שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Reply 1997 ( כלליים ביותר)


Reply 1997 Film_Roll (Spoiler_01 כלליים ביותר)
פורסם לפני 2720 ימים     מאת ההרצליינית     אין תגובות    

Reply 1997 (בעברית: "1997, עבור". הסידרה ידועה גם בשמות Answer Me 1997/Answer 1997. ובעברית: "עני לי, 1997"/"עני, 1997"), היא דרמת התבגרות קומית קוריאנית, ששודרה ברשת הכבלים TVN, בין החודשים יולי 2012-ספטמבר 2012. הסידרה היא בת 16 פרקים. 14 הפרקים הראשונים הם בני 30-45 דקות כל אחד (כמקובל בסדרות כבלים) ואילו 2 הפרקים האחרונים, הם בני 50-75 דקות כל אחד. הסידרה זכתה לרייטינג גבוה ומכובד יחסית לסידרת כבלים (הפרק האחרון, למשל, זכה לרייטינג של 6.12% בממוצע), לאינספור ביקורות חיוביות ונלהבות (חפשו ותקראו באינטרנט את הביקורות) ולשפע של פרסים בטקסי הפרסים השונים בקוריאה (ו-Komao לדנה על התרגום המצוין! up)תקציר העלילה (ממש על קצה המזלג):
סוף שנות ה-90 בקוריאה, היתה התקופה שבה פרחה תרבות הפופ הקוריאנית (הידועה בשם K-POP), והחלו לצוץ להקות פופ שונות (סטייל "בקסטריט בויז", "בויזון" וכד'), שכבשו את לב הצעירים (ובעיקר את לב הצעירות) בקוריאה וזכו באותן שנים להצלחה אדירה בארצם. בסידרה מוצגת היריבות בין 2 להקות מצליחות כאלו באותה התקופה: H.O.T ו-Sechs Kiss. על רקע פריחת תרבות הפופ הקוריאנית והיריבויות בין להקות הפופ השונות, הסידרה מספרת את סיפורם של 6 תלמידי תיכון-2 בנות ו-4 בנים- שהם חברים טובים, בבוסאן של סוף שנות ה-90.

עלילת הסידרה לא מפסיקה לנוע על ציר הזמן: בעיקר, מ-1997, עת אותם 6 נערים ונערות היו בני 18 ולמדו בתיכון בבוסאן (תקופה שבה הם היו עסוקים בעיקר בהתאהבויות ראשונות, נשיקות ראשונות, קשיי גיל ההתבגרות, יחסים עם ההורים בגיל ההתבגרות, לימודים, שאיפות לעתיד, הערצת להקות ואיידולים, ולמעשה בכל אותם הדברים המוכרים לנו מגיל ההתבגרות) ועד-ל-2012, עת נמצאים אותם 6 נערים ונערות במסעדה בסיאול, במפגש מחזור עם חבריהם ללימודים בתיכון בבוסאן, ומעלים זיכרונות מתקופת ההתבגרות והתיכון. בשנת 2012, הם כבר לא נערים צעירים, אלא אנשים בוגרים ו"מבורגנים" בתחילת שנות ה-30 לחייהם, העסוקים בחיי הנישואים, בגידול ילדים, בקריירה, בפרנסה, במציאת בן/בת זוג לחיים (ולמעשה, בכל אותם הדברים שמתמודדים איתם אנשים בסוף שנות ה-20 ובתחילת שנות ה-30 לחייהם), ושעתה, חייהם כמתבגרים בסוף שנות ה-90 נראים להם כמו זיכרון, שהוא גם רחוק וגם קרוב, ובעיקר מתוק.
עלילת הסידרה, נעה גם לתקופות אחרות בחיי 6 הגיבורים ומשפחותיהם, ובכל תנועה כזאת על ציר הזמן, הסידרה חושפת לנו עוד טפח, עוד פרט ועוד צד שלא הכרנו, בחיי הגיבורים ומשפחותיהם.

הדמויות/השחקנים בסידרה:


סונג שי וון (ג'ונג און ג'י, חברה בלהקת הפופ הקוריאנית A Pink. זהו תפקידה הראשון בדרמה קוריאנית)- מעריצה שרופה של להקת H.O.T , ובעיקר של סולן הלהקה, Tony An. על כן, מכונה ע"י חבריה הקרובים בסידרה, "אשתו של טוני".


יון יון ג'ה (סו אין גוק, "גשם של אהבה". היה הזוכה הראשון בתחרות השירה הטלוויזיונית הפופולארית בקוריאה, Superstar K )- חבר ילדות של שי וון. והוא ושי וון גדלו ביחד.


מו יו ג'ונג (שין סו יול, "עץ עמוק שורשים", "באושר ובעושר")- חברתה הטובה של שי וון ומעריצה שרופה של להקת Sechs Kiss. עברה להעריץ אותם, לאחר שבתחילה העריצה את להקת H.O.T . למעשה, היא עושה "פינג-פונג" בין 2 הלהקות- פעם היא מעריצה את H.O.T ופעם את Sechs Kiss.


קאנג ג'ון הי (הויה, חבר בלהקת הפופ הקוריאנית INFINITE. זהו תפקידו הראשון בדרמה קוריאנית)- חברו הטוב ביותר של יון ג'ה.


דו האק צ'אן (און ג'י וון, בעברו חבר בלהקת Sechs Kiss, המוזכרת, כאמור, בסידרה)- "הבחור" החדש בחבורה שמגיע מסיאול. חובב פורנו מושבע, שמדביק את 3 הבנים האחרים בחבורה באהבה לפורנו.


באנג סונג ג'ה (לי שי און, "ד"ר צ'אמפ", "הלוחם באק דונג סו", "מלך הלבבות", "Shark")- הפטפטן שבחורה. לא סותם את הפה אפילו לשנייה אחת.


סונג דונג איל ולי איל האווה (מגולמים בידי... סונג דונג איל ולי איל האווה- כן, דמויותיהם קיבלו את השמות של השחקנים שמגלמים אותם. הוא מוכר, בין השאר, מ"החברה שלי היא גומיהו" ומ"ציידי העבדים". והיא מוכרת, בין השאר, מ"אילג'ימה" ומ-"2 טיפות מים")- הוריה של שי וון והאפוטרופוסים של יון ג'ה ואחיו הבכור, טאה וונג (הם לקחו את חסותם עליהם, לאחר שהוריהם נהרגו בתאונה). הוא מאמן קבוצת בייסבול, והיא עקרת-בית. לא בדיוק האנשים הכי פוליטיקלי-קורקט בעולם.


יון טאה וונג (סונג ג'ונג הו, "קין והבל", "האיש של הנסיכה")- אחיו הבכור של יון ג'ה והמורה האהוב של 6 הנערים בתיכון.

דעתי על הסידרה:
מדובר בדרמה שהיא פשוט מ-ע-ו-ל-ה! אהבתי אותה מאוד, נקשרתי אליה, נהניתי ממנה והתענגתי עליה, כבר מהסצנות הראשונות שלה, ולכל אורכה Smiley_Love_A. מדובר בדרמה קלילה- אבל לא קלילה יתר על המידה- שיש בה הכל! ובמה אני מתכוונת ב"הכל"? רומנטיקה, רגעים קומיים, רגעים מרגשים, רגעים עצובים, המון רגעים אנושיים, ריאליסטיים ומעוררי הזדהות, טיפ טיפה מתח, התעסקות בנושאים המוכרים לנו מהחיים הפרטיים שלנו ומהחברה הסובבת אותנו, אינספור רפרנסים תרבותיים והרבה מאוד נוסטלגיה. הכל בסידרה הזאת היה מעולה: התסריט, העריכה, הצילום, הפסקול (ששילב גם מוזיקה קוריאנית, וגם מוזיקה מערבית), הדמויות (אהבתי את כל הדמויות, ללא יוצא מן הכלל), הקאסט, הדינאמיקה שנוצרה בין הדמויות/השחקנים והכימיה בין הזוגות בסידרה (הזוג הראשי, היה אהוב עליי במיוחד, והיה אחד הזוגות היפים ביותר, שיצא לי לראות בדרמות הקוריאניות).

מפני שמדובר בסידרת כבלים, הסידרה היא מתקדמת ונועזת יחסית, ועוסקת בנושאים שסדרות קוריאניות אחרות לא היו מעזות להתעסק בהם: חרמנות והורמונים משתוללים בגיל הנעורים, זהות מינית (אחת מהדמויות הגבריות בסידרה, התאהבה בדמות גברית אחרת בסידרה), יחסי-מין, מגורים משותפים לפני החתונה וכד'. כבר בפרק ה-2 בסידרה, הראו נשיקה בין 2 מגיבורי הסידרה, והנשיקות בין הזוגות בסידרה, הן ארוכות ודי לוהטות.

הסידרה משופעת ברפרנסים לתרבות הפופ הקוריאנית ולתרבות הקוריאנית בכלל: היא כוללת אינספור אזכורים לדרמות, סרטים, תחרויות וקבוצות ספורט, תוכניות טלוויזיה ורדיו, מוזיקה ואיידולים, רובם ככולם מתוצרת קוריאה.

בנוסף, הסידרה משופעת בנוסטלגיה חמימה וטובה לדברים ופרטים קטנים וקטנים פחות, שחלקם הגדול כבר נעלמו מחיינו: טלפון החוגה, טלפונים ציבוריים, ביפרים, הטלפונים הסלולאריים הראשונים, חיבור אינטרנט איטי שתופס את קו הטלפון בבית, מכשירי וידאו, קלטות וידאו, הצורך להקליט כל תוכנית שמשודרת בטלוויזיה, גם אם צופים בה בזמן אמת, העצבים שחוטפים כשמגלים שמישהו מחק את התוכנית האהובה עלינו מקלטת הוידאו וכד'.
מכיוון שהסידרה לא מפסיקה לנוע על ציר הזמן, אפשר לחוות דרכה את ההתפתחות הטכנולוגית שקרתה בקוריאה בפרט, ובעולם בכלל. למשל: המעבר מהטלפונים הסלולאריים הראשונים, לטלפונים הסלולאריים שכבר אפשרו משלוח של הודעות טקסט, ומשם המעבר לסמארטפונים המשוכללים של ימינו.

אבל הכי הכי אהבתי בסידרה הזאת את העובדה, שהיא אנושית, ריאליסטית, מלאת נשמה ומעוררת הזדהות. כמעט כל (ואפילו כל) רגע בה, וכל סיטואציה בה, ממש נלקחים מהחיים ומעוררים הזדהות בקרב הצופים: מההערצה הכמעט עיוורת של מפורסמים בגיל הנעורים, דרך ההתמודדות האישית והמשפחתית עם מחלה שלקה בה אדם קרוב במשפחה, ועד לקשיים שחווים אנשים בגיל ההתבגרות ו"להתברגנות" שלהם בסוף שנות ה-20 ובתחילת שנות ה-30 לחייהם, וכד'.

גם סיום הסידרה היה יפה ונתן סוף טוב לכל הדמויות, בלי יוצא מן הכלל.

הציון שמקבלת אצלי הסידרה: 10 עגול, גדול ויפה Karma_1.

וזאת (כנראה) הסצנה הידועה מכל בסידרה: סצנת הנשיקה בפרק 2:


סרטון באורך מלא וללא תרגום, של סצנת הנשיקה בפרק 2:


2 שירים יפים במיוחד מפסקול הסידרה. שרים אותם, ג'ונג און הי וסו אין גוק, 2 כוכביה הראשיים של הסידרה (אזהרה: ייתכן והסרטונים מכילים ספויילרים):

ושיר יפהפה של הקרנבריז מ-1997, ששולב בפסקול הסידרה:


הסקירה של דנה אודות הסידרה:
http://agenda.nana10.co.il/243/forum/867132

הסקירה של זלפה אודות הסידרה:
http://agenda.nana10.co.il/243/forum/872760


תוקן על ידי ההרצליינית 10/8/2013 16:15

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך


אנחנו גם בטוויטר!
צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"
                                       
צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1133)