שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Vampire prosecutor

Needle_2 Vampire prosecutor Needle_2
פורסם לפני 3104 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה vampire prosecutor שודרה בערוץ הכבלים OCN בין החודשים אוקטובר-דצמבר 2011, ויש לה 12 פרקים. בעקבות הצלחת הסדרה, הוחלט להפיק לה עונה שנייה, שמצולמת בימים אלה, ואמורה לעלות לשידור בספטמבר.

העלילה:
מין טה-יון ננשך לפני שבע שנים והפך להיות ערפד, זמן קצר אחרי שאיבד את אחותו האהובה. הוא מקדיש את חייו לעבודתו כתובע חרוץ ורודף צדק, ומשתמש ביכולותיו הערפדיות לפענוח פשעים (על ידי טעימת דם הקורבן, הוא יכול לשחזר את השניות האחרונות בחייו). במקביל, הוא מנסה לגלות מי עומד מאחורי הפיכתו לערפד, ואת הנסיבות שבהן מתה אחותו.

שחקנים/דמויות:

התובע-ערפד מין טה-יון (יון ג'ונג-היון, Jejoongwon, "ממזרח לעדן")

התובעת יו ג'ונג-אין (לי יונג-אה, "אילג'ימה" – חייבת לציין שבכלל לא זיהיתי אותה משם, אלא רק בזכות בדיקה בדרמויקי).

הבלש הוואנג סון-בום (לי וון-ג'ונג, הזכור כרשע מ"אילג'ימה". כאן הוא עושה דמות שונה לחלוטין)

החוקר המתלמד צ'וי דונג-מן - טירון שמתעסק בכל סוגי העבודות הטכניות – משחזר קבצים, בודק ממצאים וכו' (מגולם על ידי קים ג'י-יונג, ששיחק גם ב- Color of Woman).

התובע הראשי ג'אנג צ'ול-או (ג'אנג היון-סאנג, Big, Salaryman,Ghost)

הסדרה משופעת גם בלא מעט תפקידי אורח של שחקנים מוכרים יותר או פחות.

התרשמות אישית:

איזו סדרה מגניבה! אני חושבת שנדלקתי עליה עוד לפני שהפרק הראשון התחיל ממש. ולמה? מכירים את השקופית המקדימה שבה מראים את הגבלת גיל הצפייה? אז כאן שדרגו את זה לקטע קצרצר שבו רואים 4 שקיות עירוי עם נוזל אדמדם, שעל כל אחת מהן כתוב משהו. התובע שלנו בוחר בשקית שעליה כתוב "15", ומתחיל לשתות להנאתו עם קשית, כאילו הייתה זו טרופית, ומצחקק בכיף.
(אגב, לנוכח ריבוי הסצנות האלימות בסדרה, אולי היה מקום להעלות את גיל הצפייה)

הנה הצצה לקטע המדובר ולתחילת הפרק הראשון:

אני חייבת לציין שבחמש הדקות הראשונות של פרק הפתיחה לא הבנתי מה רוצים ממני. חוצמזה שהסצנות הראשונות היו חשוכות, הסאונד בפרק שהורדתי לא היה מהמשובחים, הכתוביות לא הסתנכרנו (והייתי צריכה לתזמן ידנית). בקיצור, ההתחלה הייתה חורקת משהו, אבל די מהר נכנסתי לעניינים.

הסדרה בנויה כך שבכל פרק הצוות בראשות התובע מין חוקר פרשיית רצח מסתורית (כלומר מבנה פרוצדורלי). יחד עם זאת, לא כל הפרשות מסתיימות לחלוטין אחרי פרק אחד. חלק מהמעורבים מוזכרים ו/או מופיעים גם בפרקים הבאים, ויש קצוות שנקשרים גם הלאה. ומעל הכל, יש גם את התעלומה המרכזית כקשת עלילתית מעל העונה כולה – מי הפך את התובע לערפד, ומי רצח את אחותו.

התעלומות הנחקרות היו ברובן מרתקות, מפתיעות ומרובות טוויסטים. מעבר לזה, נהניתי במיוחד מהדינמיקה בין חברי היחידה. התובע הקר והציני (כלפי חוץ) בחקירה. הבלש המחוספס והמשעשע סון-בום, שהוא גם איש סודו של התובע. התובעת הצעירה ששואפת להוכיח את עצמה ומתעצבנת כשהתובע והבלש משאירים אותה מחוץ לעניינים (אחרי הכל, הם לא יכולים לגלות לה שהתובע הוא ערפד). והחוקר הצעיר והילדותי דונג מן, שמסונג'ר תדיר על ידי חבריו ליחידה.
הסדרה הזו גרמה לי לצחוק לא מעט – יש לא מעט רגעים משעשעים והזויים במהלך החקירות, שמתבטאים בעיקר בהערות הציניות ובעקיצות ההדדיות שהעוסקים במלאכה זורקים אחד לשני. היו אפילו כמה דיאלוגים בחדר הפתולוגית שגרמו לי לפרצי צחוק בלתי נשלטים.

באופן כללי, זו סדרה מרתקת וקצבי שערוכה ומתוקתקת בצורה מרשימה, עם צוות שחקנים מצוין. ומעל כולם מתעלה יון ג'ונג-היון. הערכתי אותו מאוד כבר אחרי תפקידו ב-Jejoonwon, אבל כאן הוא פשוט ליהוק מושלם לתפקיד המורכב הזה – ציני, קליל, מיוסר, זועם, משעשע, אדיש ו... סקסי (גירלפריידי כתבה בסיכום שלה שכנראה החמיצה כמה דברים בפרק האחרון, כי הייתה עסוקה בלבהות בו...). והוא גם מרשים מאוד בקטעי האקשן.

בניגוד לסדרות אחרות, שבהן האפשרות לעונה שנייה לא מלהיבה אותי, כאן היא ממש מתבקשת (ואני מחזיקה אצבעות שהיא תהיה מוצלחת). כאן גם סגרו קצוות בצורה מספקת, וגם השאירו מספיק פוטנציאל לעוד עונה.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)