שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

מלכת המשרד - ספיישל

מלכת המשרד - ספיישל
פורסם לפני 2813 ימים     מאת אורלי     אין תגובות    

הסדרה מלכת המשרד (The queen of Office/God of the work place ) שודרה בקוריאה בחודשים אפריל-מאי השנה ואחוזי הצפייה שלה היו במגמת עלייה רוב הזמן כשהיא מסיימת עם כ14% אחוזי צפייה. (תלוי לפי איזה מדד מודדים)
הסדרה הזו היא רימייק לסדרה היפנית משנת 2007 The prime of the Temp ועל הגרסה הקוריאנית אחראים התסריטאית Yoon Nan-joong שאחראית גם לסדרה Flower boy Raman shop והבמאי Jeon Chang-Geun שביים קודם לסדרה הזו בעיקר מה שנראה כמו סדרות משפחתיות שהקצרה שבהן היא בת 52 פרקים.
בתחילת כל פרק מופיע הציטוט הבא, שגם מסביר קצת על הסדרה ולכן אני מביאה אותו כאן כלשונו:
"חלפו 16 שנים מאז המשבר הכלכלי באסיה, לקוריאה יש עכשיו 8 מיליון עובדי קבלן, חלומם החשוב ביותר של הדרום קוריאניים כעת כבר אינו איחוד לאומי אלא השגת קביעות. אולם בעוד כולם משתוקקים להשגת משרה קבועה, ישנה מישהי שביודעין בוחרת להיות עובדת קבלן. מיס קים היא הראשונה אי פעם להיות עובדת קבלן מבחירה. מיס קים לעולם אינה עובדת חינם, אינה יוצרת קשרים אישיים בעבודה, ואחרי ששלושת חודשי החוזה שלה מסתיימים היא תמיד עוזבת את קוריאה. אולם איש אינו יודע כיצד היא בחרה בשם "מיס קים" והפכה להיות עובדת קבלן סדרתית. "
הדמויות העיקריות בסדרה :

את מיס קים, מגלמת Kim Hye-Soo שהכרתי אותה מסתבר מהסרט האלמנה והנבל, אבל לא זכרתי אותה בכלל משם, ואין לי ספק שבסדרה הזו התפקיד שלה הרבה יותר מרשים. משום מה היא הזכירה לי כאן חיצונית מאוד את קים סון הא, ב I do I do . אבל התפקיד הוא אחר. מיס קים היא סוג של סופרוומן, שיכולה לעשות הכול (כמעט) אולם חייה הפרטיים הם די בודדים, וקשה מאוד עד בלתי אפשרי לראות אותה נפתחת לאנשים חדשים. כבר בפרק הראשון אנו רואים שיש כנראה איזשהו אירוע מכונן בעברה שהפך אותה למי שהיא כיום ושהיא לא תמיד הייתה כזאת. במהלך הסדרה יחד עם ההתפתחות ההדרגתית בדמותה, אנו נחשפים יותר ויותר לחתיכות מהפאזל המרכיב את עברה

Oh ji oh (המוכר, למרות שלא לי, מצ'ונו ומ the fugitive plan B-) מגלם את ג'אנג קיו ג'יק שעל פי דרמה בינס השם הזה הוא משחק מילים על jung gyu-jik, שפירושו עובד קבוע. ואכן ג'אנג קיו ג'יק הוא מזה חמש שנים עובד קבוע בחברת המזון Y .Jung, ראש מחלקת שיווק ומכירות, אדם שערכי החברה מאוד חשובים לו כמו גם שרשרת הפיקוד בחברה. ויש לו נטייה לזלזל בעובדי הקבלן המתחלפים. ג'אנג קיו ג'יק הוא גם חובב הרכבת פאזלים, ויש בזה אני חושבת גם אמירה לגבי האנשים שהוא ימצא בהן עניין בסדרה. העובדה שקשה לקחת את הדמות שלו ברצינות נעוצה גם בכך שהוא מאוד ילדותי, מתלהב חם מזג ודי אידיוט לפעמים, אבל עוד יותר מכך בגלל הפרמננט בשער שלו שהוא עשה לצורך התפקיד (לא יודעת אם זו בדיחה בגלל עניין הקביעות, או סתם סלפסטיק) שגורם לכך שמיס קים מכנה אותו Cabbage patch head

ג'אנג יו מי (קה סרה סרה) מגלמת את ג'אנג יו רי עובדת קבלן הנמצאת בחובות ומתחילה לעבוד אף היא בחברת המזון Y .Jung במשרה זמנית של שלושה חודשים, היא בחורה תמימה, אופטימית, נוחה לרצות, ומאוד מקווה להשיג משרה קבועה.

לי הי ג'ון (הנסיך שלה, ג'ון וו צ'י, לבעלי יש משפחה) מגלם כאן את מו ג'ונגהאן עובד קבוע בחברה אף הוא, אחראי על צוות התמיכה של המכירות והשיווק, גם ג'אנג יו רי, וגם מיס קים מגיעות לצוות שלו כעובדות קבלן. הוא חבר טוב של ג'אנג קיו ג'יק ויש לו נאמנות רבה לצוות העובדים שלו, שהוא רואה בכולם משפחה.

Jeon Hye-Bin (אני ראיתי אותה רק בהופעת האורח שלה בhe who can't get married אבל יש לה ברזומה גם סדרות כמו המלכה אינסו, וכנראה שגם היה לה תפקיד כלשהו בסנגדו בוא נלך לבית הספר) מגלמת את ביטנה, שמגיעה מבית עשיר ומתקבלת לעבוד בחברה במשרה קבועה, בעבר היה לה רומן עם ג'אנג גיו ג'יק ונראה שהיא עדיין מעוניינת בו.
דעתי על הסדרה:
הסבה שהתחלתי עם הדמויות ולא עם העלילה היא מפני שעיקר העלילה טמון בדמויות, זו סדרת אנסמבל שבה המפגש בין הגיבור גם יוצר התרחשויות אבל גם באותה עת עוזר לנו להרכיב את פאזל חייהם הנפרד. ואיך הם קשורים אחד לשני בין ביודעין ובין שלא ביודעין.
הסדרה הייתה מאוד משעשעת, ממש צחקתי בקטעים מסוימים, ואפילו מצאתי את עצמי צוחקת בקול בפרק האחרון דבר שהרבה פעמים גם בקומדיות כבר לא קורה כיוון שאיכשהו הם מגיעים לישורת האחרונה של הסדרה עם השפעות טרגיות מדי, הסדרה לא נורא רומנטית, אז מי שמחפש רומנטיקה נטו, כנראה יתאכזב, אבל מצד שני היא גם לא מה שאני קוראת "מושכת באף" עם הבטחה לאירועים רומנטיים שאף פעם לא קורים (או שקורים מעט מדי מאוחר מדי) . ניכר שמי שבנה את הסיפור ידע לאן הוא רוצה להוליך אותו לכל אורך הדרך, (אולי מפני שזה רימייק) והיו הרבה מקרים שבהם משפט שנאמר כלאחד יד בסצנה אחת, התברר כמה פרקים אחר כך כבעל חשיבות וזה סוג של עניין שאני מאוד אוהבת.
עוד אהבתי את העובדה שהם מאוד מודעים לכך שזו סדרת טלוויזיה והיו להם בסדרה כמה רגעי מטא משובחים (אחד שזכור לי לטובה במיוחד הוא בסוף הפרק הרביעי, אבל היו עוד הרבה)
למרות כל הסלפסטיק והאפיון הקריקטורי הסדרה עוסקת ונוגעת גם בשאלות מאוד רציניות שקשורות לחיי העבודה באופן כללי, ומצליחה להראות כמה צדדים של אותה המטבע בלי לצדד בצד אחד יותר מהשני, אין רעים וטובים מוחלטים, יש אנשים שנמצאים במצבים בעייתיים ומתמודדים אתם כמיטב יכולתם ומצפונם. אז עבורי הסדרה הזו הייתה הפתעה מאוד נעימה כיוון שלא שמעתי עליה כלום ולא הכרתי כמעט אף שחקן מהראשיים (בהחלט הכרתי מהמשניים, ומאלה שקפצו לביקור) ואני ממליצה למרות שברור לי שזו לא סדרה שמתאימה לכל אחד. סיום הסדרה הרגשתי שאם יביאו את הסדרה לשידור בארץ אני אשמח לראות אותה שוב עם כתוביות בעברית, כי אני בטוחה שפספסתי המון פרטים בגלל האנגלית, ואפילו שסוף הסדרה הוא לא בדיוק סוף פתוח כיוון שרוב השאלות שהם הציגו בסדרה נענות עד סופה, הייתי שמחה לעונה שנייה.
ולסיום קטע יו טיוב משעשע (מתורגם לאנגלית) שבו שני השחקנים הראשיים מקדמים את הסדרה הזו, ואני די מסכימה עם מה שהם אומרים עליה

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1406)