שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

אייריס – הסוף

פצצה אייריס – הסוף פצצה
פורסם לפני 3244 ימים     מאת danarod     סה"כ תגובות: 27     תגובה אחרונה לפני: 3239 ימים

האמת שבשבילי סוף הסדרה הגיע לפני 3 שבועות בערך – במרתון עצבני שכלל 8 פרקים ביום (בהמרצה כמובן). מרתון כזה הוא עניין די נדיר אצלי, וקורה באחד משני המצבים הבאים: התלהבות והתמכרות רבתי, או לחילופין רצון להיפטר מהסדרה ולסיים כבר. ב"אייריס" מדובר באפשרות השנייה.

הרבה כבר נכתב על הסדרה השווה מיליונים שזכתה לרייטינג מכובד ביותר, אבל מבחינתי הדרמה הזו היא בגדר "אסתרא בלגינא קיש קיש קריא" – הרבה רעש וצלצולים ועטיפה נוצצת שלא מצליחה לפצות על תוכן לוקה בחסר. לטעמי האישי, הדרמה הזו כשלה במבחן הסובייקטיבי שבו אני מעמידה כל סדרה – היא פשוט לא יצרה אצלי מינימום אכפתיות לדמויות ולעלילה. כבר מהפרקים הראשונים היא גרמה לי לאמץ גישה של "יתפוצץ העולם. לא אכפת לי".

נראה לי שעלילת הסדרה נפגעה בגלל התכנונים לעונה שנייה (שלא יצאה אל הפועל, ומי יודע אם אי פעם תצא – הברזל כבר קר). זה היה כאילו היוצרים פיזרו צ'קים שהיו אמורים להיפרע בהמשך, אבל בהיעדרה של עונה שנייה הפכו לצ'קים חסרי כיסוי, והותירו את הלקוחות (כלומר הצופים שחיכו לתשובות) מרומים.

הבנתי שהיה ניסיון לתת כמה תשובות בסרט ההמשך שנעשה לסדרה, אבל ממה שקראתי (זהירות Spoiler_08 לפניכם), הוא רק חיסל את שאריות ההיגיון שעוד נותרו, והרס את הדמות היחידה שהצלחתי להתחבר אליה, שפותחה באופן מעמיק יותר, ושחשבתי שאני יכולה להבין את מניעיה. אז חשבתי.

Spoiler_08 לסרט

Spoiler_16

הסרט נותן תשובה לשאלה: מי רצח את היון ג'ון. והתשובה: הסוכנת הצפון קוריאנית סון הווא. מסתבר שהיא הייתה כל הזמן חלק מאייריס. למה היא החליטה לחסל אותו דווקא בעיתוי הזה, אחרי שהיו לה אינספור הזדמנויות? אין תשובה חוץ מ-WTF... אולי גם על זה תקבלו תשובה בעונה השנייה (אפשר לקרוא על הסרט גם בפורום אסיה תרבות ופנאי בתפוז – רק שימו לב שהמשך השרשור כולל ספויילרים מסומנים ל"צייד עירוני" שמתחילה בשבוע הבא).

Spoiler_16

סוף Spoiler_08

לבי לבי לאלו שהתאכזבו מהסוף ונפגעו מ"תסמונת התסריטאים השיכורים". אני נתקלתי בספויילר עוד כשהסדרה סיימה את שידוריה בקוריאה, אבל אני לא חושבת שזה מה שמנע ממני להתחבר לסדרה (כבר הצלחתי להתחבר לסדרות שידעתי מראש את סופן המר והנמהר). נו, אבל נראה שגם גיבורי על העשויים ללא חת, שהצילו את העולם וששרדו אינסוף סכנות, יכולים למות בשנייה אחת סתמית...

מה שכן, השחקנים היו טובים ובמיוחד קים סו-יון (סון-הווא) ולי ביונג-הון (היון-ג'ון) שהשאירו טעם של עוד. לעומת זאת, את קים טה-הי (סונג הי) לא הצלחתי לחבב (משהו בחיתוך הדיבור שלה הפריע לי ונשמע לי קצת מלאכותי...) אולי זה יקרה ב"יורשת העצר" שתתחיל עוד מעט.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0940)