שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Eyes of Dawn


Eye_Br_Tear Eyes of Dawn Eye_Br_Tear
פורסם לפני 3629 ימים     מאת iDana     אין תגובות    


הדרמה ההיסטורית Eyes of Dawn, המבוססת על רב המכר של קים סונג ג'ונג, שודרה ברשת MBC בין החודשים אוקטובר 1991-פברואר 1992.
האפוס ההיסטורי משתרע על 36 פרקים ועל התקופה שבין מלחמת העולם השנייה, כאשר היפנים שלטו בה, דרך עצמאות קוריאה ועד מלחמת קוריאה. התקופה האכזרית והעקובה מדם מוצגת דרך עיניהן של שלוש הדמויות הראשיות, שגורלן נקשר זה בזה.

הסדרה זכתה לרייטינג ממוצע של 42% (58.4% בשיא) וללא מעט פרסים, ובהם פרס הדה-סאנג, הדרמה הטובה ביותר, הבמאי הטוב ביותר והשחקן והשחקנית הטובים ביותר (אגב, הבמאי והתסריטאית חתומים גם על הסדרה "Sandglass" ששודרה מספר שנים לאחר מכן).
ההפקה המושקעת כללה לא פחות מ-270 שחקנים ו-27,000 ניצבים. הלוקיישנים הגיעו לפיליפינים ולסין (על אף שבאותם ימים לא היו יחסים רשמיים בין קוריאה וסין). הסדרה נחשבת להצלחה אמנותית ורייטינגית, והיא זו שהניחה את היסודות לפרויקטים מיוחדים שצולמו בעקבותיה. במשאלים שונים היא גם מככבת כאחת הדרמות הקוריאניות הטובות ביותר בכל הזמנים.

הערה:
הסקירה שלהלן כוללת ספויילרים משמעותיים, עד לסיום הסדרה (אבל להערכתי, הסיכויים שמישהו יצפה בסדרה הם קלושים עד אפסיים). ואזהרה: זו הולכת להיות סקירה ארוכה (יותר מ-4,000 מילים בפעם האחרונה שספרתי) ואולי גם מעיקה ולא קוהרנטית. והאמת שאני כותבת בעיקר בשביל עצמי, כדי לעבד ולעכל מה שראיתי. כל כך הרבה קורה בסדרה האינטנסיבית הזו, ומטבע הדברים אני לא יכולה לסקור את כולם. ייתכנו גם אי דיוקים מבחינת הרצף והאירועים ההיסטוריים, כי שוב, אין כמעט רגע של שקט בסדרה הזו.


אני חושבת שמבין הסדרות שצפיתי בהן, זו הסדרה הקשה והטראומטית ביותר. בבלוג של thundies prattle, היא מדורגת במקום גבוה ברשימת BEST RIP-YOUR-HEART-OUT DRAMA, ולא בכדי. רשימת הטראומות ארוכה וכוללת פשעי מלחמה, מעשי אונס וניצול מיני מזעזע, קרבות עקובים מדם, הרג של ילדים, ניסויים בבני אדם, רעב, חקירות אכזריות, חרקירי, ניסיונות הישרדות נואשים בתנאים קשים וקניבליזם. ובעיקר מלחמה שלא נגמרת. בין מלחמת העולם השנייה למלחמת קוריאה, הקרבות הפנימיים המדממים בלב האומה הקוריאנית לא נפסקים לרגע. גם כשהכיבוש היפני מסתיים לשמחתם של לוחמי העצמאות והחופש, הסכסוכים נמשכים והעצמאות האמיתית לא מגיעה, עם הארץ השסועה שחצויה בין ההשפעה הסובייטית והאמריקאית.

וכשחושבים שרוב האירועים בסדרה (אם לא כולם) מבוססים על אירועים אמיתיים, זה מצמרר ובלתי נתפס. אולי אפשר ללמוד מהסדרה משהו על התהומות האפלים ביותר שהאדם יכול להגיע אליהם, ומנגד גם על כוחה של הרוח האנושית?
הסדרה ישנה למדי, וזה ניכר בצילומים וגם בתמונות שצירפתי, אבל בניגוד לחלק מהסדרות המצולמות היום, שהן לפעמים אסתטיות עד סטריליות, בסדרה הזו יש משהו גולמי ומחוספס. ולפעמים יכולתי כמעט להרגיש את הזיעה, הדם, הג'יפה והאימה דרך המסך.

הסדרה הזו הייתה כמו ויה דולורוזה בשבילי, ולמרות הכל אני לא מתחרטת שצפיתי בה.

פתיח הסדרה:תוקן על ידי iDana 10/5/2011 9:40

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך


אנחנו גם בטוויטר!
צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"
                                       
צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.2031)