שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

עץ עמוק שורשים

Tree_3 עץ עמוק שורשים Tree_3
פורסם לפני 3110 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

זה לא היה לגמרי מתוכנן, אבל היום סיימתי את הדרמה עטורת השבחים והפרסים, בסוג של מיני מרתון... הכוונה המקורית הייתה לצפות בקצב מתון ובצפייה משותפת בפורום "מעגלי צפייה" במסמ"צ, אבל מראש התרעתי שלא בטוח שאעמוד בקצב הזה.
וכן, מזמן לא כתבתי כאן סקירה על דרמה - נראה לי שהיא די נטולת ספויילרים.

העלילה (באדיבות אתר אסיה):
סדרה של מקרי רצח מתרחשים בתקופת שלטונו של המלך סה-ג'ונג. קאנג צ'ה-יון שחוקר את המקרים מתקרב לשורש האמת, ומוצא את עצמו מעורב בקנונייה מסיבית שמאחוריה עומדת קבוצת גאונים, שמוכנה לסכן את חייהם למען מטרתם וכוחותיהם הסודיים אשר יפריעו לו במהלך חקירתו.
הסדרה שודרה ברשת SBS בין החודשים אוקטובר-דצמבר 2011, ויש לה 24 פרקים.

התרשמות אישית:
בגדול, אני חושבת שהסדרה ראויה במידה רבה לשבחים שהומטרו עליה – העלילה קוהרנטית, בנויה היטב, מפתיעה, והיא נעשית יותר אינטנסיבית ומותחת ככל שהפרקים מתקדמים. הסיפור ההיסטורי מרתק ונוגע בתחום שמאוד מעניין אותי ברמה האישית (אני לא מפרטת מחשש ספויילרים וכו'), ומעלה שאלות פילוסופיות ומורכבות על מנהיגות ועל תפיסות עולם שמתנגשות. למשל, איך מנהיג יכול לדעת מה באמת ייטיב עם העם? (זה הזכיר לי את השיר של עוזי חיטמן: "ויש כאלה שלוקחים מונופול על החוכמה, ויודעים יותר טוב ממני, ויודעים יותר טוב ממך, מה טוב בשבילי, מה טוב בשבילך...) בשם מי ומה הוא פועל, והאם הוא עושה זאת למען עצמו, למען טובת הכלל, למען העתיד? וכמובן גם את הדילמה הקלאסית, האם המטרה, נעלה ככל שתהיה, מקדשת את האמצעים?

הסדרה משרטטת בחדות ובכישרון דמויות שעומדות משני צדי המתרס, אבל לעתים נראה שהן בעצם דומות ואף משלימות זו את זו, והמרחק ביניהן לא גדול אולי כפי שנראה בתחילה (וזה מזכיר לי עוד שיר, הפעם של שלום חנוך: "אדם מוזר הוא האויב שלך - בדיוק כמוך...").

השחקנים הראשיים מעולים – ההתעניינות הראשונית שלי נבעה מג'אנג היוק, שמפגין גם כאן משחק משובח של דמות מורכבת ומתפתחת.

שין סה קיונג היפה (שראיתי קודם רק בתפקיד קטן ב"המלכה סון דוק") מרשימה בעיקר בשקט שלה ובהבעות הפנים והעיניים.

אבל אין ספק שהשחקן שבולט כאן מעל כולם הוא האן סוק-קיו שמגלם את המלך סה-ג'ונג. שחקן מרשים עם נוכחות כובשת מהשנייה הראשונה, שיוצר דמות מרתקת שאין דומה לה.

המלך בצעירותו (מגולם ע"י סונג ג'ונג-קי) ובבגרותו (האן סוק-קיו)

לכל אלה מצטרפים גם הסטנדרטים הגבוהים של ההפקה, כמיטב המסורת של הדרמות הקוריאניות התקופתיות.

ועם כל זה, יש גם "אֲבָל" קטן וסובייקטיבי מבחינתי...

לא היה לי קל להתחבר לסדרה, ובמובן מסוים, אני לא חושבת שהצלחתי להתחבר אליה (רגשית) עד הסוף. הפרקים הראשונים די כבדים ועמוסים, והרגשתי שאני ממש מתאמצת כדי להתמיד בצפייה. בשלב מסוים, העלילה תפסה תאוצה ואני הייתי סקרנית לראות איך הדברים יתפתחו (כפי שמעיד המרתון שעשיתי בימים האחרונים). יחד עם זאת, החיבור הרגשי שלי לדמויות היה קלוש למדי. אני חושבת שרק בפרק 15 הרגשתי ניצנים של אכפתיות, והם לא הבשילו או העמיקו יותר מדי (למרות שבסדרה הזו יש המון פוטנציאל מהבחינה הזו, והמון אירועים ורגשות טעונים). הדמות שהכי נגעה ללבי היא דווקא אחת הדמויות המשניות.

אני חושבת שמהבחינה הזו, החוויה שלי הייתה דומה לזו של Javabeans בסיכומי השנה – זו יצירה מרשימה שיכולתי להעריך, אבל לא לאהוב באמת, ונשאר איזשהו ריחוק רגשי מצדי.
לגבי הסוף (אל דאגה, אין ספויילרים) – הרבה לפני הצפייה ראיתי איזושהי תמונה מהפרק האחרון וגם ידעתי משהו כללי מאוד על האווירה שלו, ובכל זאת – אפשר להגיד שהופתעתי...

ואני לא יכולה לסיים את הסקירה בלי להגיד תודה גדולה לכרמית – התרגום שלה כ"כ מוקפד, מושקע, מבהיר ומעשיר – ממש מלאכת מחשבת. ההערות הנלוות תרמו כ"כ להבנה של הרקע לעלילה המורכבת, עם הסברים שנגעו להיסטוריה, פילוסופיה, לשון, גיאוגרפיה, ספרות... קשה לי להבין איך אפשר לראות את הסדרה בלי התרגום של כרמית. Komao משתחווה

טיזר לסדרה:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)