שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

The Return of Iljimae ( כלליים ביותר).


The Return of Iljimae (Spoiler_05 כלליים ביותר).
פורסם לפני 2493 ימים     מאת ההרצליינית     אין תגובות    

The Return of Iljimae (בעברית: "שובו של אילג'ימה". הדרמה ידועה גם בשמות Iljimae Returns-"אילג'ימה חוזר" ו-Moon River) היא דרמת אקשן קוריאנית תקופתית-רומנטית בת 24 פרקים, ששודרה ברשת MBC בחודשים ינואר 2009-אפריל 2009. הדרמה זכתה לממוצע רייטינג סביר של 10.9% ופרקיה ניתנים להורדה באתר אסיה (ו-Komao לדנה על התרגום המצוין! up).
תקציר העלילה (קופיפייסט מאתר אסיה):
הדרמה, המתבססת על הקומיקס המקורי, מביאה את סיפורו של אילג'ימה, שהנסיבות מובילות אותו לשמש כמעין רובין הוד קוריאני, שגונב מהעשירים והמושחתים למען העניים והמדוכאים.
(הערה: זו אינה סדרת המשך ל"אילג'ימה", אלא גרסה אחרת שמתבססת על אותו גרעין ראשוני. כל סדרה לקחה את הסיפור למחוזות שונים לחלוטין).

הדמויות/השחקנים בדרמה:

אילג'ימה (ג'ונג איל וו, "49 ימים", "גברתי הנאווה", "הירח שמחבק את השמש", Flower Boy Ramyun Shop).


וול הי/דאל (יון ג'ין סו, Fugitive: Plan B, Twelve Men in a year).


מפקד המשטרה, ג'ו ג'ה מיונג (קים מין ג'ונג, "גבר עם כבוד", "אתנה", הופעת אורח ב-Reply 1994).


בק מה, אימו של אילג'ימה (ג'ונג היי יונג, "פניקס", "ממזרח לעדן", "האגדה על קאנג צ'י").


דעתי על הדרמה:
מדובר בדרמה מצוינת, מרתקת וסוחפת, שמשלבת בצורה מעולה, הרבה אקשן משובח War, סיפור היסטורי מעניין Book, עיסוק בעולם הפשע, בתככים ובפוליטיקה Smiley_PirateCrown, הרבה רומנטיקה מקסימה ומשובחת Heart_01, רגעים קומיים ומשעשעים Smiley_Smile, ורגעים דרמטיים, שחלקם מרגשים, חלקם עצובים ומצריכים טישו Eye_Br_TearTissues, וחלקם קשים לצפייה ומצריכים עצבים מברזל Smiley_Shocked. היא היתה עשויה בצורה של ספר, שכל פרק בה נראה והיה עשוי כמו פרק מספר מותח במיוחד, כשברקע היתה קריינית (מעולה!) בתפקיד מספרת-על שנהגה להרבות בהערות אינפורמטיביות ואף משעשעות. הצורה הסיפורית הזאת שאפיינה את הדרמה, הפכה את העלילה למאוד קולחת וזורמת. התסריט עצמו היה מהודק, נטול חורים עלילתיים ועם הקפדה רבה על פרטים.
ג'ונג איל וו היה פשוט מעולה כאילג'ימה, רובין הוד הקוריאני, ש"יפה כמו בחורה" (ציטוט מהדרמה). הוא הביא איתו לתפקיד קסם ייחודי, הפליא בפעלולים ובתרגילי הלחימה הרבים שהפגין, נראה מדהים בכל מצב, ולדעתי, למרות שהוא (כמו אילג'ימה) "יפה כמו בחורה", הוא ניחן במידה לא מעטה של גבריות, אותה גם דאג להביא לתפקיד (וידוי: בעקבות הדרמה הזאת, הוא הפך לאחד השחקנים המועדפים עלי לב_מאושר). ושוב אציין זאת: החיוך שלו הוא משהו מיוחד לב_עיניים.
השחקנית הראשית- יון ג'ין סו- היתה יפהפייה, חמודה ומקסימה, והפליאה בגילום 2 דמויות שונות לגמרי (ששתיהן, אגב, היו דמויות מעולות). הכימיה בינה לבין ג'ונג איל וו היתה מצוינת, ושניהם היו מקסימים ביחד Smiley_Love_A. התסריטאים, להבדיל מדרמות קוריאניות רבות, גם לא קימצו ברומנטיקה בין 2 השחקנים הראשיים, וכך הצופים זכו לראות, בנוסף לנשיקות ארוכות, גם סצנות מיטה מקסימות ויפהפיות Smiley_Love_B.

אילג'ימה ווול הי:


אילג'ימה ודאל:

גם 2 הדמויות המשניות, הבוגרות יותר (שהיו על תקן "זוג בפוטנציה")- מפקד המשטרה הרגיש ובעל לב הזהב, ג'ו ג'ה מיונג (שגם אהב וגם רדף, אחרי אילג'ימה), ובק מה, אימו של אילג'ימה- היו דמויות מעולות. קים מין ג'ונג גילם בצורה מצוינת ומשכנעת את דמותו של ג'ו ג'ה מיונג, וכך גם השחקנית ג'ונג היי יונג, שגילמה את דמותה של בק מה. הכימיה בין שניהם היתה טובה מאוד ומשכנעת.
אהבתי את כל רביעיית השחקנים הראשית (שהיתה בעיניי "רביעייה מנצחת")- כולם ביחד וכל אחד לחוד. הדינאמיקה בין ארבעתם היתה מצוינת ומאוד מיוחדת.
גם שאר השחקנים בקאסט (כולל אלו שגילמו דמויות מרושעות, ואף אכזריות). עשו עבודה טובה מאוד. חיבבתי במיוחד את דמויותיהם של בה סון דל (בגילומו של השחקן קאנג נאם גיל, שמוכר, בין השאר, מהדרמות "קפיטל סקנדל", "מי אתה?" ו"נשיקה מתוקה"), ושל בן טיפוחיו, הילד/הנער החמוד והממזרי, צ'ה דול (בגילומו של השחקן הצעיר לי היון וו, שמוכר, בין השאר, מהדרמות "המלכה סאן דוק", Gye Baek ו- The Equator Men), שהיוו סוג של אתנחתא קומית, ועם זאת, היו חלק מאוד אינטגרלי בדרמה הזאת.


ובתוך כל המצוינות הזאת, היתה גם נקודה חלשה אחת: דמותו של המרגל הסיני (בגילומו של השחקן פארק צ'ול מין, שלמיטב הבנתי מגלם דמות מעצבנת דומה, גם בדרמה "הלוחם בק דונג סו") שזכה לכינוי "יאצק". דמותו של "יאצק" היתה אמורה להוות אתנחתא קומית, אבל ברוב רובו של הזמן, "יאצק" היה מיותר ומעצבן עם התככים שלו, "יללות החתול" שלו, הקולניות שלו, השפם שלו, הרטייה (לקראת סיום הדרמה) על העין שלו, ועוד דברים מעצבנים ומרגיזים. והכי גרוע, שכמו יאצק המקורי מ"זהו זה", גם הוא היה נופל וקם...
סיום הדרמה, לשמחתי הרבה, היה טוב ומספק, בייחוד לאור העצב, הייסורים והזוועות שנראו בדרמה, ושהיו מנת חלקם של חלק מהדמויות.


בשורה התחתונה: למרות "יאצק", הדרמה היא מבחינתי מאסטרפיס, וזוכה לציון 10 גדול, עגול ויפה. אם לא צפיתם בה עכשיו, רוצו לצפות בה.


פתיח הדרמה (לא כולל ספויילרים!):
2 שירים יפהפיים שהופיע בפסקול הדרמה (ללא ספויילרים!):


ואת השיר הזה אני מקדישה לרביעייה הראשית של הדרמה- כמעט כל שורה בו מתאימה למה שעברו ארבעתם בדרמה ולמערכות-היחסים ביניהם (כן, יש פה רמז מספיילר טיפה. מודה באשמה).
הספיישל של דנה אודות הדרמה:
http://www.agenda.co.il/243/forum/446245


תוקן על ידי ההרצליינית 2/4/2014 11:3

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך


אנחנו גם בטוויטר!
צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"
                                       
צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)