שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

"אהבה שיש להרוג"

Heart_Broken "אהבה שיש להרוג" Heart_Broken
פורסם לפני 3005 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

A Love To Kill היא סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בערוץ KSB2 בשנת 2005 מסוף חודש אוקטובר ועד ה-20 בדצמבר. ממוצע הרייטינג היה 15.6%.
אגב, הסדרה ידועה גם בשמות המלבבים הבאים:
This Cursed Love, aka This Love I Want to Kill, aka The Love of Death, aka Detestable Love, aka Knock Out By Love

דמויות/ שחקנים:

קאנג בוק-גו (בי/ריין – פול האוס, "סאנג דו, בוא נלך לבית הספר", Plan B)

צ'ה יון סוק (שין מין-אה, "החברה שלי היא גומיהו", Arang and the Magistrate, The Devil)

האן דא-ג'ונג (קים סא-ראנג, "גן סודי")

קים ג'ונג סונג (לי קי-וו, Flower Boy Ramyun Shop)

העלילה
(תודה ללינה – עשיתי העתק הדבק לסקירה המצוינת שלה מלפני 4 שנים):

קאנג מין-גו היה הרבה יותר מאח גדול בשביל קאנג בוק-גו. השניים היו חלק ממשפחה הרוסה שבה האב היה פושע שהתחבר לגנגסטרים ולכן אשתו, אמם של האחים, נטשה אותם ואת בעלה האיום.
עשר שנים קודם לכן, כשבוק-גו היה נער מתבגר, אחיו הגדול מין-גו החליט לעזוב את הבית בשביל לא לראות איך אחיו הקטן הופך להיות פושע כמו אביו. כעת, עשר שנים מאוחר יותר, בוק-גו מתפרנס מגניבה ואיומים על האנשים שחייבים כסף לחברתו הא דא-ג'ונג, בחורה כפרית שיש לה צלקות פיזיות, אחרי שהגנה על בוק-גו במהלך שריפה. מאותו רגע בוק-גו חש אשמה כלפיה והחליט להיות לצדה תמיד.

חבריו של בוק-גו מגלים לו כי איתרו את ביתו של אחיו, אותו הוא לא ראה עשר שנים, וכך השניים שבים להיפגש אחרי תקופה ארוכה של נתק. אבל השמחה בעקבות המפגש המרגש נמשכה זמן קצר מאוד, מכיוון שהאח הגדול, מין-גו, נפל מהגג אחרי שראה במסך חוצות ידיעה על אירוסיהם של קים ג'ונג סונג וצ`ה יון סוק, חברתו לשעבר של מין-גו ואהובתו היחידה. הוא מועבר לבית החולים במצב קשה ומצבו מוגדר צמח.

בוק-גו גילה שמין-גו ויון-סוק היו זוג לפני שזו הפכה לכוכבת מפורסמת ולכן, הוא הסיק שהיא זו שנטשה אותו עקב השינוי במעמדה. מה שמביא אותו להחלטה לנקום בה ולהרוס את חייה כפי שהיא הרסה את החיים לאחיו הגדול. בשביל להצליח בנקמתו, בוק-גו עוזב את העבודה כמתאגרף והופך לשומר ראשה של יון-סוק, תוך כדי שהוא מתכנן את הנקמה בה. התוכנית שלו היא לגרום ליון-סוק להתאהב בו ואז לגרום לה לסבל, לשבור את ליבה לרסיסים בדיוק כפי שלכאורה היא עשתה עם אחיו. הוא קרא את היומן האישי של אחיו ואמר לה את אותם דברים שמין-גו אמר לה, וכך גרם לה להתאהב בו.
הבעיה מתחילה כשבוק-גו מתחיל להימשך ליון-סוק, מה שמציב אותו במערבולת של רגשות בין אהבה ושנאה.

התרשמות אישית:
התחלתי עם הסדרה הזו מכמה סיבות. ראשית, זו דרמה מבית היוצר של התסריטאית לי קיונג הי, שאחראית לסדרות שאהבתי כמו "תודה", "סאנג דו, בוא נלך לבית הספר", Sorry I love you ועוד. שנית, התחשק לי לראות שוב את ריין בתפקיד רציני. ושלישית, רציתי לגוון קצת עם דרמה טרגית שתרעיד את לבי.
אז כן, לבי כאב אבל לא מהסיבות שהיוצרים התכוונו אליהן כנראה... ריין שיחק מצוין, והיה כריזמטי וממגנט, אבל הצטערתי לראות אותו משקיע את כל כולו בתסריט כ"כ גרוע ופתטי (לטעמי). איפה הרגישות והניואנסים שאפיינו את הדרמות האחרות של התסריטאית הנ"ל? האופן שבו נבנתה העלילה היה בעייתי בעיניי כבר מההתחלה. אבל אם בפרקים הראשונים עוד נראה שיש פוטנציאל ושהנושאים שהועלו יטופלו לעומק, הרי שבהמשך הדברים רק הידרדרו יותר ויותר, מלווים בקלישאות מעצבנות ובאירועים שגרמו לי לתהות עד לאן יגיע המדרון החלקלק הזה.

במהלך הסדרה זו המטאפורה שהסתובבה לי בראש לגבי בניית העלילה (ואני מתנצלת מראש אם זה נשמע מגעיל): הרגשתי כאילו הסדרה מתחילה עם דלי מלא במים מלוכלכים ששופכים בבת אחת על הרצפה. ואח"כ זורקים באופן אקראי עוד גוש ועוד גוש של לכלוך. גם כשחושבים שהדלי כבר התרוקן, מסתבר שנשארה שם עוד ג'יפה שממתינה לתורה להיזרק לקלחת...
מיותר לציין שמשלב מסוים המרצתי את הסדרה כמה שיותר (יש אגב תרגום לעברית ב-D-addicts), ושלמרות שמדובר בדרמה טרגית, לא הזלתי אפילו דמעה אחת סמלית. הרגשתי הקלה עצומה בסיום ומיהרתי למחוק את הפרקים מהמחשב.

נקודות האור בסדרה הן כאמור המשחק של ריין, ובכלל רוב השחקנים עושים עבודה טובה. לגבי שין מין-אה, משום מה התעקשו להפוך אותה ללא ממש אטרקטיבית (לפחות חלק מהזמן), למרות שהיא הייתה אמורה להיות כוכבת זוהרת. משהו שם לא כ"כ הסתדר. הדמות היחידה שאיכשהו חיבבתי היא הדמות המשנית דה-ג'ונג (השחקנית נראתה שונה לחלוטין בתפקידה כסול ב"גן סודי"...). אני מקווה שהשחקן המשני הבין את מניעי הדמות שלו, כי אני לא הצלחתי... הכינוי שלו בסדרה היה "עמוד חשמל", והוא באמת היה תקוע שם עם קצר רציני. הוא דוגמה לשחקן שהשתדרג וחזר עם קוביות מפוארות מהשירות הצבאי – כפי שאפשר היה לראות ב-Flower Boy Ramyun Shop (שאני אוותר על תמונה?).

מעבר לזה, יש בסדרה צילומים ממש יפים. והפסקול מעולה וממכר. אבל מה זה שווה?
אגב, בפרק האחרון משולבים קטעי קריינות שדי מכסים את הסיפור כולו, כך שלדעתי אפשר להסתפק רק בו. עוד אופציה – לראות שניים שלושה סרטונים וזהו... הרבה יותר יעיל.
ולסיכום – אכן אהבה שיש להרוג. ויפה שעה אחת קודם! פצצה

בשרשור עם הסקירה של לינה אפשר למצוא דעות לכאן ולכאן על הסדרה...

כמה דוגמיות מהפסקול היפה (הסרטונים כוללים ספויילרים כמובן):

ושיר הערש היפה הזה:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)