שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

הגבר של המלכה היון ().


הגבר של המלכה היון (Spoiler_07).
פורסם לפני 2979 ימים     מאת ההרצליינית     אין תגובות    

הגבר של המלכה היון (באנגלית: Queen In Hyun's Man), היא דרמה קומית רומנטית-פנטזיה בת 16 פרקים, ששודרה ברשת TVN בחודשים אפריל 2012-יוני 2012 (נ.ב. ו-Komao לדלית על העריכה המצוינת והמושקעת up).תקציר העלילה (לקוח מאתר אסיה):
קים בונג דו הינו קצין צעיר ומוערך במחלקת החקירות הממלכתיות בתקופת מלכותו של המלך סוק יונג. לאחר שמשפחתו הוצאה להורג בגלל השמצות כוזבות, מחליט קים בונג דו לנקום. קמע אשר הוא מקבל מגלה כוחות ניסתרים אשר בעזרתם הוא עובר 300 שנה לעתיד – אל סיאול בירת דרום קוריאה.
המעבר החד בין העבר לעתיד אמנם חדש ואינו מוכר אך יש מי שמרככת את הנחיתה ועוזרת לו להתאקלם בעולם המודרני.
צ'ו הי ג'ין היא שחקנית הנלחמת על מקומה בקרב הסלברטאים המצלחים. היא מקבלת תפקיד משני בדרמה "המלכה ג'אנג" אך בעצם הופכת לשחקנית הראשית הנלחמת על ליבו של קים בונג דו כמלכה היון.
האם הפער בין הזמנים יהווה מכשול לאהבתם של בונג דו והי ג'ין?

הדמויות המרכזיות:

צ'וי הי ג'ין (יו אין נה, "אהבה מופלאה", "גן סודי").


קים בונג דו (ג'י היון וו, Invincible Lee Pyung Kang, A Thousand Kisses).


האן דונג מין (קים ג'י וון, Road Number One ,Twelve Men in a Year).


ג'ו סו קיונג (ג'ה דוק הי, "הנסיך שלה", Queen of Reversals).

(נ.ב. Komao לדנה על התמונות היפות Smiley_Happy).

דעתי על הסידרה (כולל ספויילרים Spoiler_05):
מדובר בדרמה קומית רומנטית ששייכת לתת ז'אנר פופולארי מאוד בקוריאה בימים אלו: "מסעות בזמן". בסה"כ מדובר בדרמה נחמדה מאוד, שכוללת סגנון עריכה חדשני (קליפי וקצבי), ושבניגוד לדרמות קוריאניות אחרות, לא מקמצת בחיבוקים ונשיקות בין הזוג הראשי Heart_2 (אני חושבת בניגוד לדרמות קוריאניות אחרות, כאן אי אפשר היה לספור את מספר הפעמים שבהם הזוג הראשי התנשק. ולא סתם נשיקות, אלא התנשקויות ארוכות ואפילו די לוהטות, שדי קשה למצוא אותם בד"כ בדרמות הקוריאניות). הזוג הראשי היה חמוד מאוד והכימיה ביניהם (שגלשה לחיים האמיתיים) היתה טובה מאוד. אהבתי מאוד את הזוג הראשי, ולפי דעתי הם היו אחד הדברים הטובים בסידרה הזאת Smiley_Love_B. שניהם עשו עבודה טובה בסה"כ וכך גם כל הקאסט.
בתור אחת שאוהבת סרטים וסדרות מתת הז'אנר של מסעות בזמן, עלילת הסידרה הכילה אלמנטים אהובים עליי, מתת הז'אנר הזה (כמו למשל, אי ההבנות בין הזוג הראשי, שנבעו מפערי הזמנים ביניהם, והובילו להרבה רגעים משעשעים Smiley_Smile. וגם למשל, השינויים והשכתובים שעשה קים בונג דו בעברה של קוריאה- לאחר שהיה "קופץ" להווה וקורא בספרי ההיסטוריה, מה יקרה לו, ליקיריו ולמכריו- וגרמו לשינויים בתסריט הדרמה התקופתית, שבה צ'וי הי ג'ין הופיעה בתפקיד הראשי. זה הזכיר לי את טרילוגיית סרטי "בחזרה לעתיד", שבהם מרטי מקפליי ודוק בראון, תמיד נסעו עם הדלוריאן שלהם לעברם ושינו שם דברים ואירועים, שגרמו לשינויים בהווה שלהם. גם בסידרה זאת- כמו בטרילוגיית "בחזרה לעתיד"- העלילה התקופתית והעלילה העכשווית, לא עמדו כל אחת בפני עצמה, אלא השלימו זו את זו ושירתו זו את זו). אבל מהצד השני, עלילת הסידרה הכילה אלמנטים מתת הז'אנר הזה, שפחות אהובים עליי. הסבר: זילפה ציינה שהסידרה מזכירה לה את הספר ואת הסרט "אשתו של הנוסע בזמן". אומנם אני לא קראתי את הספר ולא צפיתי בסרט, אבל אני מכירה את העלילה של שניהם וגם שמעתי שהם מצריכים המון טישו. גם בעלילת "הגבר של המלכה היון", קים בונג דו היה "קופץ" בין העבר להווה ולהיפך (בשל כך, לעתים כיניתי אותו "בנימין מטודלה של הנסיעות בזמן"). "קפיצות" אלה, היו לעתים די מעייפות ובעיקר גרמו לדמעות ולכאבי לב לזוג הראשי (קשה להתנהל כזוג ולהיות יחד, במצב כזה). ומכיוון שאהבתי מאוד את הזוג הראשי, לא יכולתי לעתים, שלא לחוש צער עליהם ועבורם Smiley_Sad Smiley_Ermm.
תסריט הסידרה היה בסה"כ מהודק וכתוב טוב. אבל לא אהבתי כמה דברים בו (כמו למשל, קריעת הקמע של קים בונג דו, מה שהוביל לכך שהוא איבד חלקית את זכרונו, ולכך שכל ידידיה ומכריה של צ'וי הי ג'ין שכחו אותו ורק היא זכרה אותו, דבר שגרם לאי-הבנות בינה ובין ידידיה ומכריה, ובעיקר גרם לה לדמעות ולכאבי לב. וכמובן לא אהבתי, את מה שרבים שצפו בסידרה הזאת לא אהבו: את עניין הטלפון הגואל בסיום הסידרה. איך היא הצליחה להתקשר אליו מהווה לעבר? מה, יש קליטה לטלפונים סלולאריים באזור הזמן של המאה ה-17? ומה תסריטאי הסידרה רצו להגיד בזה, שהטלפון הגואל, הוא זה שהחזיר אותו מהעבר להווה? כנראה תסריטאי הסידרה, רצו בכוח "הפי אנד" (וטוב מאוד שהיה "הפי אנד", אחרי כאבי הלב והדמעות של הזוג הראשי), ולכן החליטו על משהו הזוי כדי להביא לכך.

לסיכום: סידרה נחמדה מאוד. זוג ראשי חמוד מאוד. אינפלציה של נשיקות וחיבוקים. עריכה קליפית, קצבית וחדשנית. עלילה טובה, מעניינת, אך טעונת שיפור במקצת (נ.ב. גם מקבצי הפרסומות בפרקים, היו מעניינים וחמודים מאוד, ואפשר היה למצוא בהם המון כוכבים קוריאניים מוכרים).

קליפ (ללא ספויילרים) שמקבץ בתוכו חלק מהנשיקות של הזוג הראשי, שברקע אחד השירים היפים מהפסקול המצוין Smiley_Love_A של הסידרה:


ולפי דעתי, השיר האייטיזי הזה, יכל בקלות להשתלב בפסקול הסידרה (בייחוד בסצנות "הגשומות" Rain בה):


תוקן על ידי ההרצליינית 27/11/2012 11:31

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך


אנחנו גם בטוויטר!
צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"
                                       
צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)