שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Friend, Our Legend

Rain Friend, Our Legend Rain
פורסם לפני 2678 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Friend, Our Legend שודרה ברשת MBC בקוריאה בין החודשים יוני-אוגוסט 2009, ויש לה 20 פרקים. מדובר בעיבוד לסרט Friend מ-2001, שנחשב בזמנו לסרט הקוריאני המצליח ביותר (עד שסרטים אחרים שברו את השיא כמובן). במאי הסרט, Kwak Kyung Taek, ביים גם את הסדרה, שלא זכתה להצלחה המקווה, ורשמה רייטינג ממוצע של 7.7%. אגב, בקרוב מתוכנן סרט המשך, שייקרא באופן מפתיע Friend 2, ויככבו בו יו או-סונג (Faith) ששיחק בסרט המקורי, ג'ו ג'ין-מו (Gabi) והשחקן הצעיר קים וו-בין (School 2013).

דמויות/ שחקנים:

האן דונג-סו (היון בין, "סאם סון המתוקה", "גן סודי")

לי ג'ון-סוק (קים מין-ג'ון, דאמו, Romance Town)

ג'ונג סאנג-טק (סו דו-יונג, Invincible Lee Pyung Kang)

קים ג'ונג-הו (לי שי-און, "1997 עבור", Shark)

צ'וי ג'ין-סוק (מין ג'י-היי, "טעם אישי")

פארק סונג-אה (בה גו-רין, "49 ימים")

מין און-ג'י ( ג'ונג יו-מי, "הנסיך בעליית הגג")

העלילה (כולל ספויילרים):
זהו סיפורם של ארבעה חברי ילדות, החל משנות השבעים בערך ועד שנות התשעים: ג'ון-סוק הכריזמטי, בנו של בוס במַאפְיָה; דונג-סו השתקן, בנו היחיד של קברן; סאנג-טק הרציני, תלמיד משקיען וחרוץ; ג'ונג הו, הליצן שבחבורה שאף פעם לא סותם את הפה. במהלך מופע בית ספרי, החברים מכירים את חברות להקת Rainbow: ג'ין סוק החזקה והעצמאית, שבה (כמעט) כולם מתאהבים, סונג-אה החברותית ואון-ג'י המפונקת.
השנים חולפות, וכל אחד מהחברים הולך בדרך משלו בחיים, כשדרכיהם מצטלבות לעתים. ג'ון סוק יורש את מקומו של אביו כמנהיג בארגון הפשע, ואילו דונג-סו מגיע לעמדה בכירה בארגון הפשע המתחרה. סאנג-טק, שהפך בינתיים לעיתונאי חוקר וג'ונג-הו, שפתח עסק עצמאי, רואים איך חבריהם הטובים עומדים משני צדי המתרס, ומנסים למנוע את ההתנגשות הבלתי נמנעת...

התרשמות אישית:

עוד לפני הצפייה, קראתי ביקורות תמוהות על הסדרה בנוסח "זו הפעם הראשונה שפרשתי מסדרה כי היא טובה מדי", "אהבתי מאוד את הסדרה, אבל לא הייתי ממליץ עליה לאף אחד מחבריי", ולחילופין "לא אהבתי את הסדרה, אבל אני ממליץ עליה". כאילו, מה הקטע?

בנוסף לכך, גונבה לאוזניי השמועה שההתחלה של הסדרה הזו מבלבלת את הצופה ומתבהרת רק בהמשך. אבל לטעמי, היא לא רק מבלבלת, היא ממש מתסכלת! הקפיצות המרובות בין הזמנים השאירו אותי תוהה, וגרמו לי להרגיש ממש סתומה ולא מבינה מה מתרחש על המסך. אם זה היה קורה רק בפרק הראשון, ניחא, אבל זה נמשך לפחות עד הפרק הרביעי. בכל פעם שחשבתי שאני מבינה איכשהו את רצף האירועים, נחת עליי קטע מהעתיד ששוב שמט את הקרקע מתחת רגליי, וגרם לי להרגיש שנפלתי בטעות על הפרק הלא נכון. אני מבינה שזו הבחירה האמנותית של הבמאי בפרקים הראשונים, אבל הבחירה הזו גרמה לי להרהורי פרישה מוקדמים מהסדרה, וחשבתי אפילו לצפות קודם בסרט כדי להבין. אבל בסופו של דבר השלמתי את הצפייה בסדרה, והגעתי לסרט אחר כך (בדיעבד אני לא בטוחה שזה סדר הצפייה האידיאלי, אבל על כך בהמשך).

אז מה המטרה של הבמאי כשהוא מראה לנו כבר מההתחלה מה יקרה בהמשך, ובעיקר איך הסיפור הזה ייגמר? כפי שכתבו בבלוגים השונים, הרעיון הוא לא לגרום לצופים לתהות מה יקרה, כי את זה הם יודעים כבר מהדקות הראשונות. הרעיון הוא לגרום להם להתמקד בשאלה איך זה קרה ולמה. אני מתארת לעצמי שצופים קוריאניים רבים כבר הכירו את עלילת הסרט המצליח, והסדרה אפשרה להתעמק עוד יותר במערכות היחסים ולהרחיב את היריעה. אני לא בטוחה שההרחבה הזו שירתה תמיד את העלילה.

נקודות החוזק של הסדרה טמונות לדעתי בבימוי ובצילום המרשימים, שמזכירים חוויה קולנועית, ויחד עם זאת משמרים את תחושת החספוס והאותנטיות. הצבעים השולטים היו צבעי אפור, שחור ולבן, והם הלמו מאוד את העלילה. הסדרה הזו בהחלט מצליחה לשחזר את העבר ולהביא איתה את רוח התקופה. יש בסדרה הזו רגעי ברומנס חזקים ורגעים קטנים של החיים לאורך הילדות והנעורים, עם המשפחה, החברים והסביבה הקרובה. החיבור הרגשי שלי לסדרה לא היה עמוק ורציף, אבל בכל זאת היו רגעים מרגשים וסצנות שבהן הייתי ממוקדת ומרוכזת במסך.

נקודות החולשה של הסדרה היו לדעתי הזגזוג בין הזמנים וחוסר הקוהרנטיות, במיוחד בפרקים הראשונים, ואני בטוחה שזה גם פגע ברייטינג. לטעמי גם הקדישו יותר מדי זמן לעלילות שפחות עניינו אותי – כמו דגש מוגזם על ענייני המאפיה והפוליטיקה, שגרמו לי לפהק ולהמריץ ככל יכולתי. למרות רוחב היריעה ומספר הפרקים הלא מועט, עדיין נותרתי עם סימני שאלה לגבי הדמויות, במיוחד לגבי הדמות המסוגרת של דונג-סו, ובמקרים לא מעטים לא הצלחתי להבין את התנהגותן והתפניות החדות והתמוהות שביצעו.

לגבי השחקנים, יש הטוענים שזה התפקיד הטוב והמרשים ביותר בקריירה של ביני, אבל אני לא הצלחתי כ"כ להתחבר לדמות ולמשחק שלו. משהו היה חסר לי, ואני לא יודעת עד כמה זה קשור לכתיבת הדמות או לטכניקת המשחק שלו. בכל אופן, אין ספק שהוא נראה שונה בסרט מבחינה פיזית ולא כ"כ דומה לעצמו. אני חושבת שזו הסדרה הראשונה שבה הצליחו לגרום לו להיראות פחות אטרקטיבי...

לשם השוואה, העדפתי את ג'אנג דונג-גון ("כבודו של ג'נטלמן") שגילם את הדמות המקבילה בסרט, למרות שגם שם נשארתי עם סימני שאלה. אבל בגדול, שחקני הסדרה עשו עבודה טובה ומשכנעת, והתרשמתי במיוחד מקים מין-ג'ונג. היה מעניין לראות גם את לי שי-און בתפקידו הראשון, וגם כאן הוא נאמן לטייפ-קאסט המוכר והחביב כליצן שבחבורה. לעומת זאת, לא כ"כ שמחתי לראות את לי ג'ה-יונג, ששוב גילם גנגסטר מעצבן כמו ב-Piano (וגם קפץ לתפקיד אורח ב-Master's sun. אני רואה את השחקן הזה יותר מדי בזמן האחרון).

כמה שעות אחרי שסיימתי את הסדרה, צפיתי בסרט, וכאמור, זה כנראה לא סדר הצפייה המומלץ. מאחר שהכרתי את העלילה היטב, אי אפשר להגיד שהייתי מרותקת למסך, והיו סצנות זהות לחלוטין בסרט ובסדרה. יחד עם זאת, אני חושבת שהסרט הרבה יותר קוהרנטי, ממוקד ומובן. אין בו קפיצות מבלבלות, והעלילה נעה לפי רצף הזמן. מצד שני, היו עלילות שפותחו בצורה מעניינת ומספקת יותר בסדרה, בעיקר אלו הקשורות במערכות היחסים הרומנטיות ואחרות (אבל היו גם קווי עלילה שהייתי שמחה לקצץ בסדרה). מבחינתי, הדבר האידיאלי היה ליצור סדרה באורך ביניים שתשלב בין נקודות החוזק של הסדרה והסרט.

כרזת הסרט

פתיח הסדרה:

טיזרים:

הסרט Friend זמין לצפייה ביוטיוב (תרגום באנגלית):

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0977)