שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

חברים/ האהבה של חיי

נשיקה חברים/ האהבה של חיי Kama
פורסם לפני 3531 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

אז אחרי שהתאוששתי מ-Eyes of Dawn, החלטתי להתרגע עם דרמות שאמורות להיות רומנטיות וקלילות יותר, ועל הדרך גם לשקם את התדמית היפנית...
הדרמות שהמתינו לי היו הקופרודוקציה הקוריאנית-יפנית Friends והדרמה היפנית "האהבה של חיי" (Tatta Hitotsu no Koi – שגם זכתה לתרגום לעברית הודות לקיווי אריגאטו2). מבחינתי הסדרות הנ"ל היו דומות, אבל גם מאוד שונות, לפחות בכל הנוגע לחוויה האישית שלי.

בעיניי, שתי הסדרות לא מתיימרות להמציא את הגלגל, ויש בהן משהו פשוט, נאיבי ואפילו צנוע. לא תמצאו כאן אפקטים מיוחדים או טוויסטים מפתיעים. במידה מסוימת, הסדרות הנ"ל הזכירו לי את שידורי הטלוויזיה החינוכית בשנות ה-80 (וזו לא מילה גסה... בערוץ ההוא ובעשור ההוא שודרו כמה מהקלאסיקות האהובות של ילדותי).

הדמיון הבסיסי טמון בעלילה – זוג אוהבים שמנסים להיות ביחד, למרות כל הקשיים, המחסומים והדעות הקדומות.

ב"חברים", שצולמה ב-2002 ומונה 4 פרקים, אלו ג'י הון הקוריאני (וון בין) וטומוקו היפנית (פוקאדה קיוקו), שמנסים להתגבר על הבדלי השפה, התרבות והמכשולים שמציבים בפניהם החברים וההורים.

ב"אהבה של חיי" שצולמה ב-2006 ומונה 10 פרקים, אלו הירוטו העני (קאמאנשי קאזויה, להלן קאמה/צביקה/צב וכו' Kama) ונאו העשירה (איאסה הארוקה), שמנסים להתגבר על ההבדלים הסוציו אקונומיים ועל התנגדות ההורים.

לכאורה, מדובר בעלילה שכבר ראינו לפחות מיליון פעם בגרסה כזו או אחרת. ובכל זאת, בסדרה הראשונה הוקסמתי ונהניתי מכל שנייה. ובסדרה השנייה? השתעממתי ועברתי להמרצה מהירה (גומנסאי).

למה זה קרה? Small_Frog_Sing

התשובה הארוכה: במקרה הנ"ל זה נבע מכימיה שנוצרה או לא נוצרה עם הדמויות והשחקנים, ובהתאם לכך גם מידת העניין במה שקורה להם.

התשובה הקצרה: וון בין! אהבה3

כן, בעקבות הסרט "אג'ושי" והדרמה הקצרצרה "חברים" פיתחתי קראש על השחקן המקסים הזה אהבה2 וכמו שכבר כתבתי בשרשורים קודמים, פשוט לא יכולתי להוריד ממנו את העיניים. כאילו ניסיתי ללמוד בעל פה את תווי פניו או משהו. העיניים, האף והשפתיים שמשתלבים בהרמוניה... הוא פשוט כל כך יפה וקורן ומלא קסם בעיניי. החיוך שלו מאיר את המסך (וכשהוא מחייך, גם אני מחייכת) ונותן אנרגיות. וכשהוא נראה עצוב או מדוכא, ממש רציתי לנחם אותו. כן, נסחפתי, וזה היה כיף... נשיקה

הפרטנרית היפנית שלצדו הייתה חמודה מאוד, הכימיה ביניהם הייתה טובה ונהניתי לראות אותם יחד. ובגזרת שחקני המשנה, היה נחמד לראות את לי דונג גון (Sang Doo, Let's Go To School), שגם שר לא רע בכלל בסדרה, ואת האן היי ג'ין (שמאוד אהבתי ב-Jejoongwon) כפי שנראו לפני כמעט עשור.

לעומת זאת, ב"האהבה של חיי" השחקנים נראו לי כמו ילדים חביבים, אבל לא נוצר אצלי קשר רגשי לדמויות, ולא התרגשתי מסיפור האהבה שלהם. הקטע המשכנע יותר בעיניי היה דווקא החברות בין הבנים, הם באמת נראו כמו חבורה אמיתית שעושה שטויות וגם תומכת אחד בשני. ומאחר שהסדרה קצרה (רוב הפרקים הם בני 45 דקות) וצפיתי בהמרצה, סיימתי אותה תוך 3 ימים ברוטו...

קליפ מתוך "חברים" (כולל ספויילרים):

קליפ מתוך "האהבה של חיי" (כולל ספויילרים):

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)