שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

רופא הסוסים

Needle_1 רופא הסוסים Needle_1
פורסם לפני 2832 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Horse Doctor (הידועה גם בשמות: The Horse Healer / Veterinarian / The King’s Doctor) שודרה בקוריאה בין החודשים אוקטובר 2012-מרץ 2013, ויש לה 50 פרקים. הרייטינג הממוצע עמד על 17.3%.
זו סדרה מבית היוצר של הבמאי לי ביונג-היון והתסריטאית קים יי-יונג, שאחראים גם לדרמות ההיסטוריות "יי סאן" ו"דונג יי" (ואין פלא שהסדרה הזו מהווה "פגישת מחזור" של שחקני המשנה המוכרים מהדרמות הקודמות של הצוות).

העלילה מביאה את סיפורו של באק קוואנג-היון, שמתחיל את הקריירה כרופא סוסים פשוט (עיסוק שנחשב נחות משהו) והופך להיות אחד הרופאים המוערכים והחדשניים בממלכת ג'וסון. בדרך יש כמובן מכשולים, תככים בחצר המלוכה ומחוצה לה, אתגרים רפואיים, תעלולים ושעשועים למיניהם, וגם חברות ו(קצת) אהבה.

דמויות/שחקנים:
הקאסט ארוך כאורך הגלות, אבל הנה תמונות של השחקנים הבולטים:

בק קוואנג-היון (צ'ו סונג וו, בעל רזומה עשיר במחזות זמר וסרטים כמו The Classic, Love Phobia. זה תפקידו הראשון בדרמה)

קאנג ג'י-ניונג (לי יו-וון, "המלכה סון דוק" , "49 ימים")

לי מיונג-הוואן (סון צ'אנג מין, Road no. 1 , Man of Honor)

לי סונג-הא (לי סאנג-וו, Life is beautiful, Feast of the gods)

הנסיכה סוק-הווי (קים סו-און, "בחורים רעים", The Man Who Can't Get Married )

המלך היון-ג'ונג (האן סאנג ג'ין, "יי סאן", Please Marry Me)

(לי סון ג'ה, "יי סאן", "יורשת העצר", "הנסיך שלה" ועוד המון...)

דעה אישית:
הסדרה הזו לא ממציאה את הגלגל, אלא נוסעת שוב ושוב באותם שבילים מוכרים לצופי הדרמות התקופתיות (במיוחד אלו מאותו בית יוצר). בתחילת הדרך זה היה מסע חביב למדי, גם אם צפוי מקילומטרים, אבל בשלב מסוים (בערך במחצית הסדרה?) התעייפתי והמשכתי לצפות בעיקר מכוח האינרציה וההמרצה.

לא מצאתי כאן הפתעות עלילתיות או חדשנות יצירתית - העלילה די רפטטיבית ואיטית לטעמי עם חלוקה דיכוטומית ומשעממת בין טובים ורעים. מבחינתי היה שווה לראות את הסדרה רק כדי להכיר את השחקן הראשי – שחקן מצוין ומקסים בעיניי, שהחזיק את רוב רובה של הסדרה על כתפיו. ולא בגלל שהשחקנים האחרים לא טובים – אלא מכיוון שהדמויות לא היו כתובות לדעתי באופן מאתגר במיוחד. שחקנים טובים ומוכשרים כמו לי יון-וו ולי סאנג וו די התבזבזו לטעמי בסדרה הזו, ולעתים נראו כמו סטטיסטים ותו לא.

באופן יחסי הסדרה זכתה לרייטינג סביר פלוס והובילה רוב הזמן במשבצת השידור שלה, אבל אני חושבת שניכרה בה עייפות החומר של הבמאי והתסריטאית. הם אמנם אחראים לדרמה הקוריאנית האהובה עליי בכל הזמנים, אבל אחרי האכזבה היחסית מ"דונג יי" ומ"רופא הסוסים", אני לא חושבת שאמהר לצפות בדרמה הבאה שלהם, אם אכן תהיה כזו... אבל אולי גם לדרמה צפויה ואטית כזו יש יתרונות – אחת הבלוגריות כתבה שהיא צפתה בסדרה בעיקר כדי לתרגל את השפה הקוריאנית, ושהיה לה הספק נאה ביותר בסריגה תוך כדי צפייה.

נראה שגם השחקנים נהנו מהצילומים:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)