שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

The Devil

Smiley_Devil The Devil Smiley_Devil
פורסם לפני 3305 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה The Devil (שידועה גם בשמות /Satan / Lucifier / Devil Times / Mawang) שודרה ברשת KBS2 בין החודשים מרץ-מאי 2007, ויש לה 20 פרקים. הסדרה זכתה לרייטינג ממוצע של 7.4% (אגב, התחילו לתרגם אותה לעברית בבלוג הזה).

דמויות/שחקנים:

הבלש קאנג או-סו (אום טה-וונג, "ד"ר צ'אמפ", "המלכה סון דוק", Resurrection ועוד).

עו"ד או סונג-הא (ג'ו ג'י-הון, "הנסיכה", "עתיקות ומתוקים")

הספרנית סו הא-אין (שין מין-אה, "החברה שלי היא גומיהו", "A love to kill" ועוד)

העלילה:
קאנג או-סו הוא בלש נחוש במחלק הרצח. הוא מכור לעבודה עד כדי כך, שלפעמים הוא לא מגיע ימים שלמים הביתה, והמפקד מורה לו ללכת להתקלח בפקודה. יום אחד הוא מקבל חבילה מסתורית עם קלף טארוט ומסר חידתי. כשאותו קלף בדיוק נמצא בזירת הרצח של עורך דין ותיק, החשדות מתחילים להתעורר. הקלף הזה הוא התחלה של סאגה מותחת ומורטת עצבים, כשבאורח מוזר כמה וכמה חשודים מיוצגים על ידי או סונג-הא – עורך דין מוכשר שאף פעם לא מפסיד, ונוהג לייצג אנשים חסרי אמצעים בחינם.

הבלשים במחלק הרצח, שנקלעים למבוי סתום, נעזרים בכוחות העל טבעיים של סו הא-אין, ספרנית שבאמצעות נגיעה בחפצים רואה חזיונות שקשורים למה שקרה לאותו חפץ בעבר ולמי שהחזיק בו. החקירה הולכת ומסתעפת, כשעד מהרה מתברר שכל האירועים מההווה קשורים באופן ישיר לאירוע טראומטי מהעבר.

לפני שאכתוב את ההתרשמות האישית שלי, הנה שאלון בנוסח "בחן את עצמך" שאימצתי בתרגום חופשי מהפוסט של Serendipity בבלוג Thundie's prattle – כך תדעו אם Mawang היא סדרה בשבילכם (ייתכנו ספויילרים כלליים וקלים).

1. אנשים מצטטים מהגיהינום של דנטה ("הקומדיה האלוהית"), והסדרה שזורה בתמונות מתוך "שערי הגיהינום" של רודן, ויש רפרנסים למיתולוגיה היוונית. הדרמה מעזה להעלות שאלות לגבי גאולה ומחילה. האם אתם…
א. נמלטים על נפשכם, תוך צרחות "כואב לי המוח"!
ב. נופלים על הברכיים ומודים לאלוהי הדרמה שעדיין יש דברים אינטליגנטיים בטלוויזיה.

2. כבר מההתחלה, אפשר לדעת שהסדרה הזו לא תסתיים בסוף קליל ויפה, ארוז כמו קשת בענן, שבו כולם זוכים לסליחה שטחית וחיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. האם אתם...
א. לוחצים על ה"סטופ" וממהרים לתפוס בפעם המי יודע כמה את הדי.וי.די של "בחורים רעים".
ב. מתיישבים ומצפים בכיליון עיניים למסע מרתק למקום מעניין.

3. הדרמה לא מספקת הרבה רגעים רומנטיים או סיבות לצחוק. למעשה, כמעט מובטח שתרגישו עצובים, אם לא מוכי יגון. הטון של הסדרה הוא אפל ומבשר רעות. האם אתם...
א. צופים ב"קופי פרינס" בפעם השביעית או בודקים את שק הצחקוקים האחרון של האחיות הונג.
ב. באנחת ציפייה, אתם מוודאים שחבילת הטישו בהישג יד, ולוחצים "פליי".

4. במהלך הצפייה, קשה לפעמים להבין מה שחור ומה לבן, ואחרי זמן מה, גם מי הגיבור ומי הרשע בסיפור הזה. האם אתם מרגישים...
א. כאילו מישהו מבלגן לכם את הראש ואתם לא אוהבים את זה.
ב. מאושרים שיש תסריט שמעז להיות מתוחכם, ותסריטאי שלא מזלזל בכם.

אם רוב התשובות שלכם הן ב' – זו סדרה בשבילכם. ואם בחרתם בא' – אני בטוחה שתסתדרו ותמצאו מה לראות Smiley_Smile

דעה אישית:
וואו, אפשר לומר שהסדרה הזו החזירה לי את האמון בדרמות המלוכסנות, אחרי רצף סדרות שראיתי בהמרצה יתרה. ופתאום מגיעה סדרה גורמת לי לצפות בריכוז של 100%, כשלפעמים אני משתהה על קטע מסוים, וחוזרת אחורה כדי להבין. העלילה הייתה מרתקת בעיניי, ונכנסה יותר ויותר לעומק, כשהיא מעוררת אצלי כצופה שאלות, ספקות וסקרנות רבה לקראת ההמשך. את הסדרה הזו התחלתי בקצב איטי יחסית (פרק ליום), כי הרגשתי שכל פרק דורש התרכזות, מחשבה וזמן לעיכול. אבל לקראת הסוף הייתי במתח לראות לאן כל זה יוביל, כך שהגברתי את הקצב מעט.

הסדרה הזו באה מבית היוצר של התסריטאית והבמאי שאחראים גם ל-Resurrection (עוד סדרה מצוינת לטעמי בכיכובו של אום טה-וונג), וגם כאן הם הצליחו ליצור לדעתי דרמה מקורית, מהודקת, מפתיעה ועם שפה ויזואלית שמשדרגת את העלילה. לכך מתווסף הליהוק המצוין והמשחק המשובח שמפגינים כל השחקנים – מהראשיים ועד המשניים.

זה לא סוד שאום טה-וונג הוא אחד השחקנים האהובים עליי, וגם כאן הוא היה מעולה לטעמי. מתמסר לדמות באלף אחוזים, ויוצר דמות מורכבת – חזקה, עקשנית וגם מאוד פגיעה ורדופה על ידי שדים מהעבר. יכולתי להזדהות איתו, ומצד שני הוא עורר בי ספקות ופקפוקים, וממש היה אפשר להרגיש איך העולם שלו מתמוטט, ואיך הוא מוכן לשלם כל מחיר ולהגיע אפילו עד שערי הגיהינום... גם אם אין משם דרך חזרה (ובנימה אישית: אום טה-וונג, תחזור לעשות דרמות בבקשה!).

ג'ו ג'י-הון הוא ללא ספק ההפתעה הגדולה בסדרה הזו, במיוחד לכל מי שזוכר אותו כנסיך שינגונה העציצי מ"הנסיכה" (איך אסול קראה לו אז? הוד שמוקיותו). כאן הוא מוכיח שהוא שחקן מוכשר ומשכנע במלוא מובן המילה, עם דמות שעוררה בי מגוון רגשות סותרים – כעס, צמרמורת, חמלה, חיבה...

לשין מין-אה יש רזומה מכובד, אבל זו פעם ראשונה שיוצא לי לראות אותה בפעולה, והיא הייתה מצוינת. היא מגלמת בחורה רגישה עם כוחות מיוחדים, שלפעמים גם מכבידים עליה וגוזלים ממנה אנרגיה, ויחד עם זאת היא מאוד אמפתית ומוכנה לשאת על כתפיה את צער העולם, ויש בה גם הרבה אור. במידה מסוימת, היא הייתה המקלט של שני הגיבורים, והם חשפו בפניה צדדים ורגשות שלא חשפו בפני אף אחד אחר. החלק שלה בסדרה הייתה קריטי, והכימיה שלה עם שני הגיבורים הייתה חזקה ומעניינת.

אחד הדברים שאהבתי בסדרה הוא שהכוחות העל טבעיים לא מהווים פתרון קסם לפענוח מעשי הפשע. מדובר בחזיונות שהם לפעמים חלקיים, קטועים ואף מטעים. וחוץ מזה הם גם לא מהווים ראיה משפטית מוצקה... החזיונות האלה מהווים עוד חלק ועוד חלק בפאזל המורכב.

ולגבי הסוף: Spoiler_08בלבן מדובר בסוף רע לתפארת, אבל בדומה לסקירה בבלוג של Serendipity – גם אני הרגשתי שזה הסוף הנכון והמספק, שאפשר לחיות איתו בשלום. כי הרגשתי שהגיבורים סוף סוף הצליחו לסלוח אחד לשני וגם לעצמם, וזכו בשלווה המיוחלת. אני באמת לא יודעת איך הם יכלו להמשיך לחיות אחרי ששילמו מחיר יקר כל כך ואיבדו כמעט את כל האנשים האהובים עליהם, בזה אחר זה. סוף Spoiler_08

ואהבתי גם את הפסקול...

פתיח הסדרה

השיר האהוב עליי (הקליפ כולל ספויילרים):

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0780)