שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Answer me 1997

Film_Roll Answer me 1997 Phone
פורסם לפני 2973 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Answer me 1997 (הידועה גם בשמות Answer to 1997 / Reply 1997) שודרה בערוץ הכבלים TVN בין החודשים יולי-ספטמבר 2012. לסדרה יש 16 פרקים – 14 הפרקים הראשונים הם בני 30-40 דקות ושודרו בזוגות – 2 פרקים ברצף מדי יום שלישי ב-23:00. פרקים 15 ו-16 היו באורך קוריאני סטנדרטי (שעה פלוס), מאחר שיוצרי הסדרה לא רצו להשאיר על רצפת חדר העריכה סצנות שאהבו. הכוונה הייתה לשדר את פרק 15 ו-16 שבוע אחר שבוע, אך בשל הפופולריות הגואה של הסדרה, הוחלט לשדר גם אותם ברצף באותו יום.

(אגב, לסדרה יש גם פרק 0 –מעין ספיישל מקדים שמציג את הדמויות והעלילה, ושודר לפני הפרק הראשון. אישית מצאתי שהוא לא תורם הרבה ואפילו מספיילר משהו. אם כבר, אני ממליצה לצפות בו בסיום הסדרה ולא בתחילתה).

הסדרה זכתה לאהבת הקהל, לשבחי הביקורת וגם ללא מעט באזז – ולכן אין פלא ששברה את שיאי הצפייה לדרמת כבלים. אם עד לא מזמן, סדרה שעברה את הרף של 1% בכבלים נחשבה לסיפור הצלחה – הרי ש- Answer me 1997 התחילה עם רייטינג של 1.2% בפרק הראשון והגיעה ל- 6.22% רייטינג בממוצע בפרק האחרון (עם פיק של 9.47% במהלך הפרק).

העלילה:
נתחיל עם שם הסדרה, שאמור להיות מתורגם כ"ענה/י לי, אני ב-1997" – כלומר פנייה/שאלה של אדם לגרסה הצעירה שלו, אי שם בנעוריו בסוף שנות ה-90. 15 שנים הן מספיק זמן כדי להתגעגע, ובסדרה הזו יש נוסטלגיה בשפע. סוף שנות ה-90 בקוריאה זו התקופה שבה פרץ הדור הראשון של להקות הבנים והאיידולז למיניהם – שזכו להצלחה מסחררת ולעדת מעריצות קולנית.

הדמות הראשית, סונג שי וון, היא פאנגירל מבוסאן שתעשה הכל ותגיע הרי רחוק שאפשר למען הלהקה האהובה עליה – H.O.T (להקה אמיתית לגמרי שפעלה בקוריאה באותן שנים). העלילה מתכווננת על נקודת הציון של שנת 1997, ונעה בתחכום ובאלגנטיות קדימה ואחורה, תוך תיאור של אירועים משמעותיים וחיי היומיום של שי-וון, חבריה מהתיכון ומשפחתה. אנחנו רואים את הדמויות על ציר הזמן, כשבכל פרק נוסף מידע עליהן, היחסים ביניהן ואירועים מכוננים כאלה ואחרים שנחשפים לאורך הסדרה.

דמויות / שחקנים:

ששת החברים מהתיכון:

סונג שי-וון (מגולמת ע"י ג'ונג און-ג'י בת ה-19, חברת להקת A-pink. זה התפקיד הראשון שלה)

יון יון-ג'ה (מגולם ע"י סו אין-גוק, זוכה תחרות הכישרונות Superstar K, שיחק גם ב"גשם של אהבה" בתפקיד קטן. בימים אלה מככב בדרמה Rascal Sons)

מו יו-ג'ונג (שין סו יול, "עץ עמוק שורשים" , "מידאס")

קאנג ג'ון-הי (הויה, חבר להקת INFINITE, זה תפקידו הראשון בדרמה)

דו האק צ'אן (און ג'י וון, חבר להקת Sechs Kies שפעלה בשנות ה-90, היה בעבר גם חבר צוות קבוע בתכנית הווראייטי 1N2D)

באנג סונג-ג'ה (לי שי-און, "ד"ר צ'אמפ", "חוות גן עדן")

דמויות נוספות:

הוריה של שי-וון - סונג דונג איל, לי איל-האווה (הדמויות קיבלו את השמות של השחקנים המגלמים אותן - שניהם בעלי רזומה עשיר)

המורה טה-וונג (סונג ג'ונג-הו, "הנסיך שלה")

יש גם תפקידי אורח מרובים של ידוענים בתפקיד עצמם ובתפקידים משעשעים אחרים. כך למשל, חבר להקת H.O.T לשעבר, טוני אן, מתארח בתפקיד עצמו, כולל האוטו המפורסם שלו משנות ה-90. טוני הוא כמובן מושא הערצתה של שי-וון בסדרה, והכינוי שלה כמעריצה שרופה הוא "אשתו של טוני" לב_קורץ
וכאמור, און ג'י וון שמגלם את אחד מהחבר'ה של שי-וון, הוא חבר להקת Sechs Kies בעברו – היריבה המרה של להקת H.O.T. מדובר ביריבות שחילקה את נערות קוריאה למחנות סטייל עופרה וירדנה בזמנו... יש לא מעט בדיחות פנימיות סביב הליהוק הנ"ל.

דעה אישית:
הסדרה הזו גרמה לי להרגיש כמו פאנגירל מאוהבת! לב_עיניים אני אוהבת בסדרה הזו גם את המכלול וגם את החלקים הכי קטנים. מה שנקרא – Love to pieces.
ועם זאת, זו לא הייתה אהבה ממבט ראשון, אולי כי התחלתי עם פרק 0 (הספיישל המקדים) שהיה קצת תלוש. את צמד הפרקים הראשונים חיבבתי, וקצת אח"כ, לא זוכרת את הנקודה המדויקת, פתאום גיליתי שאני לגמרי שקועה בסיפור ובדמויות, משחזרת סצנות בדרמה ומעלה ספקולציות גם כשאני רחוקה מהמחשב, ומצפה בטירוף לפרק הבא (ומצד שני – לא רוצה לסיים את הסדרה כ"כ מהר, שלא תיגמר לי...). מצפה לגילויים המפתיעים, לרגעים הקורעים מצחוק לצד אלה שעושים בום בלב, לחמימות ולנוסטלגיה. לכל אותם דברים קטנים שמזכירים לי את עצמי מפעם ואת שנות ה-90, וגורמים לי להתרגש ולהתגעגע, גם לדברים שלא חוויתי באופן ישיר (למשל, אף פעם לא הייתי מעריצה נלהבת שאספה פוסטרים ותמונות וכו'. אם כבר, היום אני יותר פאנגירל למלוכסנים ממה שהייתי בנעוריי..).

מה סוד הקסם של הסדרה? קשה להגדיר, אבל אני מרגישה שהסדרה הזו נעשתה בהמון אהבה ותשומת לב לפרטים הקטנים. כפי שנכתב גם בדרמבינס, אפשר להתרשם שיוצרי הסדרה הם אנשים בני שלושים ומשהו, שחוזרים באמצעות הסדרה הזו לנעורים שלהם ולתקופה שהם מכירים כל כך טוב ממקור ראשון ומהחוויה האישית שלהם. יש באופן שבו הסיפור הזה מצולם ומסופר משהו שמרגיש חם, אינטימי וקרוב ללב. השחזור התקופתי מרשים ומדויק, כולל הטכנולוגיה של שנות ה-90 שנראית רחוקה שנות אור מזו של היום (חיבור לאינטרנט באמצעות חייגן, ביפרים וכו'). יש גם אינספור רפרנסים תרבותיים שמוסברים היטב בדרמבינס (לטובת כל מי שלא חיו את התרבות הקוריאנית באותן שנים).

מעניין לציין ש-Answer Me 1997 היא פרויקט הבכורה של הבמאי והתסריטאים שיצרו אותה (לפחות לפי Asianwiki), וחלק מהשחקנים הראשיים בה הם איידולים כמעט חסרי ניסיון קודם במשחק. אולי זו אחת הסיבות שהסדרה רעננה כ"כ. חוסר הניסיון לכאורה של היוצרים והשחקנים ממש לא הורגש, להפך – לטעמי זו אחת הסדרות הכי מבריקות, מצחיקות, שנונות, מרגשות, אהובות ומספקות שראיתי אי פעם.
אני עוברת על הסופרלטיבים (המוצדקים לחלוטין כמובן!) שכתבתי, ונזכרת בספקנות שעלתה בי כשראיתי את השבחים והדירוגים הגבוהים שלהם זכתה הסדרה ב-Mydramalist. אבל הנה, גם אני נתתי לה את הציון הכי גבוה שאפשר. האם היא מושלמת בכל שנייה ובכל דיאלוג וטוויסט עלילתי? אולי לא, וסביר להניח שהיא לא תדבר ללב כולם, אבל כיצירה שלמה היא סוחפת ומעולה בעיניי, והיא פשוט גרמה לי לרחף.

אני אמנם כותבת את זה בפרספקטיבה של כמה ימים מאז שסיימתי את הסדרה, אבל עדיין לא השתחררתי ממנה ואני רחוקה מלמצות אותה – וזו הסיבה שאני גם מתכוונת להתחיל לתרגם אותה בקרוב Hamsa

פתיח הסדרה (שאני רואה לראשונה... זוכרים את הצליל הצורמני של החייגן בחיבור לאינטרנט? כמו של פקס? אפשר לשמוע אותו ברקע):

טיזר לסדרה:

ראיון חמוד ומתורגם עם השחקנים, שגם הקליטו חלק מהפסקול:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)