שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Shark

Fish_Ball Shark Fish_Ball
פורסם לפני 2723 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Shark (הידועה גם בשמות Don't Look Back/The Legend of Orpheus) שודרה ברשת KBS2 בקוריאה בין החודשים מאי-יולי 2013. לסדרה יש 20 פרקים, שזכו לרייטינג ממוצע של 9.5%. מדובר בחלק השלישי בטרילוגיית הנקמה של הבמאי Park Chan-hong והתסריטאית Kim Ji Woo, הכוללת גם את הסדרות Resurrection ו"השטן". אין קשר עלילתי ישיר בין הסדרות.

העלילה:
האן יי-סו איבד את אביו וכמעט גם את חייו שלו, בגלל הבעלים של קבוצת מלונות גאיה, שהם גם בני משפחתה של ג'ו הא-וו, אהבתו הראשונה. יי-סו מאומץ על ידי איש עסקים יפני עשיר, וחוזר לקוריאה אחרי 12 שנה בזהות חדשה, במטרה לנקום ולחשוף את הסודות האפלים שעמדו מאחורי מות אביו. הא-וו הפכה בינתיים לתובעת כדי לגלות מה קרה לו, ונישאה לבן כיתתם. יי-סו מוצא את עצמו נקרע בין הנקמה לרגשות שמעורר בו המפגש המחודש עם הא-וו ועם אחותו הצעירה.

דמויות/ שחקנים:

האן יי-סו (קים נאם גיל, "בחור רע", "המאפיונר שלי", המלכה סון דוק")

ג'ו הא-וו (סון יה-ג'ין, "טעם אישי", The Classic, "רגע בלתי נשכח")

או ג'ון-יונג (הא סוק-ג'ין, Can't Lose)

התרשמות אישית:
התחלתי את הסדרה הזו בגלל שתי סיבות עיקריות: הצוות שעומד מאחוריה אחראי לכמה מהסדרות האהובות עליי ביותר כמו Resurrection, השטן ומשפחת קימצ'י, וזה הקאמבק המצופה של קים נאם-גיל, שחקן כריזמטי ואהוב עליי. לצערי, אי אפשר להגיד שהסדרה עמדה בציפיות הגבוהות שלי, ולמרות זאת אני לא מתחרטת שצפיתי בה.
נתחיל בהתחלה שהייתה די סטנדרטית אבל בכ"ז עשויה היטב, והציגה את הרקע המתבקש ואת הבסיס לסיפור הנקמה. הילדים שגילמו את הגיבורים בצעירותם היו נהדרים, הצילומים יפים ומושקעים, ונראה שהעלילה נעה כמכונה משומנת (גם אם לא חדשנית במיוחד). המעבר לדמויות הבוגרות היה חלק, והשחקנים הראשיים השאירו רושם ראשוני טוב ומסקרן להמשך. אלא שאז התגלו כמה חריקות ובעיות שהיה קשה להתעלם מהן.

בראש ובראשונה, העלילה נראתה די ברורה וצפויה כבר מההתחלה. בניגוד לסדרות הקודמות מאותו בית יוצר, לא הרגשתי שיש כאן תעלומה מסקרנת, מסתורין או מתח וגם לא עומק פסיכולוגי מרשים. הדמות הגברית הראשית לא הייתה מספיק מפותחת ומעניינת, ולטעמי די עמדה בצל. אם בתחילה חשבתי שהדגש יהיה על סיפור הנקמה המוצג דרך עיני הגיבור, הרי שלהפתעתי דווקא הדמות הנשית הראשית תפסה את רוב הפוקוס, עם הדילמות שחשה והסודות המשפחתיים שגילתה. קים נאם-גיל הוא שחקן מעולה ועשה את המקסימום עם המעט שניתן לו כאן, אבל באופן כללי הרגשתי שהוא מבוזבז בסדרה הזו. בדקות המעטות שנתנו לו להתבטא, אפשר היה להתרשם איזה שחקן אדיר הוא, שמביע כ"כ הרבה במבט – אבל זה היה בבחינת מעט, מעט מדי... היו לו יותר מדי סצנות שבהן הוא לא עשה דבר מלבד לבהות באקווריום. כ"כ חבל.

סון יה-ג'ין הייתה נהדרת בסדרה הזו, אם כי גם לגבי פיתוח דמותה יש לי השגות, אבל מאוד נהניתי לראות אותה ואת מה שהקרינה לאורך הדרמה. אהבתי גם לראות את הזוגיות שלה ושל בעלה בסדרה, ואפילו קיוויתי שהנישואים שלהם יצליחו, למרות שאולי כוונת היוצרים הייתה שארצה לראות אותה מממשת את אהבתה עם יי-סו. איך שהוא גם הקטע הזה התפספס לי בסדרה.
אם הסדרה ניסתה להציג איזושהי הקבלה בין הכריש ליי-סו – אני חושבת שגם זה התפספס להם. בתחילת הסדרה מציגים את מוטיב הכריש כיצור שחייב להיות בתנועה מתמדת כדי לשרוד, שהוא גם הכי חזק בים וגם הכי מסכן – וזה לא התחבר לי באופן עקבי לדמותו של יי-סו כפי שהוצג בסדרה. ובכלל, נשארו לדעתי גם כמה חורים וקצוות לא קשורים בסיפור הנקמה וההיסטוריה המשפחתית.

הבונוס העיקרי מבחינתי בסדרה הזו היו שחקני המשנה הנהדרים. השחקנית הצעירה נאם בו-רה שגילמה את אחותו של הגיבור הייתה הפתעה מרעננת ונעימה. היא שדרגה כמעט כל סצנה שלה על המסך, והייתה לה פשוט כימיה מעולה עם כל השחקנים.

נהניתי גם מהתפקיד המסתורי משהו של לי סו-היוק (עץ עמוק שורשים) שלשם שינוי לא נראה ערפדי...

פארק וון-סאנג בתפקיד הבלש המשטרתי, שחקר את הפרשה לאורך השנים, היה נהדר, אנושי ואבהי.

לי שי און (שמוכר גם מ"1997, עבור") היה חמוד ומצחיק על תקן האתנחתא הקומית. וגם לי האני (שמוכרת מ"פסטה") הייתה חמודה למדי.

בשורה התחתונה, זו סדרה מפוספסת ומאכזבת משהו לטעמי, במיוחד בהתחשב ברזומה של היוצרים והשחקנים, ועדיין היו בה נקודות אור וגם שיר יפהפה אחד.

טריילר:

וכל מה שנשאר לי להגיד לסיום – קים נאם-גיל, תעשה כבר קומדיה בבקשה! יש לך את זה ובגדול, והגיע הזמן שנראה את החיוך שלך מככב על המסך ולא רק מאחורי הקלעים. די לתפקידי הנקמה המיוסרים...

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)