למה הוא נותן לו להשתתף בקרבות? למה הוא לא מעיף אותו משם ישר כשהוא מתחיל לעשות צרות? ג'ונג סו ורא אים מצלמים קטע אדיר של מלחמה בחרבות, הם נלחמים בשלג עם כל כך הרבה רגש! רגע עצום של הא ג'י וון (אגב, בדרמבינס כתוב שככה היא נראתה ב"דאמו").. ג'ו וון נפעם, ובצדק. הוא אומר לעצמו שיש לו את תסמונת ארץ הפלאות, כי כל דבר קטן שרא אים עושה נראה לו כמו סיפור אגדה מופלא. אבל יותר מאוחר, שהוא יושב איתה ועם כל החבר'ה בהפסקת הצהריים (הוא כמובן לא אוכל אוכל תעשייתי כזה) הוא יורד עליה ועל המקצוע שלה. הקטע הוא שהדברים שהוא אומר הגיוניים (ג'ו וון הוא בחור מאוד לוגי, גם כשהוא מדבר שטויות ואולי בעיקר. הבעיה שלו היא עם רגש, אינטליגנציה רגשית, כי שכל יש לו). זה מקצוע מסוכן, הוא אומר, שבו היא יכולה להפצע ואף למות ואין בו לא כסף ולא פרסום, כי זוכרים רק את השחקנים הראשיים ולא את הפעלולנים, והכי גרוע שמפסידים בו ארוחות צהריים (כמו ג'ונג סו שנאלץ לעבוד בהפסקה). רא אים אומרת בתגובה שאולי היא לא מפורסמת אבל כל אחד מהחברים שלה בצוות יזכור אותה והיא תזכור אותם, האם הוא יכול להגיד את זה על אדם אחד בקשר אליו? ברור שהוא לא יכול. הדבר הכי קרוב שיש לו לחבר זה אוסקה שאיתו הוא מתכתש ללא הרף (אבל בעצם הרבה אנשים שעבדו איתו יזכרו את ג'ו וון, אומנם כשהם קמים בלילה בזיעה קרה אחרי חלום סיוטי, אבל יזכרו). הכי חשוב, רא אים מסכמת, שהם עושים משהו שהם אוהבים. זה מעניין שג'ו וון מבקר אותה על מה שהיא עושה כי לדעתי הרגע שהוא נדלק עליה היה כשראה אותה בפרק הראשון על הסט נלחמת, הוא היה מרותק כמו בפעם הנוכחית. אני חושבת שחוץ מלהקניט אותה, כהרגלו, הוא דואג לה (שלא תפצע וגרוע מזה) ואולי בעצם גם אומר לה שהיא צריכה לבלוט, להראות. כפעלולנית היא תמיד נשארת אלמונית ולא זוכה להכרה, כאישה היא מתחבאה מאחורי זהות א-מינית. כשג'ו וון היה רא אים אי אפשר היה להתעלם ממנו. הוא כאילו רוצה שהיא תקבל הכרה אבל מהצד השני, כשבחורים אחרים מתייחסים אליה (אוסקה, ג'ונג סו) הוא מתחרפן.

כשבסוף יום העבודה כולם יוצאים בערב לשתות ולאכול עור חזיר מטוגן (שוב סצינה חמודה בין ג'ו וון לרא אים: "תלעס ותבלע את זה!", "אני אתן לזה להנמס בפה שלי!", בפעם הבאה תגיד שאתה אוכל כשר) ג'ו וון נכנס למלחמת שתיה עם ג'ונג סו שבסופה שניהם מסיימים שיכורים בביתה של רא אים ומתעוררים יחד במיטה שלה. אהבתי את הקטעים שג'ו וון עולץ כשהוא מבין שג'ונג סו מעולם לא היה שם קודם ובו בעת באגביות מפטיר משפטים שמהם משתמע שהוא בן בית שם למבוכתה של רא אים ("למה לא שמרת לי את מברשת השיניים שלי?", "איפה המגבת הכחולה?"), גם כשיכור הוא התרברב שלבש את התחתונים שלה... שניים רבים - השלישי לוקח, כשהם עוזבים את ביתה של רא אים אוסקה מפציע.

אהבתי את הקטע שבו ג'ו וון נוזף בג'ונג סו שנתן לרא אים ללכת עם אוסקה - "למה לא עצרת אותה?", "למה אתה לא עצרת אותה?" ג'ונג סו מחזיר לו. "לך יש סמכות" אומר ג'ו וון (מה שנכון, אם הוא היה יכול ג'ו וון לא היה נותן לה ללכת אבל ג'ונג סו הפסיבי זה סיפור אחר), "אנחנו עכשיו באותו הצד?" תמה ג'ונג סו וג'ו וון שואל אותו אם הוא לא מכיר את הפתגם הערבי "אויבי ידידיי...". נו, אם ג'ונג סו היה באמת מרגל ערבי הוא היה מכיר.

מהפגישה עם אוסקה, בה הוא מציע לה עבודה כמאמנת טיפוס הרים בשביל איזה קליפ שלו ומפלרטט איתה בחביבות וזהירות (אני לא חושבת שהוא באמת מתכוון להתחיל איתה, היא מוצאת חן בעיניו אבל ליבו שייך לסול ואני בוחרת להאמין שהוא לא יעשה את זה לג'ו וון - אלא אם הוא ירגיש שבכך הוא יציל אותה מפניו) - היא עוברת לפגישה עם בן משפחה הרבה פחות חביב של ג'ו וון: אמא שלו, ממנה היא למדה שג'ו וון לא החזיר את הכסף. לאמא יש רוטינה כידוע, מעטפה וכוס מים בפרצוף. הפעם אין מעטפה אבל יש כוס בסטנד-ביי. רא אים, עם הרפלקסים שלה חומקת מהכוס הראשונה אבל אז מתנצלת ונותנת לה להפתעתה סיבוב שני כשהיא מציעה לה את הכוס שלה, ואז ג'ו וון נכנס ונואם.

טוב, אנחנו כבר מכירים את החומר שממנו קרוצים הנאומים של ג'ו וון. הוא מכריז לפני אימו שרא אים בכלל לא מעוניינת בו ואם היא תתרצה - זה רק עיניין זמני ומבקש ממנה לפרגן לו על הפלירט האירעי הזה. הוא אומר שאם הוא אי פעם ירצה להתחתן עם רא אים אז שתעצור אותו בכל הכוח אבל בינתיים שתתן לו פס, ואני חושבת בתקווה - אולי זה רק מסך עשן? כדי להמם את האם? אבל לא, הוא אמר דברים דומים לאוסקה קודם, שרא אים היא אובססיה חולפת ואחרי שימצה אותה יוכל לחזור לחייו. האמא בשוק טוטאליסטי, כמו שאומרת ליטל מ"היפה והחנון". ואז רא אים אומרת לה שהיא בכלל לא מעוניינת בבן שלה שרודף אחריה למרות שהיא מנסה להפטר ממנו והאמא שוב בשוק מכך שיש בחורה בעולם שלא רוצה את חיימק'ה שלה. היא כ"כ בהלם שהיא כבר לא יודעת מה לומר אבל אז היא רואה את סלסלת התפוזים שרא אים הביאה כמנחה ומתעשתת כשהיא יורדת עליה שהעזה להביא מתנה עממית וולגרית לבית מכובד כמו שלהם. גם ג'ו וון מתעצבן עליה על עיניין הסלסלה ואז רא אים מקבלת את הג'ננה. היא כועסת כי אביה לימד אותה תמיד להביא מתנה כשהיא מוזמנת לבית של מישהו והיא כועסת על מה שאמר לאימו ובתשובה שלה חזרה היא לראשונה מודה ברמז שגם לה יש משהו אליו והיא עלולה להפגע.

הוא רוצה לקחת אותה טרמפ והיא לא רוצה, היא בסוף מסכימה אם היא תנהג אבל אז, לפני שהוא מספיק להכנס למכונית היא נוסעת ומשאירה אותו מאחור ועוצרת. הוא רץ כדי להכנס ושוב פעם. ושוב פעם. ושוב. "למה את משחקת איתי" הוא שואל, "כי זה מה שאתה עושה איתי מהרגע שנפגשנו". היא עוזבת אותו אבל הוא כרגיל עוקב אחריה. בבית הקפה בו היא עוצרת הוא שותה זיפ מהקפה שלה ככה שגם לו נשאר שפם של קצף אבל זה לא מצחיק אותה. בצדק. זה לא הזמן להיות חמוד אחרי שהיית כזה נבלה.

כשאוסקה מטלפן אליו (ודואג לו שהוא מבין שמשהו קרה, איזה חמוד!) ג'ו וון מודה שהתוכנית שלו להפוך את רא אים לבת הים הקטנה לא עלתה יפה. אוסקה, במספרה עם רולים בשיער (מתלונן לפני הספרית שבאירוע החתימות למעריצה אג'ומה שלו היה אותה פריזורה! שערוריה! רק שהשיער שלו כמובן נראה יותר טוב מאחור...), מגלה שכותב השיר המקורי שהוא נאשם בהעתקתו הוא לא אחר מטה סון והוא מתחרפן כליל והולך לפגוש אותו בבית קפה. הוא כועס על טה סון שלא אמר לו דבר. טה סון אומר שהוא רמז לו פעמיים (כהוא נתן לו חזרה את ה-MP3 שלו ואמר לו שהוא הוסיף לשם שיר שכדאי לו לשמוע (וכמובן שאוסקה לא שמע כי הוא לא באמת התעניין במוזיקה של טה סון) ופעם אצלו בבית, שהוא שאל אותו אם הוא בכלל ניסה למצוא את הכותב המקורי, וכדי לחריף את מצב הדברים סול מצטרפת לפגישה, כמנהלת החדשה של טה סון, ומביאה לו את החוזה עליו הוא אמור לחתום. אוסקה מנסה להניא אותו מכך והוא אומר שדווקא יחתום. אני חושבת שטה סון יודע שסול לא מתעניינת בו מוזיקלית אלא הוא כלי כדי להכניס לאוסקה, טיפש הוא לא, אבל גם הוא כנראה רוצה לעצבן אותו. אגב, אהבתי אותו יותר עם השיער הקודם. בתור מי שלועג לתרבות האיידולים טה סון נראה כמו נער הפוסטר של התופעה, אם כל כך חשובה לך המוזיקה למה אתה יושב שעות מול המראה כדי להגיע לתלבושות כל כך מוקפדות ומגוחכות?

אחרי מריבה עם סול (על ההדלפה) הוא מדבר עם אימו בטלפון (שבינתיים זוממת מזימות עם המנהל פארק נגד ג'ו וון כדי שבנה היקר יקבל ג'וב כסגן מנהל בכלבו, כאילו שאוסקה בחיים יעשה משהו כזה) וליד סול הוא מבטיח לאימו למצוא בחורה טובה ויפה ולהתחתן איתה. המהלומה האחרונה מעוררת אותה לפעולה. היא מגייסת את חברתה והם מגיעות כאילו באקראי לספא בו נמצאות שתי האחיות, האימהות של ג'ו וון ואוסקה. התרגיל שלא עבד על הבן עובד על האמא כשסול מציגה את עצמה כבחורה תמימה שנפגשה עם ג'ו וון לדייטים אבל פרשה באלגנטיות כשהבינה שהוא מעוניין במישהי אחרת. כנראה שהיא חזרה לרעיון המקורי שלה להתחתן עם ג'ו וון. אבל גם לסול, המרוצה שהמהלך שלה הצליח, יש הפתעה - היא לא ידעה שהאישה השניה היא אימו של אוסקה, הגבר בו היא מעוניינת באמת.

למחרת, ג'ו וון עושה משהו שלא עשה מימיו: הוא עוזר למשרתים לקשט את עץ חג המולד (הם ידברו על זה שנים) ותולה עליו את גרבי אוסקה. הוא מתבונן מרוצה במעשה ידיו כשרא אים הדימיונית לידו ואומר לה שהוא לא אוהב את כריסמס (הוא לא אוהב לטרוח בשביל יום הולדת של מישהו מלבדו. לול.) אבל היא אוהבת מה שהוא שונא. הוא אומר לה שסנטה לא יביא לה מתנה כי הוא לא מביא מתנה לילדים שבוכים, רא אים הדימיונית אומרת לו שהוא אשם בדמעות שלה והוא עונה "מי הכריח אותך לבכות"? לא יודעת מה הדיאלוג הזה אומר אבל אז רא אים האמיתית נכנסת לבית. לא בדמעות, בזעם (קטע חמוד בו הוא מגלה לפתע שהיא אמיתית). קודם לכן, אצל ג'ונג סו, היא מבינה ממנו שמשהו נורא קרה כשג'ו וון היה בגופה והיא דורשת ממנו הסברים. הוא מספר לה בדיוק מה אמר לו והיא מתחלחלת מכך שבאמצעות גופה פגע באדם שהיא כה אוהבת ומעריכה והיה חלק חשוב מחייה כל כך הרבה שנים. הוא שואל אותה אם עכשיו כשהיא יודעת הם יהיו זוג והיא עונה לו שעכשיו היא הולכת לאהוב את ג'ונג סו כגבר ופונה ממנו. רגע של יאוש ואז הוא מזנק עליה ומנשק אותה, בכוח.

זה כבר לא רגע חמוד ורומנטי כמו הנשיקה הגנובה בבית הקפה, זה אלים ונואש ועצוב (למרות שאני מאמינה שהיא הייתה יכולה להשתחרר ממנו לו ניסתה בכל הכוח, זו בכל זאת האישה שגברה על ארבעה גברים, אבל אולי כבר אין לה כוח אחרי כל מה שעברה איתו). אני נזכרת במה שהוא אמר לה בבית הקפה: שמעתה והלאה כל פעם שהיא תכה אותו הוא ינשק אותה.

אוסקה מציל את המצב בדיוק בזמן, הוא מבין שמשהו קרה ומחזיר אותה הביתה. למחרת יש להם אימון משותף בטיפוס הרים שלאחריו הם שותים קפה והיא מספרת לו שהיא מעריצה אותו לא שלוש שנים אלא 13 שנה, מאז ששר באיזו להקה (ושרת אז אפילו יותר גרוע מהיום, היא סונטת בו). היא שואלת אותו על ההתערבות בג'גו והוא מספר לה שכל אחד התערב על מה שהיה הכי חשוב לו, הוא על הבית בג'גו וג'ו וון - עליה.

המזכיר קים מקבל אומץ כשג'ו וון מפריע לו בדייט עם אה יאנג ומתעלם מצילצוליו ובסוף עונה לו כאילו הוא חשב שהוא מנהל מסעדת רגלי החזירים. למחרת עת נקם ושילם, הוא מורה לו להזמין את אה יאנג ומזמין אותה בנוכחותו לדאבל דייט (היא גם ככה חושבת שהוא מאוהב בה בגלל מה שרא אים אמרה לה כשהייתה בגופו) אבל שתביא את החברה הכי טובה שלה. הוא בעצמו מביא את המזכיר קים בתורת חבר... אבל החברה של אה יאנג היא מישהי אחרת, לא אה רים, שהיא טוענת שיחסיהם התקררו לאחרונה. איך אפשר להחליף חברים? תוהה האדם ללא החברים. ואז הוא שואל את המזכיר קים אם הוא מכיר את אה יאנג (שבטח רוצה לקבור את עצמה) ומספר לו על כל ההרגלים האינטימים שלה כשהוא ממטיר עליו עצות תוך כדי, שהיא משאירה את הדלת פתוחה בשירותים ושהיא אוהבת שמקרצפים לה את הגב ושהיא משתמשת בהמון קרם לחות (אז תדאג שלא יחסר לה) ושהיא מאמינה שצריך לזרוק גבר כדי לכבוש אותו וכולי. האמת שלא ברור לי למה הוא עושה את זה. הוא רוצה לנקום באה יאנג על שלא הביאה את רא אים? במזכיר קים בגלל אתמול? הוא רוצה לאחד בינהם ולא מבין כמה רע זה נשמע? הכל ביחד? הוא לבסוף אומר למזכיר קים שיטפל יפה באה יאנג ולה הוא אומר לחזור מאוחר והולך לפגוש את רא אים בביתה.

והוא שוב נואם. J'accuse. הוא מאשים אותה מזה שהיא לא עונה לטלפונים שלו ועד לזה שהם נפגשו בכלל. ואחרי שהוא מסיים להאשים אותה בכל דבר ודבר הוא אומר לה "אני מבין שאת לא יכולה להיות בת הים הקטנה שלי אז אני רוצה להיות בן הים שלך. אני מתחנן לפנייך".

אבל מה זה אומר, בעצם? שהוא יעלם ברגע שהיא לא תרצה בו? ואם היא תמיד תרצה בו, אז?
(לפחות אין ספק מי המכשפה אורסולה בסיפור).

ורגע של ניטפוק.

תראו את התמונה הזו:

זו המיטריה הכי פושטית שיש! מיטריית ניילון שקונים בסופרים. קניתי כזו ביפן (קניתי כמה ואיבדתי את כולם לצערי כי התכוונתי להביא אחת לארץ היא מגניבה כי אפשר לראות דרכה). אבל מהמזכיר קים המסכן הוא דרש ללכת בגשם ולקנות את המיטריה הכי יוקרתית שימצא!

תוקן על ידי asole 18/2/2011 18:48

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)