שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

משפחת קימצ'י

Smiley_Cook_B משפחת קימצ'י Smiley_Cook_B
פורסם לפני 2950 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Fermentation Family (הידועה גם בשם ההולם להפליא Kimchi Family) שודרה בערוץ הכבלים JTBC בקוריאה בין החודשים דצמבר 2011 – פברואר 2012, והיא מונה 24 פרקים.

דמויות/ שחקנים:

גי הו-טה (סונג איל גוק, "ג'ומונג", A Man Called God, The Art of Seduction ועוד)

לי קאנג סאן (פארק ג'ין-הי, Giant, The Woman Who Still Wants To Marry)

לי ג'ו-וו (לי מין יונג, Love and Ambition)

קאנג דו-שיק (צ'וי ג'ה-סונג, Eyes of dawn, "זמן בין כלב וזאב")

לי גי-צ'אן (קאנג שין-איל, "טעם אישי", "שקר לי")

או הא-ג'ון (קים יונג-הון, Rascal sons )

מאחורי הסדרה עומדים הבמאי פארק צ'אן-הונג והתסריטאית קים ג'י-וו, שאחראים גם לסדרות "השטן" ו-Resurrection.

העלילה:
מסעדת Chunjiin (פירוש השם הוא "שמים, ארץ ואדם") מגישה מתכוני קימצ'י מסורתיים ומגוונים עד מאוד, לצד חמימות והבנה ללקוחות הקבועים והמזדמנים. בעל המסעדה, לי גי-צ'אן, עוזב יום אחד במפתיע למסע חיפושים שהוא חייב לעצמו, ומשאיר לבנותיו פתק, שהן יכולות לעשות במסעדה כרצונן. הבנות, קאנג-סאן וג'ו-וו, צריכות להתמודד לא רק עם הכנת התפריט הייחודי (שמשתנה מדי יום), אלא גם עם קשיים כלכליים ותחרות עסקית.
למסעדה מגיע במקרה גי הו-טה, גנגסטר שנמצא בצומת דרכים בחייו, שמשום מה יש לו זיכרונות ילדות מטושטשים מהמסעדה, והוא מנסה להתחקות אחרי הפאזל של חייו.
בכל פרק מוצגת ההכנה של מנה מרהיבה, כשתמיד אפשר למצוא קשר בין המרכיבים ואופן ההכנה, ובין התכונות והתהליכים שעוברות הדמויות בסדרה.

התרשמות אישית:
אהבתי מאוד את הדרמה הזו, והייתי שמחה להצטרף למשפחת קימצ'י או לפחות לאכול במסעדה המדהימה הזו. הדמויות הפכו להיות יקרות מאוד ללבי, והמשכתי לחשוב עליהן גם כשהפרק נגמר...
זו סדרה שמתחילה להתבשל לאט, על אש קטנה, ומתגבשת לתבשיל טעים להפליא לטעמי – כזה שעשוי מחומרים פשוטים אך משובחים, ומשאיר תחושת שובע נעימה וטעם של עוד.

אם בהתחלה חשבתי שהדרמה הזו תזכיר סדרות קולינריות אחרות כדוגמת "גורמה" או "פסטה" (בפרק הראשון אפשר לשמוע "יה, שפ!"), הרי שהסדרה הזו משתמשת באוכל בצורה שונה. אין כאן תחרויות בישול סטייל "מאסטר שף" ודומיו. כאן לאוכל יש תפקיד מנחם, מחבר והרבה יותר נינוח. היו סצנות מאוד מרגשות של בישול או אכילה – היו לי דמעות התרגשות בעיניים כשראיתי איך מישהו נהנה מאוכל או כשמישהו מגיש מנה מעשה ידיו בפעם הראשונה...

מגע ידם של הבמאי והתסריטאית (שאחראים כאמור לשתיים מהסדרות האהובות עליי – "השטן" ו-Resurrection) מורגש מאוד, והם יודעים לבנות סיפור עשיר ומרתק. לצד הקולינריה, יש כאן גם תעלומה מרכזית שמניעה את העלילה. למרות שניחשתי במידה מסוימת את הפתרון, עדיין זה לא גרע מרמת העניין שלי בסדרה.

השחקנים פשוט מצוינים. זו פעם ראשונה שאני רואה את סונג-איל גוק בפעולה (שמעתי עליו הרבה...), ואני בטוחה שאמשיך לעקוב אחריו. ידוע שיש לי חולשה לגנגסטרים קשוחים אך רגישים, והוא מילא את התפקיד נהדר, עם המון אנרגיה, חום וגם עדינות. פארק ג'י-הין מקסימה וטבעית, ואני שמחה שאוכל לצפות בה גם בסדרה Giant. ובכלל – יש כאן אנסמבל שחקנים מוצלח ביותר, שבאמת גרם לי להאמין שיש כאן משפחה גדולה וחמה.

אני חייבת לציין במיוחד את צ'וי ג'ה-סונג, שהוא שחקן מדהים בעיניי. בהתחלה שברתי את הראש מאיפה הוא מוכר לי? עד שדרמויקי עזרה לי לגלות שהוא גילם את התפקיד הראשי ב-Eyes of dawn אי שם ב-1991 (וגם את מאו המחומצן ב"זמן בין כלב וזאב"). כאן הוא מגלם טבח מסוגר שמקמץ במילים, אבל העיניים שלו ממגנטות ומביעות כ"כ הרבה רגש. אני חושבת שהוא זה שגרם לי לדמוע הכי הרבה בסדרה (דמעות של התרגשות בעיקר).

ואנקדוטה קטנה:
קראתי בוויקיפדיה שסבא של השחקן הראשי, סונג איל-גוק, היה גנגסטר... ובכלל מסתבר שלשחקן יש משפחה מעניינת. אמו היא השחקנית לשעבר וחברת הפרלמנט קים אול-דונג. אבא שלה היה Kim Doo-han, שנודע כגנגסטר בזמן הכיבוש היפני, ולאחר מכן הפך לפוליטיקאי, והוא שימש השראה ללא מעט סדרות וסרטים. סבא שלה (וסבא רבא של סונג איל-גוק) היה הגנרל Kim Jwa-jin, לוחם חופש נודע.
השחקן סיפר בראיון שמאז ילדותו, אמו נהגה להגיד לו ולאחותו: "ביום טוב, אנשים קוראים לי הנכדה של הגנרל. ביום רע, הם קוראים לי הבת של הגנגסטר...".

שיר מפסקול הסדרה שמשקף יפה את רוח הסדרה (בלי לספיילר) ואת השילוב בין מודרני ומסורתי:

טיזר:

מנה לדוגמה:

תוקן על ידי ההרצליינית 2/2/2013 20:12

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)