שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

הרוח נושבת קרירה

Sun_Clouds הרוח נושבת קרירה Sun_Clouds
פורסם לפני 2832 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה That Winter, the Wind Blows שודרה ברשת SBS בין החודשים פברואר-אפריל 2013, ויש לה 16 פרקים. זהו עיבוד לדרמה היפנית Ai Nante Irane Yo, Natsu ששודרה ב-2002, שזכתה גם לגרסה קולנועית – הסרט הקוריאני Love Me Not מ-2006, בכיכובם של קים ג'ו היוק ומון גון-יונג.
הסדרה זכתה לרייטינג ממוצע של 15.4% בסיאול, ועקפה בקלילות את מתחרותיה (אייריס 2 ו-Level 7 Civil Servant). הסדרה מתורגמת במלואה לעברית.

העלילה (באדיבות אתר התרגום):
הו -סו גדל בבית יתומים לאחר שננטש על ידי הוריו, ואיבד את אהבתו הראשונה.הוא ידוע כמהמר הטוב ביותר.
הו יאנג הינה אישה עיוורת שגדלה לבד לאחר שהופרדה בצעירותה מאמה ומאחיה. היא בת לאדם עשיר שנפטר ומותיר אותה להתמודד לבדה מול אלו שסובבים אותה. הו-סו נדרש להחזיר סכום כסף אסטרונומי ומחליט להתחזות לאחיה האובד של יאנג...

דמויות/ שחקנים:

הו סו (ג'ו אין סונג, "פרח קפוא", What Happened in Bali)

הו-יאנג (סונג הי-קיו הידועה בכינוי העברי "שירי", "פול האוס", All In)

פארק ג'ין סונג (קים בום, "בחורים רעים", "פאדאם פאדאם")

מון הי-סון (ג'ונג און-ג'י, Answer Me 1997)

התרשמות אישית:
לדרמה הזו יש סינמטוגרפיה מדהימה, מהיפות שראיתי, עם צילומי חורף מרשימים וצבעוניות עשירה. השחקנים הראשיים כריזמטיים ויפים עד כאב, ואפשר להתרשם מהכימיה הטובה ביניהם ומכך שהם נותנים את כל כולם לתפקיד. ולמרות זאת, אני הרגשתי שהמאמץ שלהם הוא בבחינת פול גז בניוטרל, מכיוון שלטעמי (ואני שוב בדעת מיעוט כנראה) העלילה הייתה מפוספסת.

אני מודה שבשום שלב העלילה לא ממש תפסה אותי, אבל לפחות בפרקים הראשונים חשבתי שיש כאן פוטנציאל ל"מלודרמה פרימיום", כזו שמצליחה לחמוק מהקלישאות החבוטות (במיוחד עבור צופת טלנובלות בדימוס כמוני) של הבחורה העיוורת, הנוכל המקסים וכו'. המשך הסדרה הזכיר לי חפירה בשלג לעבר יעד מעורפל, והעלילה השאירה אותי צוננת ואדישה רוב הזמן. בעיניי היה פער גדול בין היופי הוויזואלי של הסדרה ובין חולשת העלילה, במיוחד בהיבט של פיתוח הדמויות.

אני נוטה להסכים עם הביקורת של Kaedejun שהשורה התחתונה שלה היא כזו: "דרמה יפהפייה (לעין) שמנסה לספר סיפור פשוט מאוד בדרך המפותלת ביותר, באמצעות דמויות לא הגיוניות".
כמו Kaedejun, גם אני ציפיתי ליותר מדרמה של התסריטאית נו הי-קיונג, שיש לה לטעמי סגנון ייחודי וכישרון לפיתוח דמויות לא שגרתיות. אהבתי דרמות קודמות שלה כמו "פאדאם פאדאם" ו-Goodbye Solo, אבל אולי העובדה שהסדרה הנוכחית היא רימייק, השאירה לה פחות חופש פעולה ומקום ליצירתיות. אחד המגיבים בדרמבינס אף טען שלדעתו התסריטאית מכרה חלק מנשמתה בכתיבת הדרמה הזו...

כאמור, השחקנים בדרמה הזו עשו עבודה טובה במגבלות התסריט, וראוי לציין גם את שחקני המשנה החמודים – קים בום (כחבר של הגיבור) וג'ונג און-ג'י (האחות של האקסית של הגיבור). הדמויות שלהם הוסיפו קצת קלילות לסדרה (למרות שגם להן היו רגעים דרמטיים), אבל בסופו של דבר גם הן השאירו אותי עם תחושת פספוס, כמו כל הסדרה הזו.

טיזר:

פתיח הסדרה:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)