שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

פסטיבל הקולנוע הקוריאני שלי

Pink_Film פסטיבל הקולנוע הקוריאני שלי Pink_Film
פורסם לפני 3053 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

השבוע ערכתי לעצמי את פסטיבל הקולנוע הקוריאני הקטן מסוגו בעולם, ובמהלכו צפיתי בלא פחות משבעה סרטים. פשוט החלטתי שצברתי יותר מדי סרטים שמעלים אבק על הכונן, וחוצמזה הייתי צריכה איזשהו פסק זמן אחרי Gyebaek (סקירה תבוא בהמשך) ולפני שאפצח בדרמה חדשה.

לסיכום השבוע הזה, אין הרבה חדש תחת השמש, ולמרות שנהניתי מחלק מהסרטים (מי יותר, מי פחות...), עדיין אני מעדיפה את הדרמות ובגדול. טרם מצאתי סרט שיגרום לי להנאה או לחיבור רגשי שנותנות לי הדרמות האהובות עליי, אבל עדיין לא אמרתי נואש. אולי בסרט הבא... יש לי מספיק חומר גם לפסטיבל הבא :)

להלן סקירה קצרה של שבעת הסרטים המדוברים, לפי סדר הצפייה. וזו ההזדמנות לומר תודה לכל המתרגמים העוסקים במלאכה.

Antique bakery ("עתיקות ומתוקים")
בימוי: קיו דונג מין.
שחקנים: ג'ו ג'י-הון ("הנסיכה", "השטן"), קים ג'ה-ווק ("קופי פרינס", "Bad Guy"), יו אה-אין (Sungkyunkwan Scandal), צ'וי ג'י-הו ("זמן בין כלב וזאב")
שנה: 2008

העלילה:
בחור עשיר ונאה מחליט להפוך חנות עתיקות ישנה לקונדיטוריה, למרות שכלל אינו חובב מאפים. הוא מגייס לשורותיו קונדיטור מוכשר, המאוהב בו עוד מימי ביה"ס. נטען כי כל הטועם ממאכליו של הקונדיטור נופל מיד בקסמו.

התרשמות אישית:
סרט חביב בסה"כ, אם כי לא מצאתי את עצמי מרותקת לעלילה ו/או לדמויות. מתחיל כקומדיית יחסים קלילה ובהמשך מתפתח גם למשהו מעבר לזה. רואים המון עוגות בסרט – בהתחלה הן עשו לי חשק לאכול ואח"כ כבר לא, אולי בגלל עודף היצע או שמשהו היה חסר לי בקרם שחיבר את כל מרכיבי העלילה...

הסרט המתורגם לעברית (ע"י לימור) נמצא באתר אסיה. אני צפיתי בתרגומה של ג'ני.

טריילר:

*

רגע בלתי נשכח (A Moment to Remember)
בימוי:
לי ג'ה האן
שחקנים: סון יה-ג'ין ("טעם אישי", The Classic), ג'ונג וו סונג ("פאדאם פאדאם", "אתנה אלת המלחמה").
שנה: 2004

העלילה:
סיפור אהבתם של קים סו-ג'ין, מעצבת אופנה בת 27, וצ'וי צ'ול-סו, מנהל עבודה מחוספס באתר הבנייה שחולם להיות ארכיטקט. האושר שלהם עומד למבחן, כשמתברר שסו-ג'ין לא סתם שכחנית ומבולבלת...

התרשמות אישית:
סרט אנושי עם פסיפס של רגעים מהחיים. סון יה-ג'ין וג'ונג וו-סונג כ"כ יפים ביחד, והכימיה ביניהם מצוינת. למרות שהסרט לא קצר, הוא עבר לי מהר, אולי מהר מדי. רציתי לפעמים קצת יותר דגש והעמקה בהיבטים מסוימים. לדעתי יש כאן חומר לסדרה שלמה, בסרט קשה להקיף הכל...

הסרט מתורגם לעברית ע"י אורה באתר אסיה.

טריילר:

*

הטרוריסט (The Terrorist)
בימוי:
קים יונג-בין
שחקנים: צ'וי מין סו (Sandglass, Warrior Baek Dong Su), לי גונג-יונג (Paju), יום ג'ונג-אה (Royal Family).
שנה: 1995

העלילה:
שני אחים מוצאים עצמם משני עברי המתרס של החוק, במרדף אחרי איש עסקים מושחת, המציג תדמית מהוגנת. מי מבין השניים יצליח לעצור אותו (אם בכלל...) – התובע המהוגן או המאפיונר בעל כורחו? בתווך ישנה גם עיתונאית חוקרת נחושה וחסרת פחד שמנסה לחשוף את האמת.

התרשמות אישית:
מאוד רציתי לצפות בסרט הזה אחרי שקראתי שתפקידו של צ'וי מין סו כאן, היה זה שגרם לוון בין המהמם לרצות להיות שחקן. אחרי שצפיתי אני יכולה להבין למה (וזה מתחבר לי גם עם התפקיד שוון בין עשה בסרט "האיש משומקום").

כמו בכל הפרויקטים שבהם ראיתי אותו – צ'וי מין-סו מצטיין במשחק טוטאלי ומשכנע ובכריזמה חורכת מסך. הוא הורס אותי כל פעם מחדש, ואני לא יכולה לחשוב על אף שחקן שדומה לו. הסרט עצמו היה אלים, אינטנסיבי ונוטף דם, אם כי בצורה מסוגננת למדי, ועם סצנת סיום חזקה במיוחד. כמו במקרה של "רגע בלתי נשכח", גם כאן הכל עבר לי מהר מדי, והיו אלמנטים שלטעמי שווים הרחבה והעמקה. היה יכול להיות מעניין אילו היו מעבדים את הסיפור לדרמה.

הנה הקטע היחיד מתוך הסרט שמצאתי ביוטיוב (אלים ונוטף דם, כבר אמרתי? ואיך אומר הגיבור בסרט – החוק נמצא רחוק, האגרוף תמיד בהישג יד...)

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)