שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

ואף מילה על "ניחוח אישה"


ואף מילה על "ניחוח אישה"סמיילי_עיניים
פורסם לפני 3064 ימים     מאת N I R     סה"כ תגובות: 22     תגובה אחרונה לפני: 3060 ימים

מאוד מוזר לי שאין שרשור, ולו הקט והצנוע ביותר ל"ניחוח אישה". הקהילה הקוריאנית שיושבת בפורום הזה בוחרת להפנות את אור הזרקורים ל"אהבה מופלאה" (הרדודה בעיני) ולהתעלם בהפגנתיות מהסדרה הקוריאנית הטובה ביותר לטעמי ששודרה במחוזותנו עד כה.

גיבורת "ניחוח אישה" עומדת למות - אולם באופן פרדוקסלי, עוסקת הסדרה יותר בחיים עצמם מאשר במוות ומכאן ניתן להקיש על איכותה. על פניו, לסדרה הזאת יש את כל המרכיבים להיות מלודרמה קוריאנית סוחטת דמעות. סוחטת דמעות היא בהחלט כן אבל לא מפני שהיא רותמת לרשותה להטוטים אמוציונאלים זולים, נהפוך הוא: מי שציפה לקבל פאתוס-מוגזם-וחזק-לפנים יקבל אותו במנות מדודות. כפועל יוצא מכך ניתן לומר כי "ניחוח אישה" למעשה "זוכה ביושר" בכל דמעה ודמעה שעין הצופה מגירה במהלך צפיה בפרק זה או אחר בה. עיבודו והגשתו לקהל של נושא טראגי מעין זה מבלי ליפול לפח הסחיטה הרגשית משולים בעיני להליכה בין הטיפות. לכן, ראוי לברך את התסריטאי שהצליח ללכת בדרך העקלתון ההיפר-רגשית הזאת ועדיין להישאר יבש (ככל האפשר). אולם יבש לא לזמן רב, הצופה ידאג להרטיב מדמעות ככל שהסדרה תלך ותתקדם... ההבדל הוא, שצופי "ניחוח אישה", בשונה אולי מצופים-בוכיים בטרגדיות קוריאניות אחרות שמעלות על נס את אחרונת המניפולציות הרגשיות - בוכים בעודם הם מודעים, מפוקסים והם אדון של ממש לרגשותיהם ולא משום שסחרו באופן ציני ברחשי ליבם משל היו עסקת חליפין מפוקפקת. אלו הן דמעות שבחלקן הנכבד מגיעות מן השכל הישר ולאו דווקא מן הלב:
"ניחוש אישה" היא למעשה דרמה פילוסופית קיומית (אקזינסטנציאליסטית) וככזו היא מזמנת את הצופה להרהר על חייו ומשמעותם. האירוע הטראגי שפוקד במפתיע את הגיבורה משמש בהשאלה לצופה כקריאת השכמה לקום ולשפר את סגנון חייו. לי יון ג'י מבצעת תמורות מרחיקות לכת בחייה למרות שאלה חומקים לה מבין האצבעות ובעצם דווקא בגלל זה: בגדול, היא מתחשבנת עם כל אותם האנשים שעשו אותה למשל ושנינה במשך שנים ואז מוציאה מן הפועל אל הכוח את כל אותם מאוויי נשמתה הכמוסים ביותר. אם קודם אלו גרמו לה לפיק ברכיים משתק שהרי כעת, היא עומדת עמידת איתנים ולראשונה לוקחת פיקוד על חייה ונוכחת בהם. אותם חיים שעד לפני הבשורה הטראגית-מנשוא אך המכוננת חלפו עברו לידה והיא לא יותר מאשר התבוננה עליהם במבט טרוט וצדדי כאילו היו חייו של מישהו זר לה - כעת, היא יוצקת לתוכם תוכן ומשמעות כשברקע מהדהדת כל העת השאלה המציקה: "האם לא מאוחר מידי?" ואילו האחות הקלישאתית שלה "אף פעם לא מאוחר מידי!" נתונה למבחן גורלי.


אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך


אנחנו גם בטוויטר!
צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"
                                       
צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)