שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

גן סודי - פ' 16-17: הסערה

Butterfly_S3 גן סודי - פ' 16-17: הסערה Butterfly_S2
פורסם לפני 3620 ימים     מאת asole     סה"כ תגובות: 38     תגובה אחרונה לפני: 3617 ימים

אייגו, איזה פרקים!

פרק 16 הוא השקט של לפני הסערה, ואיזו סערה... הדמעות שלי ירדו כגשם שירד על סוף פרק 17...

התפלאתי בתחילת הסדרה מדוע אבא של רא אים טרח להפגיש אותה דווקא עם ג'ו וון? הבנתי שהוא רוצה להציל את הבת שלו, להציל אותה מההגנות שלה, מהדרך שבה היא בחרה לחיות את חייה, אבל למה דווקא ג'ו וון? הוא לא בדיוק הבחור הכי נחמד בסביבה... הוא בטח לא קורץ מהחומר שאבות מאחלים לבנות שלו, ממזר יהיר עם בעיות נפשיות וחברתיות ממשפחה שלא תקבל לחיקה באהבה את ביתו... וגם חרמן לא קטן וכל אותה העת היה בסביבתה הבחור המושלם, ג'ונג סו, שאהב את רא אים במסירות אם כי בפחדנות, למה הוא לא גרם לו להעז ולהתחיל עם רא אים? ג'ונג סו לא היה אפילו מעז לנשק את רא אים לפני חופה וקידושין, ממש חלומו של כל אב!

אז בפרקים האלו כל חלקי הפאזל מסתדרים. רא אים וג'ו וון היו חייבים להיות ביחד כי יש משהו שמקשר אותם: האב שחיבר אותם יחדיו ושבמותו ציווה לג'ו וון את החיים.

סוף פרק 15 השאיר את ג'ו וון במעלית. רא אים מתעשתת ועושה את הדבר הכי נכון: מתקשרת לחברתה אה יאנג כדי שתודיע למזכיר קים ואח"כ למשטרה והם מחלצים את ג'ו וון בזמן. המזכיר קים היה כ"כ היסטרי וחמוד! רואים שהוא מאוד אוהב את הבוס שלו למרות הכל וזה לא בגלל ימי החסד שבהם רא אים הייתה ג'ו וון, לדעתי הוא אוהב אותו כמו שהוא.
כשג'ו וון במעלית הוא שומע את תפילת אביה של רא אים המתפלל שיהיה לו כוח להציל חיים ומבקש מהאלים כוח כדי להקריב את חייו כדי להציל חיים של מישהו אחר ושיגנו על אישתו וביתו. הוא גם מתפלל לגשם (שיכבה את השריפה?). הקטע של האישה לא ברור לי, כי אמא של רא אים מתה בקטנותה, אבל התפילה לגשם מסבירה מדוע הגשם הוא כלי כל כך חשוב בקסם של חילופי הגופות, זו לא בחירה אקראית, הגשם הוא תקוותו של הכבאי (זוכרים שהתפללנו לגשם בשריפה האיומה של יערות הכרמל). אם נלך אחורה... בסצינה הראשונה בתחילת הסדרה הטלויזיה פתוחה בביתו של ג'ו וון וקריינית מזג האויר מודיעה שצפוי "קיץ אינדיאני", קייץ אינדיאני הוא תקופה קצרה בתחילת החורף של מזג אויר חם יותר והוא נקרא כך כי האנדיאנים נהגו לצוד בתקופה זו עבור כל החורף. בתקופה הזו צפוי לרדת הרבה גשם, אומרת הקריינית, ובין אם זוהי מתנה מהאלים או בדיחה של האלים אני מניחה שזה יתגלה לנו, הלא כן מר קים ג'ו וון? היא שואלת את ג'ו וון המופתע. בפרקים האלו מסתבר שזוהי מתנת האלים והמתנה של אביה של רא אים.

רא אים נוטשת את הסט ונוסעת לכלבו, כשהיא מגיעה האמבולנס כבר לוקח את ג'ו וון לבית החולים. הוא מאוכזב כשהוא שומע ממנה שהחמיצה את האודישן והוא קופץ ממיטת בית החולים רק כדי לקחת אותה לשם אבל זה מאוחר מידי. אני קצת התעצבנתי על רא אים שהתאכזבה כל כך מהפסד האודישן, הרי כמעט הפסדת את ג'ו וון! אבל זה היה חלום חייה, והיא וג'ו וון עבדו כל קשה כדי להגשים אותו... טוב, אולי אני פשוט בחורה לא מספיק שאפתנית, אבל ג'ו וון מתבאס בשבילה אפילו יותר ממנה והוא נחוש לתקן את המעוות. זה דווקא קטע שלא אהבתי: הוא מנצל את הקשרים של אוסקה ביפן ומגיע לבמאי האמריקאי, משכנע אותו שייתן לרא אים צ'אנס, שולח לו מטוס פרטי שמטיס אותו לקוריאה ומשם להונג קונג, היעד הבא שלו, רק כדי לראות את רא אים בפעולה במשך חמש דקות. מצד אחד זה מתאים לאופי האובססיבי של ג'ו וון שברגע שהוא ננעל על משהו הוא לא מרפה ומהצד השני... למה לשלוח מטוס פרטי? לא יותר הגיוני שהוא ייקח את רא אים להונג קונג לאודישנים? יותר הגיוני ויותר זול, במיוחד עכשיו שאמא שלך עושה לך את המוות, כדאי שלא תבזבז את ההון האישי שלך! מה גם שהחלום של רא אים לא היה לעבור את האודישן, היא לא העיזה לפנטז עד כדי כך, אלא להשתתף באודישן ולפי מה שנראה, ג'ו וון הינדס את העיניין ככה שהיא לא ידעה שהיא עושה בכלל את האודישן! היא חשבה שהיא עושה צילומים רגילים (העיניין לא לגמרי ברור, כי החבר'ה בבית הספר שאלו אותה איך היה האודישן אז חשבתי שאולי זה היה סתם אודישן לסרט מקומי אבל זה לא נראה כמו אודישן אלא כמו צילומים), ונניח שהיא לא הייתה מתקבלת? אז כל המחווה הזו הייתה לחינם. זה גם היה בעייתי לסיספונד - מה היה קורה אם הבמאי וכל הפמליה היו מגיעים ובדיוק היו עושים הפסקת צהרים על הסט או שמצלמים קטע עם מישהו אחר? ובכלל, כל המחווה הזו הייתה גרנדיוזית מידי, זה היה מתאים לג'ון פיו, אבל ג'ו וון הוא לא ילד שצריך להרשים, בטח לא בנקודה הזו.

אבל היה נחמד שג'ו וון בא לפגוש את רא אים על הסט והם שיחזרו את פגישתם הראשונה עם תיקונים: היא מציגה את עצמה כגיל רא אים, הפעלולנית והוא אומר שהוא בא לקחת אותה לבן דוד של אוסקה.

אחרי שהגשים משאלות ג'ו וון הלך לסגור חשבונות עם המנהל פארק וקיבל את התפטרותו. לא יודעת למה אבל לא חשבתי שהוא יפטר אותו, למרות שהוא השתוקק לעשות זאת יובלות. חשבתי שהוא ישאיר אותו כי כך הוא יהיה אסיר תודה לו לנצח, אולי חשבתי על מי רה שהשאירה את המנהלים בתפקידם...

בגזרת סול ואוסקה חלה התחממות ניכרת לאחר שאוסקה הבין סוף סוף מדוע סול נפגעה כל כך, אבל אלו לא היו רק הדברים שאמר ל----- אודותיה, זה היה כל היחס שלו אליה, שהוא לקח אותה כמובנת מאליו, שהוא לא חשב לרגע כמה היה קשה לחיות בצל, כל הזמן להסתתר ולא להיות קיימת. אהבתי את הקטע שבו הוא אומר לה שהוא זכר רק את הקטעים הטובים והשמיט את הרעים, מתוך אנוכיות ילדותית הוא רק ראה את עצמו, לא אותה. ואת הוא שואל "מה עשיתי לך?" אבל זה לא ה"מה עשיתי לך" של הפרקים הקודמים, ה"מה עשיתי לך שאת מתעללת בי ככה" אלא הפעם הוא מפנה את השאלה לעצמו כשהוא מבין עד כמה הוא פגע בה. אוסקה תלמיד איטי אבל כשהוא סוף סוף מבין הוא הולך עם זה בכל הכוח. אם פעם הוא רצה להסתיר את סול עכשיו הוא רוצה שכל העולם ידע על קיומה והוא דואג שהעיתונים יפרסמו כתבות על ה"סקנדל" שלו עם סול.

סצינה מקסימה שלו עם סול התרחשה בשיעור היוגה שלה, כשהוא חיקה את המחווה שלה עם השלטים בצורה מתוקה ואוסקאית: "תסלחי לי (לבחור שסולח לעצמו מהר מידי), את בטוחה שלא היית זו עם הערמונים?, אני חייב ללכת אבל את הכי יפה בחדר (ואני שני)". והוא חייב ללכת כי הוא נפגש עם טה סון כדי לשכנע אותו לחתום איתו. זה כבר לא סוד כמוס שלטה סון יש קראש על אוסקה, הוא שואל אותו למה הוא כל כך אובססיבי אליו, אתה מחבב אותי? הוא שואל, אבל אוסקה, קהה תפיסה כהרגלו עונה שברור שכן ומדבר על החברות בינהם. טה סון מנסה שנית ומזכיר לו שהוא אוהב בחורים. נו, אומר אוסקה, אז תאהב בחורים! אני אוהב בחורות! אז? טה סון אומר לו שהוא יצטרך להתאמץ יותר כדי לפתות אותו אבל כל הסאב טקסט הזה נופל על אוזניים ערלות. זה מזכיר לי מה שטה סון קרא לאוסקה בפרק 14 טיפש כי "הוא מבוגר מכדי להקרא תמים". טה סון צריך היה כבר ללמוד עם אוסקה צריך להיות ישירים מאוד, ואולי ללות גם את ההסברים בדיאגרמות ותרשימי זרימה, לבחור יש קליטה של אנטנה מקולקלת בלב המדבר. לבסוף אוסקה מחרים לטה סון את נגן ה-MP3 שלו עד שיחליט לחתום איתו ובבית הוא מגלה קובץ שירים על שמו, הוא כמובן מחליט שזה בגלל שטה סון כתב אותם בשבילו (ולי נראה שהוא כתב אותם בגללו). כשהוא שומע מסול שטה סון עוזב את קוריאה הוא הולך למצוא אותו והפעם יש לו הצעה אחרת. זה הזכיר לי את הקטע שבו ג'ו וון החליף את ההצעה שלו לרא אים, במקום שהיא תהיה בת הים הקטנה הוא יהיה, אז אוסקה מציע לו שבמקום שהוא יטפח את טה סון כאמן, טה סון יטפח אותו, וכשטה סון עדין לא מתרצה הוא פשוט מעמיס אותו על הגב ולוקח אותו איתו! סצינה סופר-רומנטית שאחד ממשתתפיה עיוור לחלוטין לאספקט הזה (והיא גם הזכירה לי את הסצינה שבה יון סאנג היון כדונג צ'אן ב"גבירתי הנאווה" העמיס את היאה נא על גבו בשדה התעופה כשרצתה לעזוב את קוריאה. אין מצב שזה דימיון מקרי, נכון? - - - עכשיו קראתי בדרמבינס גם איזכור לכך, אז זה לא רק בראש שלי... ).

ולבסוף סול נותנת לאוסקה אור ירוק ואומרת לו שהוא צריך להדבק אליה (כלומר, להיות קצת ג'ו וון לרא אים...) והוא כל כך מתוק בשמחתו, "אני הולך להדבק אלייך עם כל הקסם שלי!" הוא צועק באושר.

יום השנה למותו של אביה של רא אים מתקרב. ג'ו וון מגלה שאביה של רא אים והתאונה שלו התרחשו באותו היום, האם זה מקרי? אוסקה חושב שכן, ג'ו וון לא. ההרפתקה במעלית גורמת לחשוב שהתאונה שעבר קשורה במעלית, הוא נזכר בתפילה של אביה של רא אים, האם שיקרו לו כל השנים? הפסיכיאטרית שלו בהתחלה מעמידה פנים שמדובר בתאונת דרכים ואחר כך שואלת אותו למה הוא מתעקש לזכור? לא עדיף לשכוח דברים לא נעימים ולהמשיך הלאה? מאוד מוזר האמת שזו הגישה שלה, כפסיכאטרית, לא? ג'ו וון משיב לה שהוא מרגיש שהוא איבד משהו חשוב.
כשרא אים מגיעה לתא הזיכרון של אביה היא מגלה להפתעתה את אימו של ג'ו וון ולא מבינה איך היא מכירה את אביה. אמא של ג'ו וון חוטפת את שוק חייה - הבחורה שהיא כל כך מתעבת היא הבת של האיש שהציל את חיי בנה.

אפשר היה לחשוב שזו תהיה הנקודה בה סוף סוף אימו של ג'ו וון תתרצה ותקבל את רא אים, לא? שהיא תבין שמה שמאחד אותם הוא קשר גורלי ומיסטי ושמבחינה מסויימת, היא "חייבת" לרא אים. זו הייתה יכולה להיות נקודת המהפך לקראת ההאפי אנד אבל זה בעצם רק הופך הכל ליותר גרוע. אמא של ג'ו וון רואה ברא אים איזו דמות מפלצתית שבאה לגזול את ג'ו וון ממנה, הבת של האיש הציל את חייו של בנה הולכת לקחת את חייו כי ג'ו וון עצמאי, ג'ו וון שלא הולך בדרך שהתוותה לו אימו הוא כבר לא ג'ו וון. זו האם הכי מסרסת שראיתי מימי! היא פשוט מופרעת על כל הראש. היא זו שחינכה ועיצבה אותו כך שיראה בנישואים רק חובה משפחתית ותאגידית, היא תיכנתה אותו כך שלעולם לא יתאהב ותמיד ישאר הילד של האמא, היא פשוט לא מוכנה לשחרר אותו ולתת לו לגדול. בסצינה מזעזעת כפי שהיא קורעת לב היא מספרת לרא אים שאביה הוא זה שהציל את חייו של ג'ו וון ומתחננת בפניה לשחרר אותו. כמה אירוני ועצוב.

ומפה הכל מתדרדר והולך.

אגב, זה לא נורא שאימו של ג'ו וון טרחה ללכת ולשים פרחים לזכרו של אביה של רא אים אבל מעולם לא טרחה לברר אם הייתה לו משפחה ומה קרה איתם וכולי? אישה איומה!

מה שאני אוהבת בג'ו וון זו החריפות שלו. הוא ממש תמונת ראי לאוסקה מהבחינה הזו. הוא ישר קולט שמשהו לא בסדר והוא לא מרפה עד שיגלה מה לא בסדר (וחוסך לנו כל מיני אי הבנות ועיכובים מיותרים בגלל גאווה וכולי). הוא מבין שרא אים שיקרה לו ושהוא לא יצליח להוציא ממנה מה קרה והוא מנחש שאימו הייתה אצלה. הוא מפספס בשיחת הטלפון, כשהיא מספרת לו שהיא קיבלה את התפקיד בסרט, לרגע נראה שהוא קולט שהיא בוכה אבל כנראה בגלל שהוא כל כך שמח בשבילה הוא חשב שזה מהתרגשות. מעניין שדווקא סול היא זו שמשכנעת את רא אים לא לוותר על ג'ו וון כשהן נפגשות (שוב) בגלריה (אני כל כך אוהבת את זה שהן נהיו חברות!), אבל הכוח שהיא נותנת לה לא מספיק. כשהמפלצת (אמא של ג'ו וון, יותר קצר וקולע לקרוא לה ככה) שוב מזמנת אותה היא בהתחלה נלחמת, אבל אז המפלצת מוציאה את נשק יום הדין: היא זימנה את בעלי המניות כדי להדיח את ג'ו וון מתפקידו! היא מעלה את ג'ו וון על הקו ברמקול ומודיעה לו שזה עונשו שהמרה את פיה והלך עם רא אים. ג'ו וון עונה לה: או.קי, קחי הכל ממני, אני לא מסוגל לוותר על האישה הזו לנצח". אז היא מודיעה לרא אים שהיא לא מתכוונת להתעסק איתה יותר והיא הולכת להרוס את חייו של ג'ו וון מעתה והלאה. רא אים נשברת ומבטיחה שהיא תעזוב אותו לפני שאימו תדיח אותו מתפקידו. איזו אישה איומה איומה! היא אשכרה מסוגלת להרוס את הבן שלה כדי שלא יילך לאישה אחרת.

רא אים תסכלה אותי בנקודה הזו. כלומר, הבנתי את כל רעיון ההקרבה, אבל כבדי את ההקרבה של ג'ו וון, שתפי אותו, ספרי לו. הרי אמרת קודם שאת בוטחת בו, אולי הוא יכול לעצור את ההשתוללות של אמא שלו, לפנות לסבא, משהו, למה להחליט על דעת עצמך באופן חד צדדי? אולי זה בגלל איך שהיא גדלה, היא רגילה לעשות הכל לבד, לא לסמוך על אף אחד אבל זה היה כל כך מייאש! אבל רגע... פלאשבק לפרק 2: ג'ו וון משוחח עם אימו בטלפון כשלידו רא אים הדימיונית שמלווה אותו לכל מקום והוא שואל את אימו: "האם תתני לי את הירושה גם אם אשתגע?" ואז פונה לרא אים הדימיונית ושואל: "האם את תקחי אחריות כשאתרושש?". מסתבר שלא לשאלה הראשונה וכן לשניה.

לפני שהיא עוזבת את המתחם היא קופצת לבית של ג'ו וון ומכניסה משהו לספר "אליס בארץ הפלאות" אוסקה בא והיא אומרת לו שהם לא יוכלו לקיים "מפגשי מעריצים" יותר ואוסקה, חביב וסתום כתמיד חושב שזה בגלל הסרט. נכון שהוא לא יודע מה קרה, אבל היא הייתה ממש מוזרה...

כשג'ו וון מביא לה את סיכת החתול שהזמין עבורה (מחווה כל כך מתוקה!) היא נפרדת ממנו אבל הטיעון שלה נשמע חלוש. זה לא מספיק לג'ו וון, הוא לא מתכוון להרפות ואז היא מספרת לו על אבא שלה שהציל את חייו ובגלל זה היא לא יכולה לראות אותו, כי המראה שלו מזכיר לה כמה היא עצובה על אובדן אביה. ואז היא מזכירה לו את אגדת בת הים הקטנה ומבקשת ממנו להפך לקצף שעל הגלים.

התאונה. בבוקר למחרת אה יאנג מספרת לה על החלום שחלמה: רא אים והנשיא שותים תה ליד שולחן מדהים בשדה מושלג ועלי כותרת עפים עליהם מהשמים, היה שם גם עוד אדם אבל היא לא יודעת מי הוא היה. רא אים הולכת ליום הראשון של צילומי הסרט "דם כהה". זו סצינת מכוניות ובהתחלה הכל הולך טוב עד שנהג אידיוט מחליט להתעלם מהמחסומים ולנסוע דרך אתר הצילומים, הוא נכנס לנתיב של רא אים וגורם לה לסטות ולהתנגש בעץ.

רא אים שוכבת בבית החולים חסרת הכרה, הרופא חושב שהיא מתה מוחית. חודש עובר והיא עדיין בקומה.

ג'ונג סו מבקר את רא אים כשג'ו וון נמצא מאחורי הדלת ומקשיב לו. הוא אומר לה שהיא נפלאה ושהיא צריכה להתעורר ואם היא תתעורר הוא יוותר עליה לג'ו וון. אני חושבת שהכוונה שהוא יוותר עליה בליבו, לא? הרי לא עשה דבר כדי לחצוץ בינהם (אפילו פעם אחת אבל קריטית עזר לאחד בינהם, כשאמר לה להפסיק להתחבא), הוא הצלע השלישית הכי מתחשבת שיש!

אוסקה מספר לג'ו וון על הביקור האחרון של רא אים ובעקבות דבריו הוא מוצא את הדף שהכניסה לספר - סוף אגדת בת הים הקטנה, ונשבר כולו בבכי ואני איתו.

"בת הים הקטנה", אגדה טראגית ועצובה על אהבה שלא יכולה להתממש. כשג'ו וון מציע לרא אים להיות בן הים הקטן שלה היא שואלת אותו אם אחד מהם תמיד חייב להתפוגג. ג'ו וון מחליט שהוא זה שצריך להפוך לקצף הגלים ובודק את תחזיות מזג האויר, מתי צפוי לרדת גשם...

ואז הוא נפרד. לאימו הוא שולח זר פרחים עם כרטיס בו הוא עותב שהוא אוהב אותה, כרטיס שמזכיר לה את ג'ו וון שלפני התאונה והיא מתמוגגת. הסצינה עם אוסקה פשוט קרעה את ליבי. בהתחלה חושבים שג'ון וון בוכה אבל הוא צוחק, נקרע מצחוק וזה כל כך מפחיד! אפילו אוסקה מרגיש שמשהו לא בסדר אבל אורות האזהרה כבים כשהוא מקבל מג'ו וון מתנה: כל האוצרות שג'ו וון התערב איתו עליהם והוא הפסיד. אוסקה הוא כמו ילד בחנות צעצועים. ג'ו וון רוצה להצטלם איתו כי אין להם תמונה משותפת מאז גיל 21 ואוסקה עדיין לא קולט, כשאוסקה נרדם על הספה ג'ו וון אומר לו שהוא יודע שהוא תמיד הפסיד לו בכוונה כל השנים ומודה לו על כך. איזו סצינה מדהימה!

ואז הוא משאיר מכתב. מכתב אהבה לרא אים שתחליף אותו בגופו. אני פשוט גועה בבכי בחלק הזה.

ואז הוא חוטף את רא אים הישנה מבית החולים ולוקח אותה איתו במכונית. הוא אומר לה שלא תאהב אף אחד אחר, שתחיה בגופו ותחשוב עליו ושלא תתקרב לאוסקה מידי כי זה גילוי עריות (כל כך ג'ו ווני!) ושזה המעשה הכי אנוכי שהוא עושה בחייו אבל שתכבד את זה כי זו החלטה של מנהיג ואושיה בחברה ושתהיה תמיד קולית כפי שהייתה ושהוא יתגעגע אליה מאוד ושהוא אוהב אותה.

ואז הוא נוהג את המכונית לתוך הסערה.

זו למעשה ההתגשמות של החלום הראשון של אה יאנג, היא חלמה על רא אים ישנה במכונית ועל ג'ו וון בוכה ובשמים היה אבא של רא אים והחזיק פרח. זה אומר שגם החלום השני עומד להתממש...

אני מאוד אהבתי את החיבור בין ג'ו וון לאוסקה בפרקים האלו. כל הסיפור הזה קירב אותם מאוד זה לזה אם כי מסתבר שהם תמיד היו קרובים, רק שזה לא בא לידי ביטוי בגלל שג'ו וון השתנה אחרי התאונה שלו. בהתחלה הם נראו כמו הקבלה של האימהות המפלצתיות שלהם, תמיד בתחרות, תמיד עוקצים זה את זה ואז בפרקים האחרונים זה מקבל טוויסט לגמרי אחר כשאוסקה מספר לרא אים ששואלת אותו למה הוא תמיד מפסיד לג'ו וון בכוונה שהוא היה מציק לג'ו וון כדי לעורר אותו ולהוציא אותו מהקיפאון שלו ולתקשר איתו לפחות על הבסיס הזה כי זה עדיף מאפס תקשורת.

ובפרק הכל כך עצוב הזה היה לפחות רגע מצחיק אחד כשג'ו וון והמזכיר קים דיברו על המהלך של אימו של ג'ו וון, המזכיר קים הודיע בחגיגיות שהוא גם יתפטר וג'ו וון הפטיר שהוא ממילא יהיה מפוטר כי הושכר אותו מה שגורם למזכיר קים להתהפך ולצטט את אה יאנג: "האם אהבה קונה לך אורז? כסף קונה לך אורז!" כשהוא מכנה את ג'ו וון "הנשיא" הנ"ל מזכיר לו שהוא כבר לא הנשיא והמזכיר קורא לו "ג'ו וון היונג... הוא כזה חמוד, הוא אה יאנג מקסימים ביחד.

תוקן על ידי asole 22/2/2011 14:45

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)