שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Warrior Baek Dong Soo

War Warrior Baek Dong Soo War
פורסם לפני 3281 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הדרמה התקופתית Warrior Baek Dong Soo שודרה ברשת SBS בין החודשים יולי-אוקטובר 2011 ויש לה 29 פרקים. הדרמה זכתה לרייטינג ממוצע של 18.2%.

העלילה:
כפי שניתן לשער משמה של הסדרה, העלילה עוקבת אחרי בק דונג-סו, מהולדתו ועד הפיכתו לגיבור אמנויות לחימה. בק דונג-סו והקרובים לו היו בין התומכים של הנסיך סאדו ובנו, שלימים הפך למלך ג'ונג-ג'ו (יי-סאן). והם נאלצו להתמודד מול הכוחות הפוליטיים שרצו לתמרן את ממלכת ג'וסון כרצונם. אותם כוחות לא בחלו באמצעים, והשתמשו אף בארגון של רוצחים שכירים מיומנים לכל מטרה.
בסדרה הזו שכתבו את ההיסטוריה בכיף לעומת סדרות אחרות שראיתי, בצורה שגרמה לסנטר שלי להישמט בהלם, אבל על כך בהמשך.

דמויות/ שחקנים:

בק דונג סו (מגולם ע"י יו ג'ין גו בילדותו, ובבגרותו על ידי ג'י צ'אנג ווק, שמוכר גם מ- Bachelor's Vegetable Store, The Sons of Sol Pharmacy House ועוד). זהו הגיבור שחולם להיות הלוחם הכי טוב בג'וסון. האם יצליח במשימתו?

יו-וון (מגולם ע"י פארק גון-טה בילדותו, ובבגרותו על ידי יו סונג הו – המוכר מהמלכה סון דוק, God of study ועוד). כבר בהיותו תינוק אביו מזהה שיש לו "כוכב הרג" במזלו. האם מדובר בנבואה שתגשים את עצמה?

הוואנג ג'ין-ג'ו (מגולמת בצעירותה על ידי לי היי אין, ובבגרותה על ידי יון סו-יי, המוכרת מסדרות כמו Hero, Color of a woman ועוד). טום-בוי חמודה ומומחית באמנויות לחימה.

יו ג'י-סון (מגולמת בצעירותה על ידי נאם ג'י-היון ובבגרותה על ידי שין היון-בין, וזהו תפקידה הראשון בדרמה). שומרת סוד משפחתי שקשור גם למשפחת המלוכה.

צ'ון, הידוע בכינוי Sky Lord ונמנה על הרוצחים השכירים (צ'וי מין סו – Samdglass, Father's House)

קים קוואנג טק, הידוע בכינוי "קדוש החרב"/איש החרב הטוב ביותר בג'וסון (ג'ון קוואנג-ריון, King of Baking, Kim Tak Goo, Jumong ועוד)

התרשמות אישית (ספויילרים קלים):
הסדרה אמנם נקראת "הלוחם בק דונג סו", אבל היא מתארת מגוון דמויות מעניינות ואת הקשרים ביניהן. הדרמה מתחילה סמוך ללידתו של דונג סו, ומסתיימת באופן שרירותי למדי בנקודת זמן היסטורית מסוימת, ומבחינתי זו סדרה שהיא יותר מבוססת דמויות מאשר מבוססת עלילה, והדמויות הן שהיוו את מוקד המשיכה והעניין שלי, ובזכותן אהבתי מאוד את הסדרה.

בסדרה הזו היו שני תהליכים שמאוד אהבתי. האחד הוא צמיחתו והתפתחותו של הגיבור הראשי, שכבר בילדותו מכריז שהוא רוצה להיות הלוחם הכי טוב בג'וסון (הכרזה די יומרנית בהתחשב בנתוני הפתיחה שלו). בשום שלב הוא לא גיבור על, ואת הדרך שלו הוא עושה עם הרבה דם, יזע ודמעות, אבל גם עם חברות טובה וסיבות לחייך.

התהליך השני הוא הברומנס מול היריבות הרב דורית שמתקיימת כאן. "קדוש החרב" חונך את בק דונג-סו, ומהעבר השני "שליט השמים" חונך את יו-וון. "קדוש החרב" ו"שליט השמים" הם יריבים מרים זה שנים – האחד מייצג את הכוחות החיוביים, והאחר את כוחות האופל (ולא סתם הוא לובש שחורים). אבל יחד עם זאת, הם גם היריבים הטובים ביותר. יש ביניהם כבוד והערכה הדדיים, ויש איזה איזון, אולי אפילו שוויון כוחות.

ולגבי הדור הצעיר, דונג-סו ויו-וון גדלים יחד, כמעט כמו אחים. בין שניהם מתפתחת יריבות, שבתחילה שמורה לשדה האימונים (וזו לא מערכת שוויונית רוב הזמן, כי יו-וון הוא לוחם טבעי שעולה על דונג סו בכל פרמטר). בהמשך הם מוצאים את עצמם משני עברי המתרס, אבל הברומנטיקה נשארת ועומדת יפה במבחנים שהחיים מציבים להם. וכן, בתוך הרביעייה הזו יש סצנות קרב מרהיבות ומרגשות.

השחקנים שגילמו את הארבעה היו מעולים! ג'י צ'אנג ווק כבק דונג-סו היה משכנע בתור הגיבור הרגיש שצומח ומתפתח, וחוצמזה היה נעים מאוד להסתכל עליו ועל גופו המדוגם.

יו סונג הו כבש הרבה לבבות כיו-וון, ובמשאל ב-Soompi הוא נבחר לדמות האהובה בסדרה. אגב, לשחקן הוצע בתחילה התפקיד הראשי, והוא בחר דווקא בתפקיד המשני לכאורה והאנגוניסטי. זו בחירה אמיצה ואני חושבת שהיא בהחלט השתלמה. כשראיתי את השחקן הזה היה לי קשה להאמין שהוא רק בן 18 (ויש כבר רזומה מכובד מאחוריו). יש בו כל כך הרבה עומק, כריזמה, בגרות וממזריות. הייתה לו רעמת שיער מפוארת ביותר בסדרה (אני מניחה שמדובר בתוספות, אבל זה נראה מצוין). מבחינתי הוא ראוי לתואר Mane of glory לשנת 2011... אני יודעת שהכינוי שלו הוא "סו ג'י-סוב הצעיר", אבל באמת נראה לי שהילד המוכשר הזה עומד כבר בפני עצמו.

את צ'ון מגלם צ'וי מין סו – השחקן שהורס לי באופן קבוע את הבריאות, ויש לו כריזמה חורכת מסך שמספיקה לכמה וכמה שחקנים. הוא יכול להגיד עד מחר שהוא משתתף בסדרות רק בשביל הכסף, אבל מרגישים שזה כל כך בדם שלו. הוא מסוג השחקנים שנותן את כל כולו, ולא מחפש להיראות אסתטי ופוטוגני מול המצלמה. אגב, הוא נראה לי בין השחקנים הבודדים שצריכים להסתפר ולהתגלח לקראת התפקיד בדרמה היסטורית (ולא זקוקים לתוספות שיער למיניהן...).

את הרביעייה המצוינת משלים השחקן ג'ון קוואנג-ריון כ"קדוש החרב", שמאוד ריגש אותי בשקט ובמבט העמוק שלו. שחקן נהדר.

אני חייבת לציין משהו לגבי הליהוק הנשי בסדרה הזו. את יו ג'י-סון הייתה אמורה לגלם בתחילה השחקנית לי ג'יה ("בטהובן וירוס", "אתנה"), אבל השתתפותה ירדה מהפרק בעקבות הסקנדל לגבי בעלה לשעבר. את מקומה תפסה השחקנית הטירונית שין היון-בין, שחוסר ניסיונה במשחק הורגש היטב, ולטעמי היא הייתה החולייה החלשה בסדרה הזו. מעבר לכישורי המשחק הלא מזהירים שלה (לפחות בעיניי), הדבר הכי בולט אצלה זה האוזניים. כמעט כל פעם שהיא הופיעה על המסך יכולתי לחשוב רק "אוי, האוזניים, האוזניים...".

אגב, באחת הסצנות הדמות של ג'ין ג'ו אומרת משהו שממנו משתמע שהיא מקנאה ביופיה של ג'י סון, וזה נשמע אבסורדי, כי השחקנית שגילמה את ג'ין ג'ו הרבה יותר יפה, זה מעליב אפילו להשוות בין השתיים.

משעשע לראות שבהצגת הסדרה הצעירים התלבשו אלגנטי, והמבוגרים בג'ינסים משופשפים וקרועים...

טוב, כשאני חושבת על זה, יש חולייה חלשה נוספת – יותר נכון מעצבנת בסדרה – וזו דמות בלתי נסבלת בגילומו של השחקן פארק צ'ול מין שזכה לכינוי "יאצק" (אחרי תפקידו ב"שובו של אילג'ימה"). 99.99% מזמן המסך שלו הוא דוחה ביותר, עם קולות והעוויות מעצבנים. רציתי לאיין אותו מהמסך.

קליפ מספיילר עם שיר הנושא היפה:

אותו שיר ללא ספויילרים:

השיר האהוב עליי בפסקול:

ועוד אחד:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)