שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Gye Baek

War Gye Baek War
פורסם לפני 3053 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הדרמה ההיסטורית Gye Baek שודרה בקוריאה בין החודשים יולי-נובמבר 2011. לדרמה יש 36 פרקים והיא זכתה לרייטינג ממוצע של 12.8% בסיאול.

דמויות מרכזיות / שחקנים:

גייבק (לי סו ג'ין, "יי סאן", "נאהבים", "דאמו" ועוד)

און-גו (סונג ג'י-היו, "פרח קפוא", "הנסיכה", Running Man)

אויג'ה (ג'ו ג'ה-היון, "New Heart", Syndrome)

סא-טאק בי (או יון-סו, Bad Guy, Jumong)

ואני חייבת לציין לטובה גם צ'ה אין-פיו, שגילם את האבא השווה של גייבק. השחקן הזה השאיר עליי רושם מצוין.

העלילה (ללא ספויילרים):
הסיפור מתמקד בחייו של הגנרל גייבק, שלחם בשורות ממלכת בקג'ה במאה השביעית לספירה. לא הרבה ידוע על חייו האישיים, מה שאיפשר לתסריטאים לרקוח עלילה המשלבת חברות, אהבה, נקמה, סכנה, תככים ומאבקי כוח, ושאר אלמנטים החביבים על התסריטאים הקוריאניים, במיוחד בדרמות היסטוריות.

התרשמות אישית:
התחלתי לצפות בסדרה הזו בזכותו של מר גומות כמובן. הפרקים הראשונים מתמקדים מטבע הדברים בדור הילדים, כך שהייתי צריכה לחכות להופעתו של יקירי המלוכסן. היה לי קל למדי להיכנס לעלילה – היא הייתה אינטנסיבית אבל לא מסובכת מדי. מצד שני, היו שם כמה מהלכים עלילתיים צפויים ומוכרים היטב לצופי הדרמות התקופתיות. אבל בסה"כ הכל זרם והליהוק היה מוצלח (של הצעירים והמבוגרים כאחד).

בשלב מסוים נפרדנו לשלום מדור הילדים ומר גומות הפציע על המסך (חייבת לציין שהמעבר היה כ"כ מהיר וחלק, שכמעט פספסתי את הרגע...). ואז קרה משהו מוזר מבחינתי: היה לי קשה להתחבר לדמות שלו (כשהילד גילם את הדמות היה לי קל יותר...). זה לא שהמשחק היה גרוע, אבל משהו בעיצוב או בכתיבה של הדמות חסר לי, כדי להבין אותה לעומק ולהזדהות איתה. מבחינה פיזית, מר גומות נראה מבוגר ועייף משהו. הלוק הראשוני לא כ"כ החמיא לו ואני תהיתי - אני עד כדי כך שטחית? האם מראה חיצוני מקשה עליי להתחבר לדמות או שיש משהו מעבר לזה? האם יכול להיות שהקסם נעלם? למה אני לא הולכת שבי אחריו כמו בדרמות הקודמות? אולי בגלל הפוני?
(אבל גם בפאזה הזו, הייתה בכל זאת סצנה שבה הזדהיתי איתו עמוקות, כי אי אפשר היה אחרת...)

ואז, כדרכן של דרמות היסטוריות היה מעבר זמן. גייבק הופיע בלוק ובפוזיציה חדשה. ואני נכבשתי מיד בקסמו. זה לא רק השינוי החיצוני, פתאום נוספה לו כריזמה, נוכחות, עומק... הוקסמתי ושוב לא יכולתי להוריד ממנו את העיניים. הוא שוב סחף אותי לחלוטין והתגנב למחשבות שלי פתאום באמצע היום או לפני השינה... השחקן האהוב עליי ביותר Smiley_Love_A

מאחר שהסדרה נקראת על שמו של הגנרל, ציפיתי שיהיו בה קרבות רבים ועקובים מדם. אבל להפתעתי, ובאופן יחסי, הלחימה עצמה לא תפסה את רוב זמן המסך. אפשר להגיד שהקרבות לא התנהלו רק בשטח הפתוח אלא גם בחדרי חדרים ובין כתלי הארמון (בלי סכינים וחרבות, אלא עם כלי נשק מילוליים ואחרים).
לא הגעתי לסדרה כ"לוח חלק", ובכל זאת העלילה הצליחה להפתיע אותי פעם אחר פעם, וכך גם השינויים בהתנהלות ובהחלטות של הדמויות – מה שגרם לי לשנות את יחסי כלפיהם בשלבים השונים של העלילה.

קצת רקע היסטורי
הסדרה מתרחשת בתקופה שבה חצי האי הקוריאני התחלק בין שלוש ממלכות שנאבקו ביניהן על השליטה באזור – בקג'ה, גוריו ושילה. במחצית המאה השביעית התנהלו מאבקים בין ממלכת גוריו לשושלת טאנג הסינית מצד אחד, ובין ממלכות בקג'ה ושילה מצד שני. ממלכת שילה שיתפה פעולה עם שושלת טאנג במאבקה מול בקג'ה וגוריו (ותודה לספר של אלון לבקוביץ, קוריאה – היסטוריה ופוליטיקה).

הגנרל גייבק הוא מממלכת בקג'ה, כך שבאופן טבעי "תמכתי" בבקג'ה בסדרה הזו ולא בממלכת שילה... זה כמובן מנוגד להשקפתי כשצפיתי ב"המלכה סון דוק", שמתרחשת באותה תקופה ומתמקדת בקודקודים של ממלכת שילה – הלא הם המלכה, הגנרל קים יו-שין, וצ'ון-צ'ו, הנצר למשפחת המלוכה בשילה. אם ב"מלכה סון דוק" הייתי בעדם (במיוחד כשאת הגנרל יו-שין גילם אום טה-וונג האחד והיחיד), הרי שבגייבק הייתי נגדם. זה מזכיר קצת את סרטי הטבע – כשצופים בסרט על האיילה מקווים שהיא תצליח לברוח מהנמר. כשצופים בסרט על הנמר, לא רוצים שהוא יישאר רעב...

מה שהצחיק אותי הוא שאותו שחקן מוכשר וצעיר (ושמו בקוריאה לי היון-וו) גילם את קים יו-שין בצעירותו ב"מלכה סון דוק", והנה, כמה שנים אח"כ הוא מגלם את יריבו המושבע גייבק...
היו כמה וכמה קווים משותפים שנמתחו בין שתי הסדרות, והייתה דמות שכיניתי "מישיל וונאבי" (לינה, דלית ומי שצפה ב"מלכה" בוודאי יבין את כוונתי Smiley_Wink).

הפסקול היה לא רע בכלל:

הנעימה העוצמתית

ושתי בלדות יפות:

בסדרה משתתפת גם חברת להקת T-ara, היו-מין, שהצליחה לאסוף לעצמה לא מעט תמונות לאלבום...

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)