שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

כבודו של ג'נטלמן - הסקירה שלי

כבודו של ג'נטלמן - הסקירה שלי a4s3w
פורסם לפני 3030 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הבטחתי לאורה ולכן אקיים Smiley_Fancy – סקירה לדרמה המצליחה "כבודו של ג'נטלמן" (Komao לכרמית על התרגום ולאורה על ההגהה – שדרגתן את חווית הצפייה ובגדול! Smiley_Hug_A).

הסדרה A Gentleman's Dignity שודרה ברשת SBS בין החודשים מאי-אוגוסט 2012. הדרמה כוללת 20 פרקים, שזכו לרייטינג ממוצע של כ-20% (כ-30% בשיא). זהו עוד פרויקט משותף של הבמאי שין וו-צ'ול והתסריטאית קים און-סוק, שהביאו לנו סדרות כמו "גן סודי", "סיטי הול", "On Air" וטרילוגיית Lovers.

העלילה (באדיבות אתר אסיה):
דרמה על חיי האהבה והקריירה של אנשי מקצוע עירוניים.
הסיפור הוא על ארבעה גברים בשנות הארבעים לחייהם, ודרכם באהבה, פרידה, הצלחה וכישלון.
קים דו ג'ין, אדריכל בעל לשון חריפה שמנהל מערכת יחסים עם מורת תיכון קפדנית, סו יי סו, ששופטת במשחקי בייסבול לחובבנים.
אים טה-סאן יוצא עם אישה קרת לב אבל תוהה האם יש מישהי אחרת בשבילו אי שם.
צ'וי יון מנסה לרפא את לבו לאחר שאיבד את אשתו לפני 4 שנים.
לי ג'ונג רוק מתחתן עם אישה מבוגרת ממנו עבור כספה אבל עלול לאבד את סגנון חייו הנוח בגלל הגירושים.

דמויות/שחקנים:

קים דו ג'ין (ג'אנג דונג גון, "All about eve" וסרטים כמו My Way, Taegukgi ועוד)

סו יי-סו (קים הא-נול, Road no. 1, On Air, You're my pet)

אים טה-סאן (קים סו-רו, God of study, My way)

צ'וי יון (קים מין ג'ונג, "שובו של אילג'ימה", "אתנה")

לי ג'ונג רוק (לי ג'ונג-היוק, All About Marriage, All About Marriage)

פארק מין-סוק (קים ג'ונג-נאן, Gumiho: Tale of the Fox's Child, Creating Destiny)

הונג סה-רה (יון סה אה, My Love, Madame Butterfly, סיטי הול)

מה אה-רי (יון ג'יני, זה התפקיד הראשון ברזומה)

דעה אישית:
בדרמה הזו יש לא מעט הברקות וסצנות מפתיעות ומלאות בקסם (הסדרה הזו אחראית כנראה לפעם הראשונה שבה נהניתי לשמוע את המקרנה...), אבל יחד עם זאת, היו בה לדעתי גם לא מעט סצנות שהרגישו כמו פילר וקווי עלילה נדושים ו/או מאולצים.
הקטעים שהכי נהניתי מהם היו הפתיחים המצוינים, שהציגו סיטואציות משותפות, קצרות ולרוב מצחיקות של הגברברים לאורך שני עשורים של חברות אמיצה, בטוב וברע.

ארבעת השחקנים הראשיים היו מצוינים לטעמי, והכימיה ביניהם הייתה כ"כ טובה, שיכולתי להאמין שהם חברים טובים גם במציאות. מבחינתי, בסדרה הזו הברומנטיקה הייתה חזקה יותר מהרומנטיקה (והדבר נכון במיוחד לאחד מסיפורי האהבה בסדרה שהיה מפוספס בעיניי). הדמויות הנשיות היו חביבות, כל אחת בדרכה, אם כי לפחות אחת מהן הייתה ילדותית מדי לטעמי.

למרות המופרכות, דווקא התאים לי שהשתמשו בשחקנים הבוגרים כדי לגלם את עצמם גם בגיל הנעורים – כי גם ככה קשה לי לזכור שמות ולשייך לפרצופים. זה נראה לי סוג של בדיחה/קריצה שידועה מראש לצופים ולבמאי. הרי אף אחד לא באמת חושב שהם נראים כמו נערים מתבגרים, נכון? אני מתארת לעצמי שזה חוסך גם כסף וביורוקרטיה - לא צריכים להעסיק עוד שחקנים, "שמונה במחיר של ארבעה"...

התסריטאית והבמאי אוהבים בד"כ לרפרר לסדרות אחרות (במיוחד אם הן מבית היוצר שלהם) וככה למשל התסריטאית פירגנה לעצמה עם קטע מ"גן סודי", שבו הצופים המזדמנים משבחים אותה. אולי כי אי אפשר להביא את ביני לקמיאו כמו בסדרות קודמות של הצוות...
בסצנה אחרת, ראינו את הג'נטלמנים הצעירים צופים בפרק האחרון של הסדרה "שעון החול" (מבית היוצר של האנשים שמאחורי Faith) ומספיילרים אותו לחברם – וגם לצופים שלא ידעו את יוסף (או את הסדרה המיתולוגית ששודרה ב-1995, מספרים שהרחובות בקוריאה היו אז ריקים...).

בשורה התחתונה זו הייתה סדרה חביבה וקלה לצפייה, אבל לא הייתי מושקעת רגשית לעומק או מכורה באף שלב, ואף המרצתי קלות (ולעתים קצת יותר...). אני אזכור אותה בחיבה Smiley_Fancy

הפסקול היה דביק וקליט – במיוחד השיר הזה:

והנה חילוף תפקידים מטריד משהו:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1250)