שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

"הקוסם"

"הקוסם"
פורסם לפני 3254 ימים     מאת zilpa     אין תגובות    

סיימתי לראות את "הקוסם". לפני לשקחתי אותו אמרו לי שזה "חמוד". בעוד אני מרותקת לעלילה הלא פשוטה, סיפרה לי חברה שבזמנו ויתרה כי שמעה ש"כולם מתים".
קיויתי מאוד שהיא לא שמעה נכון, ונתחיל מהסוף- לא, לא כולם מתים. אבל גם "חמוד" אי אפשר להגיד על זה. יותר בכיוון של עצוב.

הסדרה שהגיעה אלי דרך ציפי היקרה (טוב שהיה מפגש:)) תורגמה על ידי מישהי בשם שרה. התרגום לוקה בחסר פשוטו כמשמעו. יש קטעים של שיחות שפשוט לא תורגמו. ולצערי גם בסצינה האחרונה יש רק שני משפטים שתורגמו מתוך שיחה שבעליל ארוכה יותר. ניסיתי למצא את זה ביוטיוב או בדרמה קרייזי, כדי לראות באנגלית מה נאמר שם, אבל גם זה לא ממש הצליח לי.
(בדרמה קרייזי מופיע הקישור לסדרה, אך הסדרה עצמה איננה..)

כשהתחלתי לראות הייתי מרותקת. זו הפעם הראשונה בסדרה קוריאנית- שהגיבור הראשי הוא נבל שבאופן מודע עושה מעשים מרושעים. ובכל זאת, לא יכולתי לשנוא אותו יותר מידי.
השחקן הזה- קאנג דונג וון http://wiki.d-addicts.com/Kang_Dong_Won - פשוט מדהים. הוא מצליח לגרום לך (ולנשים שבחייו) לרצות לנחם אותו גם כשהוא זה שמתנהג לא בסדר.
הוא פשוט שחקן מופלא. כשבדקתי קצת ראיתי שהוא משחק בעיקר בקולנוע. סדרה אחרת בה השתתף היא "קווין אוף ריברסייל" עוד סיבה טובה לצפות בה (כאילו פארק שי הו לא סיבה מספיק טובה עבורי..)
גם השחקנים שלצידו טובים מאוד. (מאיה הזכורה לטוב מ"כבוד המשפחה" נשמעת פה בדיוק- אבל בדיוק- כמו נה מאל סון היא רק נראית טוב יותר, עם איפור וחולצות חשופות קצת. אבל היא לגמרי מדברת באותו חיתוך דיבור מוזר משהו...)
דמות מוכרת אחרת היא מי שמשחק אבא בכיין ומעצבן מכל כך הרבה סדרות אחרות. אביה של או האני ב"נשיקה שובבה", האב ב"מי אתה" מתעלה על עצמו פה בתור אביו המעצבן במיוחד של יאנג ג'ין וו. לפחות פה הוא מגלם סוג של אבא ערס, אז הוא מתבכיין פחות מבדרך כלל.
הסדרה מרתקת. אבל מסתיימת באופן מעצבן במיוחד, שלא ברור לי מה בצע בחרו בו התסריטאים.

ולסיפור העלילה (כולל ספויילרים לרוב, עד לסוף)

קאנג ג'ה- (קאנג דון וון) מסתבך שוב ושוב בקרבות כיוון שאביו מהמר ומרמה במשחקי קלפים ורודפים אחריו. באחת הפעמים הגנגסטרים שרודפים אחריהם מכים אותו מכות נמרצות ואביו- במקום לסייע לו, בורח. הוא מוצא אוהל בו מתארגן קוסם להופעתו- ומבקש ממנו שיציל אותו. הקוסם הוא אלמן שלאחרונה הצטרפו אליו בנו- סאן מו (יאנג ג'ין וו) וחברו הטוב והיתום של בנו. הבן של הקוסם כועס על אביו שנטש את האם ודאג ליונים שלו יותר מאשר למשפחתו.
הקוסם עוזר לו, מסתיר אותו ומטפל בפצעיו. ועל שלושת הנערים עוברת תקופה מאושרת. ליון דונג יון, הנער היתום השלישי יש אחות (השחקנית קים יו ג'ין )שהופרדה ממנו כשהיו בני חמש. היא אומצה על ידי משפחה עשירה מאוד, כשהאב והאחות שלה אוהבים אותה כאילו היתה חלק ביולוגי ממשפחתם, והאם לא יכולה לשאתה. היא מעוניינת מאד לראות את אחיה, אביה הולך לדבר איתוכדי לארגן את המפגש. בדרכו חזרה הביתה, הוא נהרג בתאונה. והאם המאמצת מאשימה את הבת במות האב, וזורקת אותה מהבית. :לכי לגור עם אח שלך"

בינתיים אביו של קאנג ג'ה נקלע שוב לחובות ורודפים אחריו. הוא מביא את הרודפים לבנו, בטענה שהוא יחזיר להם את הכסף. לקאנג ג'ה כמובן שאין את הסכום והוא חושב לעשות טריק וע:י לשריפה של המקום לגרום להסחת דעת שתאפשר לאביו לברוח מרודפיו. הוא מבקש מדונג יון לעזור לו, רק שהאחרון נתפס והשריפה פורצת- והכל משתבש והחבר שמחכה לאחותו עולה בלהבות, כשקאנג ג'ה לא יכול להצילו.
סאן מו, בן הקוסם, מרגיש אשמה רבה כי לא היה איתו, אבל קאנג ג'ה לא משתף איש במה שקרה באמת. כשסאן מו הולך לקבל את פני האחות בתחנה- הוא רוצה לספר לה, אבל כל כך כואב לו למראה השמחה שהיא מפגינה כשהיא חושבת שהוא אחיה, והוא מחליט להתחזות לאח.
שמונה שנים אחר כך אנו פוגשים אותם חיים יחד כאח ואחות, מנהלים דוכן פרחים . אך בעוד סאן מו מאמץ אחות הרי שקאנג ג'ה מחליט לחיות עם הקוסם ולאמץ אותו כאביו. במסגרת השאיפות שלו להצלחה הוא מזהה את הבת החולנית והתמימה של חברת קוסמטיקה ידועה, ומתחיל לחזר אחריה במרץ השמור למקצוענים.
באופן מפתיע הוא פוגש באחות של דונג יונג, מבלי שהוא יודע שזו היא, ולמרות שהיא נערה ענייה ואין לו צורך בכאלה, הוא מוצא אותה משעשעת ומסוגלת להפיג את הכאב בליבו. החיבור ביניהם נקטע כשהוא מגלה שהנערה החביבה ומלאת החיים היא האחות המאומצת של העשירה שהוא מחזר אחריה.
בשלב הזה הוא מודיע שלא יוותר על תוכניותיו ומכחיש את הרגשות שהיו לו כלפיה. לידידתנו קשה - אבל היא עושה כל מאמץ כדי שאחותה לא תגלה על הקשר שלה עם קאנג ג'ה. מכיון שסוף דבר להתגלות- האחות מגלה- ופה מתחילה סאגה מעצבנת במיוחד של "אני יעזוב אותך" "לא, אני צריכה אותך. אני חייבת אותך" שלא מסתיימת עד הפרק האחרון.
במהלך הפרקים הבאים אנו רואים את קאנג ג'ה מבין שזוהי אחותו של הבחור שהוא אחראי למותו, ושהוא מתאהב בה עד מעל לראש. הוא מוכן לותר על הכל, אבל האחות העשירה לא מוכנה לותר לו. היא מספרת לאחותה שקאנג ג'ה הרג את אחיה. ועל זה באמת אי אפשר לסלוח...
רגע. אפשר או אי אפשר? אין לדעת. קאנג ג'ה והיא בכל זאת נפגשים ויש ביניהם חום ואיכפתיות - אבל היא טוענת, גם אחרי שכל הסודות נחשפו ושהאחות שלה סוף סוף ויתרה עליו, שהיא לא יכולה להיות איתו. כי זה יפגע ביותר מידי אנשים. בסצינה האחרונה רואים אותם מחובקים ליד האוקיאנוס, ואחר כך הוא עומד על צוק גבוה מעל הים, מכניס את הטבעת שקנה לה לתוך פיו, והיא חוזרת באוטובוס לביתה, בוכיה.
נו, ככה מסיימים?
הבנתי שרציתם להראות שאין סופים טובים לאנשים רעים, אבל הייתם צריכים להביא מישהו שיש לו פחות קסם לתפקיד הזה. כי אני רציתי בשבילו סוף מאושר, וסליחה וכפרה. ואם היא כבר אוהבת, אז יאללה, מה איכפת לך מאחותך? זה לא שלה היה ככ איכפת להיות איתו כשהיא ידעה שאת מאוהבת בו...
זה באמת סוף מעצבן. יותר מידי פתוח. הוא לא מת באפן מוחלט, (לא הראו אותו קופץ, אבל זה נראה כאילו לשם הוא מכוון, חוץ מזה, אפשר למות גם מבליעת טבעת, לא?) אבל גם החיזור ביניהם לא נמשך. והכל נהיה כבד מידי ועצוב. ואוף עם הקוריאנים השיכורים האלה.
ובכל זאת, השחקן הזה שווה שיראו אותו.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1406)