שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

פסטיבל הקולנוע הקוריאני - המשך

Pink_Film פסטיבל הקולנוע הקוריאני - המשך Pink_Film
פורסם לפני 3053 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

אמא (Mother)
בימוי:
בונג ג'ון-הו
שחקנים: קים הי-ג'א ("הנסיכה", Since We Met), וון בין ("סתיו בלבי", "חברים", "האיש משומקום")
שנה: 2009

העלילה:
רצח של נערה צעירה מפר את השלווה בעיירה קטנה. התיק נסגר עד מהרה, כשהחוקרים משיגים הודאה מדו-ג'ון, צעיר בעל פיגור שהיה בסביבה בזמן המקרה ואין לו אליבי (ומצד שני, אין להם ממש ראיות מוצקות, הבחור לא ממש מבין על מה הוא חותם, ועורך הדין שלו בקושי עושה משהו כדי להגן עליו). אמו האלמנה מתחילה בחקירה משלה, ומוכנה לעשות הכל כדי לטהר את שמו של בנה האהוב.

התרשמות אישית:
כפי שאומר הקומוניקט, הסרט משלב בהצלחה בין דרמה משפחתית, תעלומה בלשית וסאטירה חברתית. למרות שהייתה לי איזו תחושה מוקדמת, העלילה בכ"ז הצליחה להפתיע אותי. ראוי לציון המשחק המעולה של קים הי-ג'א בתפקיד האמא הבלתי נלאית. וון בין מפגין משחק אמין, רגיש ומשכנע בתפקיד די קטן ומינורי, ושונה לעומת התפקידים שבהם ראיתי אותו בעבר.
הסרט מוקרן מדי פעם בערוצי הסרטים של יס.

הנה הסצנה הפותחת המוצלחת לטעמי (והיא עדיפה בעיניי על הטריילר הרשמי והמספיילר):

*

המלך והליצן (The King and the Clown)
בימוי:
ג'ון איק לי ("Sunny", "Blades of Blood")
שחקנים: לי ג'ון קי ("אילג'ימה", "זמן בין זאב לכלב", "החברה שלי"), קאם וו סונג ("The Great King Keun Chogo", "Love, First", "Marriage Is a Crazy Thing"), ג'יאון ג'ין יונג ("Dong Yi", "Special Investigative Unit, "Sunny").
שנה: 2005

תקציר העלילה מהקומוניקט:
תחילת המאה ה-16. שני ליצנים המעלים מופע סאטירי נטול עכבות מגיעים לעיר הבירה בתקווה ששם יאיר להם מזלם. לאור הצלחתם, הם מוזמנים להופיע בפני המלך וזה מתרשם מכנותם ומאומץ ליבם ובמיוחד ממראהו הנשי של אחד משני הליצנים, וממנה אותם לליצני החצר שלו. הסרט שמתחיל כקומדיה לא מזיקה הופך לאפל ומותח מרגע לרגע, כשברגעי השיא המתרחשים בעת העלאת המופעים הסאטיריים של הליצנים, מיטשטש הגבול בין האמת לבדיה והמציאות עולה על כל דמיון.
הבמאי לי, המרבה לעסוק בדרמות היסטוריות, מגיש לצופה דרמה בעלת אסתטיקה מוקפדת המתובלת באומנויות לחימה ומוטיבים הומו ארוטיים. הסרט נמצא עד היום במקום השני ברשימת הסרטים המכניסים ביותר בתולדות הקולנוע הקוריאני (שני רק ל"מארח" של בונג ג'ון הו).
הסרט מתורגם לעברית (ע"י ג'ני) באתר אסיה.

התרשמות אישית:
זה כנראה לא היה רעיון טוב להתחיל לצפות בסרט כ"כ צבעוני עם מיגרנה... בכל מקרה, למרות הרעיון המעניין של הבדיון המתערבב עם המציאות, לא הצלחתי להתחבר לעלילה. המופעים הסאטיריים היו וולגריים מדי לטעמי ולא עשו לי טוב בלשון המעטה (אם כי אני מניחה שהם השיגו את מטרתם מבחינה עלילתית). וכמו שאמרו כבר לפניי, הסרט הזה אכן מוכיח שג'ונקי יפה יותר מכל אישה.

טריילר:

*

פרח קפוא (Frozen Flower)
בימוי:
יו-הא
שחקנים: ג'ו ג'ין מו (Gabi, Queen of the Game), ג'ו אין סונג (What Happened in Bali), סונג ג'י-היו (הנסיכה, Gyebaek)
שנה: 2005

העלילה:
מלך גוריו נשוי למלכה משושלת יואן, ואין להם יורש, למרות הלחץ המופעל עליהם מצד קיסר יואן וחצר הממלכה בגוריו. המלך מבקש ממפקד המשמר, המתפקד גם כמאהבו ואיש אמונו הקרוב ביותר, להכניס את המלכה להריון, כיוון שהוא עצמו אינו מסוגל לעשות זאת. הבקשה החריגה מסבכת את העניינים עבור כל המעורבים בדבר. זה סרט לבני 18+, למקרה שזה לא ברור מהתקציר...

התרשמות אישית:
סרט מרשים מבחינת השחזור התקופתי האסתטי והמוזיקה היפה. הגברים שבחבורה מפגינים משחק משכנע בסיטואציות לא קלות. מהשחקנית הראשית פחות התרשמתי, אבל אולי זה קשור גם למטען שאני סוחבת לגביה מ-Gyebaek.
העלילה בהתחלה נראית מבטיחה ומעניינת, אבל בשלב מסוים כל העסק הפך למייגע מבחינתי, ודי איבדתי עניין. לטעמי היה אפשר לקצר...
הסרט מתורגם לעברית ע"י אורה באתר אסיה. אפשר למצוא גם בתרגום לאנגלית ביוטיוב.

טריילר:

*

לפתות את מר מושלם (Seducing Mr. Perfect)
בימוי:
קים סאנג-וו
שחקנים: אום ג'ונג-הוואה (Insadong Scandal, He Who Can't Marry ואחותו של אום טה-וונג), דניאל האני ("סאם סון המתוקה", Plan B).
שנה: 2006

העלילה:
מין-ג'ונג מאמינה גדולה באהבה, אבל מוצאת את עצמה נזרקת על ידי בני הזוג שלה פעם אחר פעם. הבוס החדש שלה (שמדבר רק אנגלית אבל מבין קוריאנית מצוין) לא רק מטיל עליה משימות מאתגרות, אלא גם נותן לה טיפים להשגת גבר החלומות, כדי שתפסיק להיות בבחינת "אסקופה נדרסת". זאת מאחר שלשיטתו, אין הבדל גדול בין התנהלות עסקית להתנהלות במערכת יחסים- בשני המקרים חשוב לשמור על שליטה ולהפעיל אסטרטגיה נכונה. השיעורים הפרטיים אכן מוכיחים את עצמם, ובין לבין גם המורה והתלמידה מתקרבים...

התרשמות אישית:
קומדיה רומנטית חמודה, שלא מתיימרת להמציא את הגלגל, אבל מעבירה את הזמן בקלילות. הזכירה לי קצת סרטים אמריקאיים וגם את "סאם סון" משום מה – ולא רק בגלל נוכחותו הנעימה לעין של דניאל האני. אום ג'ונג-הוואה שחקנית נהדרת שעשתה עליי רושם מצוין כאן, ואשמח לראותה בתפקידים נוספים.

טריילר מתורגם לאנגלית:

הסרט המלא מתורגם לאנגלית ביוטיוב (באיכות מצוינת):

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1563)