שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Basketball

Baloon_Orange Basketball Baloon_Orange
פורסם לפני 2557 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Basketball שודרה ברשת tvN בקוריאה בין החודשים אוקטובר-דצמבר 2013. במקור תוכננו 24 פרקים, אבל כשהיוצרים הגיעו באמצע הדרך למסקנה שלא יצליחו לכסות את כל הנושאים שרצו, הם החליטו להסתפק ב-18 פרקים ולהשאיר פתח לעונה שנייה. הסדרה מתורגמת במלואה לעברית באחד האתרים המוכרים.

העלילה:
הדרמה מתרחשת בתקופת הכיבוש היפני בקוריאה, ומביאה את סיפורו של קאנג-סאן, בחור עני שחולם להצליח בחיים בזכות כישרונו בכדורסל. במהלך ניסיונותיו להפוך לשחקן בקבוצה מקצוענית, הוא פוגש את צ'וי שין-יונג, עיתונאית אידיאליסטית ובת למשפחה עשירה עם אבא תככני ומרושע במיוחד, ואת מי שיהפוך ליריב הספורטיבי והרומנטי שלו – מין צ'י-הו, שחקן כדורסל פופולרי ועשיר.

שחקנים/דמויות:

התרשמות אישית:
איי, איזו סדרה אומללה. באמת שיכולתי להרגיש את הכוונות הטובות של היוצרים ואת הפוטנציאל הגדול שיש לסדרה, אבל כולנו יודעים לאן כוונות טובות יכולות להוביל, במיוחד אם הן הולכות לאיבוד בים של בלגן. לי נראה כאילו היוצרים זרקו יותר מדי כדורים בבת אחת למגרש, ולא ממש ידעו מה לעשות איתם, כך שהסדרה הסתיימה בעיקר עם החמצות לסל ואיבודי כדור מאכזבים. הסיפור העיקרי נשאר תלוי באוויר, חסר פואנטה ומחכה לשווא לעונה שנייה (שלא בטוח בכלל שתהיה, לנוכח ההישגים המפוקפקים של הדרמה, מבחינת רייטינג, באזז וביקורות ברשת).

קראתי שהיוצרים תכננו את הסדרה במשך כמה שנים בטרם עלתה לשידור, ולכן ההחמצה עוד יותר מתסכלת. בפרומואים דובר על כך שהסדרה תתמקד בסיפורו של צעיר שבונה את עצמו באמצעות הכדורסל, ותגיע עד לשנת 1948, לאולימפיאדה היחידה שבה השתתפה נבחרת קוריאה המאוחדת, לפני הפילוג לצפון ודרום. אבל למרות ההבטחות והתכנון המקדים, היוצרים לא הצליחו להגיע לאירוע הספורטיבי ההיסטורי שהיה אמור להיות ההיילייט, ואכזבו הרבה צופים בדרך. לטעמי גם לא היה איזון נכון בין העניין הספורטיבי ובין הסבל בתקופת הכיבוש, ובשלבים מסוימים העיסוק בספורט כמעט נזנח, וזה היה תמוה בסדרה ששמה הוא "כדורסל"... במקום זה קיבלנו מנות גדושות של התעללות וסבל, והמינון היה כ"כ גבוה, שזה כבר הפסיק להזיז לי בשלב מסוים.

בעיה נוספת מבחינתי הייתה דמות הגיבור הראשי שהפכה למין אנטי גיבור פתטי, שלא יכולתי להזדהות איתו. דווקא הדמות המשנית (של הכדורסלן צ'י הו) הייתה יותר מעניינת וכריזמטית לטעמי, אבל גם הוא לא הצליח להציל את הסדרה ו/או את המשולש הרומנטי שהיה מייגע, לא ברור וגם לא אטרקטיבי לדעתי.

בסדרה הזו בחרו ללהק לתפקידים המרכזיים שחקנים כמעט חסרי ניסיון, וזה בהחלט הורגש. היתרון הוא שהיה מרענן לראות פנים חדשות על המסך, ושנראה שלרוב השחקנים הטריים הללו יש פוטנציאל. החיסרון הוא שחלקם הפגינו כישורים בוסריים, לפחות חלק מהזמן. השחקן בתפקיד המשני, ג'ונג דונג-היון, הזכיר לי גרסה צעירה של קאנג ג'י הוואן (זו מחמאה מבחינתי). לעומת זאת, השחקנית הראשית, לי אליג'ה, שזה תפקידה הראשון, חטפה ביקורות צוננות ביותר, ויש כאלה שתוהים איך ממשיכים ללהק אותה לדרמות (התפקיד הבא שלה הוא כמשנית במלודרמה של מר גומות, Wonderful Season).

השחזור התקופתי בסדרה היה מרשים ביותר, אבל היה לי חבל שכל ההשקעה בתפאורה לא באה לידי ביטוי בעלילה. נקודת אור נוספת היו שחקני המשנה, שחלקם יצרו דמויות מעניינות ובעלות פוטנציאל שהאפילו על הדמויות המרכזיות יותר. ראוי לציון במיוחד השחקן ג'ו הי בונג שגילם אין ספור תפקידים קטנים (כמו כרוז, שופט, מורה וכו'), והיה אחד המרעננים הרשמיים של הדרמה הזו – הייתי סקרנית לראות באיזו דמות הוא יופיע הפעם, וללא ספק מגיעה לו אקסטרה משכורת על תפקידיו המגוונים בסדרה.

פתיח הסדרה:

טריילר:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)