שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

The Moon That Embraces the Sun

Sun The Moon That Embraces the Sun Moon
פורסם לפני 2472 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה The Moon That Embraces the Sun שודרה ברשת MBC בקוריאה בין החודשים ינואר-מרץ 2012, ויש לה 20 פרקים. הדרמה התקופתית המצליחה הזו, הגיעה בשיאה לרייטינג של 46.5% - הישג נדיר בשנים האחרונות לדרמה שמשודרת באמצע השבוע, מה שמקנה לה מעמד של "דרמה לאומית". הדרמה אף זכתה בפרסים רבים, ובהם פרס הדרמה הטובה ביותר, השחקן, השחקנית, פרסי פופולריות ועוד. הסיפור מבוסס על הספר באותו שם של Jung Eun-gwol, שכתבה גם את הספר שעליו התבססה הסדרה "השערורייה של סונג-קיון-קוואן".

שחקנים/דמויות:

העלילה (מתוך אתר התרגום):
סיפור אהבה סודי בין לי הוואן, מלך בדיוני של ג'וסון, לבין שמאנית בשם וול. וול נולדה בשם היו יון וו, בת למשפחת אצולה שזכתה לאהבתו של נסיך הכתר. אויביה, הקנאה למשפחתה ולמעמדם, והמזימות נגדה גרמו לה לאבד את מקומה הראוי כנסיכת הכתר וכמעט לקחו את חייה.
שנים לאחר מכן, הוואן שגדל להיות אדם אכזר, קר ואדיש בעקבות האובדן של יון וו, פוגש את וול, עכשיו כשמאנית שאין לה כל זכרון מעברה. ושוב גלגלי הגורל מתחילים לפעול…

התרשמות אישית:
קראתי דעות מעורבות על הדרמה המצליחה הזו, אז הייתי סקרנית להתרשם בעצמי. הסיבה העיקרית שבחרתי לצפות בה בעיתוי הזה (או בעצם שתי סיבות עיקריות) היא נוכחותם של קים סו-היון (שמאוד נהניתי ממנו ב"You Who Came From the Stars" ומהסדרה כולה) וג'ונג איל-וו יקירי (שהיה מקסים למדי ב-Golden Rainbow, אך הסדרה בכללותה הצריכה חוויה מתקנת). וכך הגעתי לסיפור הג'וסוני הבדוי הזה.

אם לסכם במשפט אחד, אז לטעמי זו סדרה קולחת ויפה לעין, בלי יותר מדי עומק או ערך מוסף. אידיאלית לצפייה במרתון מומרץ. בסה"כ נהניתי ממנה אבל לא הייתי מושקעת רגשית לעומק בשום שלב. במרכז הסדרה יש אהבת נעורים שממשיכה לבעור גם שנים אחר כך מצדו של המלך, ומגיעה עד לכדי אובססיה כמעט. כל השאר (התככים הפוליטיים, הכישופים, המיסטיקה וכו') מובאים במנות קטנות ומשמשים בעיקר כקישוט לדעתי.

הילדים שמשחקים את הדמויות הראשיות בילדותן היו מצוינים ומלאי קסם, ולדעת רבים הם האפילו על השחקנים הבוגרים. אני מסכימה עם מה שקראתי באחד הבלוגים – זה נכון שהילדים היו מעולים, אבל גם לרוב השחקנים הבוגרים לא חסר שום דבר. הבעיה טמונה יותר בכתיבה ובפיתוח הדמויות, שהמשיכו להתנהג כמו ילדים, למרות שכבר מזמן היה מצופה מהן להתבגר...

השמש והירח בצעירותם

אם להתייחס לשחקנים הראשיים, אז אין ספק שקים סו-היון שחקן נהדר, אבל דמות המלך הייתה לא כ"כ מאתגרת לטעמי. לג'ונג איל-וו היו כמה סצנות מרשימות, אבל כמכלול הדמות שלו הייתה די מפוספסת בעיניי. האן גא-אין בתפקיד הנשי הראשי היא החוליה החלשה לדעתי. חיבבתי אותה ב"בחור רע", אבל כאן היא הייתה כ"כ אנמית וחד מימדית, במיוחד בהשוואה לשחקנית הצעירה והמוכשרת קים יו-ג'ונג, שהקרינה כ"כ הרבה קסם ואינטליגנציה (והיא האפילה לטעמי גם על השחקניות הבוגרות ב"דונג יי" וב-Golden Rainbow).

לא הרגשתי כימיה בין הזוג הראשי, ועל כן סיפור האהבה בבגרותם לא ריגש אותי. מערכות היחסים המעניינות של המלך היו עם החצרן הראשי שלו (קורע מצחוק!) ועם שומר הראש (החתיך והשקסי, שמוכר גם כרוצח השכיר מ-"14 יום"). חיבבתי גם את הנסיכה השנויה במחלוקת, שקו העלילה שלה דווקא היה אחד המעניינים מבחינתי.
ציון: 7

הסריס המתוזז

הנסיכה הצחקנית

שומר הראש מאחורי הקלעים יחד עם המלך והנסיך

פתיח הסדרה:

טיזר:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1875)