שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Bottom of the 9th with 2 Outs

Small_Frog_Sing Bottom of the 9th with 2 Outs
פורסם לפני 2887 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

Bottom of the 9th with 2 Outs (שידועה בעוד כמה שמות שאג'נדה מתקשה לעכל) היא סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בערוץ MBC בחודשים יולי- ספטמבר בשנת 2007.
הסדרה נכתבה ע"י התסריטאית יו-ג'י-נה (שאחראית גם ל"גבר שלא יכול להינשא", אם כי שם מדובר ברימייק) ובוימה ע"י הבמאי האן צ'ול-סו (Can Love Become Money)

העלילה:
(נעזרתי גם בסקירה הנהדרת של לינה):

שמה של הסדרה לקוח מעולם הבייסבול, כשהמשחק הספורטיבי הנ"ל משמש כמטאפורה לחיים – אהבה, קריירה ומה שביניהן. גם לאחר סיום הסדרה אין לי מושג מה המשמעות המדויקת של ה-9-2 הזה בבייסבול, אבל זה קשור לתזמון ולאפשרות לבצע מהלך מוצלח, גם כשהסיכויים לא ממש לטובתך.

הונג נאן-הי עובדת כשכירה בהוצאת ספרים ועומדת לחגוג את יום הולדתה ה-30. היא יוצאת עם קים ג'ונג-ג'ו, סטודנט בן 22, שחקן בייסבול מבטיח שחולם על קריירה מקצוענית, והיא מפקפקת אם לקשר שלהם יש בכלל עתיד. החלום שלה הוא להפוך לסופרת מצליחה, אבל היא רחוקה מלהגשים אותו. היא מתגוררת עם אמה, שדואגת להזכיר לה בכל הזדמנות עד כמה שהיא לוזרית, מה שמביא אותה לרצון לשינוי בחייה.

היונג-טה הוא חברה הטוב של נאן-הי, והם מכירים מאז שנולדו. היונג טה עובד כראש צוות במשרד פרסום ומצליח יפה. בתחילת הסדרה הוא עושה רושם של פרפר רציני, אבל די מהר מתברר שהוא עדיין לא הצליח להתגבר על אהבתו ליון סונג-אה, מוזיקאית שנטשה אותו ועזבה את קוריאה. בעיני נשים רבות, היונג-טה הוא מועמד אידיאלי לנישואים, אבל בשביל נאן-הי הוא חבר ותו לא.
כחלק מהשינוי בחייה, נאן-הי מחליטה לעזוב את ביתה ולשכור דירה, אך מאחר שנותרה בלי כסף אחרי שהלוותה את מה שהיה לה להיונג טה, היא עוברת לגור איתו והמצב החדש מערער את החברות שלהם וגורם לשניהם לראות זה את זו באור שונה לגמרי.

דמויות/ שחקנים:

ביון היונג-טה (לי ג'ונג-ג'ין, "סיפור אהבה בהרווארד", Fugitive – plan b, Hundred years inheritance).

הונג נאן-הי (סו-אה, "אתנה – אלת המלחמה", A Thousand Days' Promise , Queen of Ambition )

קים ג'ונג-ג'ו (לי טה-סונג, "נשיקה שובבה", "על גג העולם")

יון סונג-אה (הוואנג ג'י-היון, Miss Ripley)

אגב, גם יו-נה ("שתי טיפות מים", "גשם של אהבה") עושה כאן תפקיד קטן ומוצלח יותר לטעמי מבשני התפקידים הראשיים שגילמה...

התרשמות אישית (כולל ספויילר כללי):
מדובר בסדרה חמודה, אנושית, מחממת לב ומעוררת הזדהות – במיוחד בקטע שבו מגיעים לגיל מסוים ועושים מאזן ביניים וחשבון נפש, ומגלים שהחיים זה לא בדיוק מה שדמיינו לעצמנו או שהבטיחו לנו. יש בדרמה הזו לא מעט רגעי קסם שטמונים דווקא בחיי היומיום ובדברים הפשוטים, במערכת היחסים הקרובה בין הדמויות, שיכולה להיות לפעמים צפופה ומעצבנת, נעימה ותומכת או מקסימה ומרגשת במחוות ההדדיות.

השחקנים הראשיים היו נהדרים והכימיה ביניהם משכנעת ונעימה. לגבי לי ג'ונג-ג'ין אני משוחדת עוד מ"Fugitive: Plan B", והוא בעצם הסיבה העיקרית שהתחלתי לצפות בסדרה הזו. הוא גילם כאן דמות שונה לחלוטין והיה מקסים לחלוטין (וגם נראה מצוין). את סו-אה לקח לי קצת זמן לחבב, אבל היא בהחלט שחקנית טובה ואמינה, ואני סקרנית לראותה גם בדרמות אחרות (זו דרמה ראשונה שאני רואה בהשתתפותה, למרות שיש לה רזומה מכובד ביותר).

הקצב של הסדרה הוא קצת איטי, אבל בעיניי זה דווקא תרם לאמינות בכל מה שקשור להתפתחות מערכת היחסים בין הדמויות הראשיות. הטון של הסדרה הוא די רגוע ויומיומי. זו יותר סדרה שמציגה פיסות חיים ולא אירועים גדולים ודרמטיים. לעתים היו מעברים קצת תמוהים בין סצנות, כשלא ממש הבנתי מה הקשר וההמשכיות, אבל בגדול זה לא פגם בהנאה הכללית.

ולמרות כל מה שכתבתי עד כאן, כי אני לא יכולה להכחיש שיצאתי עם תחושת החמצה קלה אבל נוקבת מהדרמה הזו. למה? כי הרגשתי שבסופו של דבר הסדרה הזו יצאה די טיזרית. לאורך כל הדרך, היא יצרה את הציפייה שזוג החברים הטובים יהפוך לזוג רומנטי – אבל בפועל בקושי קיבלנו זמן איכות שלהם כזוג אוהבים. וכן, התבאסתי מזה. זו לא פעם ראשונה שהתסריטאים הקוריאנים מקמצים במחוות רומנטיות, אבל בסדרה הזו זה כ"כ התבקש, להראות כמו שצריך את המעבר מהפאזה של חברי נפש לאוהבים, ואני מרגישה שלא קיבלתי את מבוקשי... אבל בכ"ז אני אזכור את הסדרה הזו בחיבה רבה.

הפסקול היה חמוד ביותר, גם אם לא מקורי במיוחד, ואני מזמזמת להנאתי במקלחת I never don't cry. תחי האופטימיות!

השיר המפורסם (כולל ספויילר):

עוד שיר חמוד:

טריילר:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)