שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

ניחוח אישה

Nail_2 ניחוח אישה Nail_2
פורסם לפני 3278 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה "ניחוח אישה" (Scent of a woman) שודרה ברשת SBS בין החודשים יולי-ספטמבר 2011 ויש לה 16 פרקים. הדרמה זכתה לרייטינג ממוצע של 17.9%.

העלילה (באדיבות פורום כרמית נוסעת לקוריאה):
יון ג'ה (קים סון-אה, "סאם סון המתוקה", "סיטי הול"), עובדת אפורה במשרד נסיעות, מגלה יום אחד שנותרו לה 6 חודשים לחיות. היא עוזבת את העבודה, מכינה רשימת "20 משימות חיים" ויוצאת למסע למען החיים. היא נוסעת לאוקינאווה, ופוגשת שם את גבר חלומותיה, ג'י-ווק (לי דונג-ווק, "החברה שלי") במסגרת חופשה חלומית , ומשם מתחילה הסדרה להתגלגל - בין עצב לצחוק, בין בכי לשמחה.
האם האהבה תנצח את המחלה? האם היא תגשים את המשימות / המשאלות לפני מותה?
האם יש מקום לרומנטיקה כאשר נותרו לך שישה חודשי חיים ?

התרשמות אישית:
האמת שמיהרתי לצפות בסדרה באחד מסופי השבוע הגשומים האחרונים, כי כרמית הודיעה שהיא מתכוונת להוריד את קישורי הצפייה מהיוטיוב (ואכן הסדרה הוסרה מהיוטיוב, וכמו שכבר כתבתי – מובן בהחלט אבל עדיין חבל. נקווה לימים טובים יותר בגזרת ההורדות, הצפייה הישירה וכו').

לפני הכל, זה באמת המקום להודות שוב לכרמית ולרבקה על התרגום המושקע והמוקפד שמציב רף גבוה לכל המתרגמים אצבעותכפולות
מבחינה טכנית, היה נוח לצפות באמצעות היוטיוב על מסך מלא, אם כי אני מודה שאפשרות ההמרצה חסרה לי מאוד.

מה שמוביל אותי לסדרה עצמה. הדרמה מתחילה בסצנת הומאז' לסרט "להתחיל מחדש" (עם טום הנקס), ואולי אפשר לראות בזה הצהרת כוונות – כי לא מעט סצנות בדרמה עוררו בי תחושה של "בסרט הזה כבר הייתי". אני יכולה להגיד שחוויית הצפייה שלי לא הייתה אחידה – היו סצנות מעניינות, אבל גם די הרבה סצנות שבהן התקשיתי לשמור על ריכוז ולהתמקד במה שקורה על המסך. בתחילת הסדרה, הסצנות המספקות והמהנות ביותר מבחינתי היו אלה שבהן יון-ג'ה משתחררת מהעכבות, ומעזה לענות/להתנהג לכל מי שהשפיל אותה בדיוק כפי שמגיע לו ואף יותר. אגב, בתחילת הסדרה יון-ג'ה נראתה לי כמו אחותה התאומה של בטי המכוערת... אבל המהפך שלה היה מהיר הרבה יותר, ולא רק בלוק, אלא גם ביציבה ובגישה לחיים.
במהלך הסדרה פזורות סצנות חמודות, מצחיקות ואף מרגשות – אבל מבחינתי זה היה קצת כמו פתיתי שוקולד צ'יפס שצריך לחפש בעוגה...

עוד בעיה מבחינתי הייתה שלא כ"כ התחברתי לדמויות הראשיות, ורק לקראת הסוף התחלתי לחבב אותן קלות. הגיבור נראה לי קצת עמום בהתחלה (ואולי זה בגלל העפעפיים המשולשים שהשפיעו על ההבעות שלו – זה הדבר שהכי שמתי לב אליו בהתחלה, ולגמרי באשמתך זלפה! לב_קורץ), ומשהו באינטונציה ובצורת הדיבור של הגיבורה עיצבן אותי. הדמות שהכי חיבבתי בסדרה היא הדמות הגברית המשנית של הרופא – בפרקים הראשונים הוא עשה רושם נוראי, אבל בהמשך הוא דווקא נגע ללבי. סימפטתי גם את החולה הצעירה, שהייתה שותפתה של יון-ג'ה לחדר בבית החולים. והווב-טון שלה היה מגניב!

כפי שזלפה כבר ציינה, באמת לא ברור למה הסדרה נקראת "ניחוח אישה" ולא "הטנגו האחרון" למשל. ואפרופו טנגו, היה לי קצת יותר מדי ממנו בדרמה הזו... קטע הטנגו החביב עליי בסדרה הוא זה שבו הרופא מתאמן לבדו.
וכמו שמציינים בדרמבינס, זו סדרה על המוות שבעצם לא כ"כ עוסקת במוות. לטעמי היא טיפלה בנושא בצורה מאוד מרוככת וורודה, מלודרמה לייט, ויש לזה יתרונות וחסרונות – תלוי עם אילו ציפיות באים.

טיזר לסדרה:

ושיר שהיה יכול להתאים לפסקול...

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0664)