שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Can You Hear My Heart

Blue_Bird_R Can You Hear My Heart Blue_Bird_L
פורסם לפני 3245 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Can You Hear My Heart שודרה ברשת MBC בין החודשים אפריל-יולי 2011. הדרמה זכתה לרייטינג ממוצע של 15.4% ויש לה 30 פרקים.

דמויות/שחקנים:

צ'ה דונג ג'ו (קים ג'ה ווק – הוואנג ג'יני, Wonderful Life, She Is Nineteen)

בונג וו-רי (הוואנג ג'ונג-אום, Giant, "ממזרח לעדן")

בונג מא-רו (נאם ג'ונג מין, Birth of a Rich Man, One Fine Day).

את פירוט הקאסט המלא אפשר לראות בדרמוויקי כמובן...

העלילה (טייק 1 - כולל ספויילרים קלים):
האמת שהתקציר לפי דרמויקי נשמע כמו התחלה של בדיחה (ולא ממש מוצלחת): סיפורם של בחור חירש שמעמיד שהוא שומע, ובחורה אינטליגנטית שמעמידה פנים שהיא מוגבלת שכלית כדי להגן על כבודו של אביה המוגבל שכלית... לא יודעת אם זה מזל או חבל שלא קראתי את התקציר לפני שהתחלתי להוריד את הסדרה. בכל אופן, התקציר לא ממש מדויק, למקרה שתהיתם.

העלילה (טייק 2 – כולל ספויילרים משמעותיים לפרקים הראשונים שמהווים מעין הקדמה):
צ'ה דונג-ג'ו הוא הנכד של יו"ר תאגיד Wookyung. לאחר מות אביו, אמו נישאת מחדש לצ'וי ג'ונג-צ'ול, שלוקח פיקוד על התאגיד, עד שדונג-ג'ו יגיע לגיל המתאים. יום אחד, דונג-ג'ו הסקרן נעלם להוריו (בסוג של טיול משפחתי) ופוגש ילדה חמודה שאין לה שם – כי אמה החירשת מעולם לא נתנה לה שם (כולם קוראים לה "מי סוק הקטנה" – כי לאמא שלה קוראים מי-סוק). השניים מתיידדים והוא מבטיח ללמד אותה לנגן.

בסופו של דבר כל אחד מהילדים חוזר לביתו. זמן קצר אחר כך, האם החירשת, מי-סוק, מתחתנת עם בונג יונג-קיו, גבר עם פיגור שכלי, חביב וטוב לב, שחי עם אמו ועם "בנו", מא-רו (שהוא בעצם בנה של אחותו, שין-אה, שנטשה את בנה ואת הבית). מא-רו מתבייש באביו ובמשפחתו, וחולם על חיים אחרים, במיוחד אחרי שהוא זוכה במלגת לימודים מטעם תאגיד Wookyung. הוא גם לא מאושר מהתוספת החדשה למשפחה – אחות חורגת קטנה שרודפת אחריו כל היום וקוראת לו "אופה".

יום אחד, דונג-ג'ו מציץ בחלון ועד למעשה נורא של אביו החורג – שהורג את הסב ומשמיד צוואה עדכנית כדי להשתלט על התאגיד. דונג-ג'ו ההמום והמזועזע נופל ומאבד את שמיעתו. בערך באותו זמן, פורצת שריפה במפעל ששייך לתאגיד ובו עובדת גם מי-סוק, שנלכדת בלהבות ומתה לאחר שהבעלים מורה לסגור את הדלתות. מא-רו בורח מהבית, ומוצא מקלט אצל אמו של דונג-ג'ו (שהעניקה לו את המלגה). היא מאמצת אותו ומעניקה לו שם חדש, ג'אנג ג'ון-הא, לאחר שמתברר לה שהוא בעצם בנו הביולוגי של בעלה. האם ושני הילדים עוברים להתגורר באי סאיפאן.

16 שנים עוברות. דונג ג'ו וג'ון-הא חוזרים יחד עם האם לתמונה כדי להשתלט מחדש על התאגיד. הם מסתירים את העובדה שדונג-ג'ו חירש (יש כל מיני עזרים טכנולוגיים שמסייעים במלאכה). וכמובן, די מהר הם נתקלים בבונג וו-רי – אותה ילדה קטנה וחסרת שם שגדלה מאז, ובמשך כל אותן שנים חיפשה יחד עם אביה המאמץ את האח האובד. מכאן מתחילות כל מיני עלילות נקמה, אהבה, משפחה, תחרות עסקית, בגידה, קנאה, ניצול לרעה וכו'.

התרשמות אישית:
התחלתי לצפות בסדרה אחרי שקלטתי שברירי תמונות והמלצות ברשת, שגרמו לי לחשוב שמדובר בדרמה אנושית מרגשת וחמודה. ואכן, שני הפרקים הראשונים ענו על הציפיות והרגשתי שיש פוטנציאל להמשך. אבל אז הגיעו פרקים של מקג'נג (Makjang) היסטרי – שכללו רוע מוקצן והרבה צרחות, וגרמו לי לשאול את עצמי אם אני רוצה בכלל להמשיך? אח"כ העניינים נרגעו קצת, והתיישרו להם על שגרה לא מלהיבה במיוחד.

מאחר שמדובר ב-30 פרקים, העלילה התבשלה לה על אש קטנה יחסית, ולעתים רפטטיבית ומייגעת משהו. בשליש השלישי של הסדרה, היה נראה שהעניינים צוברים תאוצה, וקיוויתי שאם כבר מקג'נג, לפחות יילכו איתו עד הסוף כך שיהיה מופרך ומהנה, אבל לצערי גם אז העניינים זזו די לאט... מיותר לציין שהמרצתי די הרבה בסדרה הזו, נכון?

ובכל זאת, יש בסדרה הזו גם כמה דברים שחיבבתי בסדרה הזו:

Baloon_Heart השחקנית המקסימה והכישרונית קים סה-רון, שמגלמת את הדמות הראשית בילדותה. היא כבר זכתה לשבחים רבים על הופעתה בסרטים "האיש משום מקום/"אג'ושי" (לצדו של וון בין) ו"החיים החדשים שלי". חבל שהיא הופיעה רק בפרקים הראשונים, כי לטעמי היא הייתה הרבה יותר מוצלחת מהשחקנית שגילמה את הדמות בבגרותה...

Baloon_Heart הברומנטיקה הנהדרת בין האחים, שהייתה לדעתי יותר משכנעת מהרומנטיקה – היה כיף לראות את ה"אחים" יחד, תומכים ומקנטרים אחד את השני. לדעתי לא היו מספיק רגעי ברומנס בסדרה... שני השחקנים שגילמו אותם מאוד סימפטיים בעיניי. יש לי פינה חמה בלב לקים ג'ה-ווק עוד מתפקידו ב"הוואנג ג'יני", ובסדרה הנוכחית הוא נראה עדין וחמוד מאוד עם חיוך מתוק. זו פעם ראשונה שאני רואה את השחקן שגילם את מא-רו, ואני חושבת שהתפקיד שלו כאן (המשני לכאורה) היה מורכב הרבה יותר לעומת הדמות הראשית. הוא עשה עבודה טובה מאוד (כל עוד התסריט איפשר לו...).

Baloon_Heartאווירה שכונתית-משפחתית חביבה ומצחיקה עם כמה מדמויות המשנה כמו הסבתא והאבא המאמצים של וו-רי (הוא היה דמות חביבה אבל ממוחזרת משהו) והשכנים.

לא מזיק כשיש שכנים כאלה, נכון?

Baloon_Heart צילומים ונופים יפים

אני חושבת שהסדרה הזו הייתה יכולה להיות הרבה יותר מוצלחת אילו היו מקצרים אותה ל-16 פרקים – העלילה לא מצדיקה 30 פרקים וסתם יוצרת תחושה של מיחזור וניג'וס, שמטשטשים את הדברים הטובים, וחבל. הצעות ייעול נוספות: הייתי מורידה את מינון ההיסטריה והקשקשת העסקית בסדרה, מעלה את מינון הברומנס, משאירה את קים סה-רון ליותר פרקים, ומשפצת את הדמות הנשית הראשית כך שתהיה יותר מעניינת ופחות חד מימדית. אה, וגם משנה לה את הפריזורה...

יש כמובן גם דעות שונות והפוכות משלי – בבלוג thundie's prattle התלהבו עד מאוד מהסדרה . חוצמזה הדרמה נמצאת ברשימת הפרויקטים של אתר אסיה, כך שאולי בקרוב תוכלו לצפות ולהתרשם בעצמכם, עם תרגום לעברית.

ולסיום, פתיח הסדרה החמוד והילדותי משהו:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)