שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

השערורייה של סונג-קיון-קוואן

השערורייה של סונג-קיון-קוואן Male_Female
פורסם לפני 3315 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Sungkyunkwan Scandal שודרה בקוריאה ברשת KBS2 בין החודשים אוגוסט-נובמבר 2010, ויש לה 20 פרקים. הדרמה זכתה לרייטינג ממוצע של 10.1%, והיא מתורגמת לעברית באתר Asia4HB.

דמויות/שחקנים:

לי סון-ג'ון (מיקי יוצ'ון, "מיס ריפליי")

קים יון הי (פארק מין יאנג, "צייד עירוני", Man of Honor)

גו יונג-הא (סונג ג'ונג-קי, Tree With Deep Roots, Obstetrics and Gynecology Doctors)

מון ג'ה שין – גורו (יו אה-אין, The Man Who Can't Get Married, Strongest Chil Woo)

העלילה:
קים יון-הי היא נערה חכמה ומבריקה, שכדי לפרנס את משפחתה נאלצת להתחפש לבחור מלומד, תוך שהיא משתמשת בשמו של אחיה החולני. בין השאר היא כותבת עבודות לסטודנטים עצלנים ועושה במקומם את המבחנים הממשלתיים. ההתחזות הזו מובילה אותה בסופו של דבר לאוניברסיטת סונג-קיון-קוואן היוקרתית, שם מכשירים את אנשי המפתח והפוליטיקאים העתידיים של ג'וסון.

באוניברסיטה היא הופכת לחלק מרביעיית "Jalgeum" שכוללת את לי סון-ג'ון החכם, רודף הצדק והחנון; יונג-הא הפלייבוי האופנתי שיודע הכל; ומון ג'ה שין ("גורו") המורד המסתורי. הרביעייה (שיש כאלה שמכנים אותה ה-F4 של ג'וסון) מתמודדת עם משימות ואתגרים, כששלושת הגברברים מפתחים רגשות כאלה ואחרים כלפי ה"בחור" העדין, הנשי והחכם.

התרשמות אישית:
מדובר בדרמה קלילה אבל גם שטחית לטעמי. לא הייתי מושקעת רגשית בעלילה, לא נקשרתי לדמויות, ולכן גם המרצתי את רוב רובה של הסדרה. נושא הבת שמתחפשת לבן עומד במרכזם של לא מעט דרמות וסרטים, ולטעמי הוא טופל בצורה מעניינת, מקורית ומעמיקה יותר בסדרות כמו "המלכה סון דוק" ו-Painter of the wind.
מבין הרביעייה המובילה, אני חושבת שדווקא לצלעות ה"משניות" יותר (גורו ויונג-הא) היו יותר ניצוצות וברק מאשר לדמויות שאמורות לעמוד במרכז (יון-הי וסון-ג'ון), אבל גם הם די חזרו על עצמם במהלך הסדרה ולא עניינו אותי יותר מדי.

באופן מפתיע (או שלא?) הדמות שהכי נגעה ללבי הייתה של המלך ג'ונג-ג'ו (יי-סאן). השחקן שגילם אותו לא ממש דומה למר גומות האהוב עליי, אבל היו לו עיניים מאירות והרבה אנושיות. בסדרה הזו נחשפנו למלך בשנותיו האחרונות, כשכבר היה חולה, ובין השאר אפשר היה לראות אותו מגלגל ג'וינט של אופיום כדי לשכך את כאביו.

עוד הפתעה מבחינתי הייתה שלמרות שהסדרה מתרחשת רובה ככולה באוניברסיטה, כמעט אף פעם לא רואים את הסטודנטים עוסקים בפעילות למידה ממשית. הפעם היחידה כמעט שבה ראינו משהו שמזכיר שיעור, הסתיים במפגן קסמים מגוחך למדי. התלמידים מבלים את רוב זמנם בבילויים, תחרויות, משימות, רכילויות, אינטריגות פוליטיות ושאר דברים. אבל כמו שאומרת אחת הדמויות די בהתחלה: ללמוד אפשר גם לבד בבית. לסונג-קיון-קוואן באים כדי לקשור קשרים פוליטיים שיעזרו להשיג ג'ובים שווים במערכת הפוליטית של ג'וסון.

ומילה לגבי הסוף (בלי לספיילר ממש): הדעה הרווחת בסיכומים שראיתי היא שמדובר בסוף אנטי-קליימקסי בעליל. אחרי שכל הסדרה בונים את הקונפליקט הגדול שקשור לזהותה האמיתית של יון-הי כבחורה וההשלכות הנובעות מכך, הפתרון נראה די סתמי, תלוש ואף מעורפל משהו.

נו, לפחות לפי הקומיקס הם למדו קצת...

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(1.2363)