שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Golden Rainbow

Rainbow Golden Rainbow Rainbow
פורסם לפני 2471 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

הסדרה Golden Rainbow שודרה בקוריאה ברשת MBC בין החודשים נובמבר 2013-מרץ 2014, ויש לה 41 פרקים. הסדרה זכתה לרייטינג ממוצע של כ-15%.

העלילה (חפירה הכוללת ספויילרים ראשוניים – ראו הוזהרתם):
זהו סיפורו של קים האן-ג'ו טוב הלב (קים סאנג-ג'ונג המצוין, המוכר מ"צייד עירוני" ועוד סדרות רבות), שגדל כיתום. הוא וחבריו נמלטים מבית היתומים, והוא למעשה לוקח על גבו את כל הצרות והקשיים (כולל לגנוב ולשבת בכלא), כדי שהם יוכלו להתקדם בחייהם. השנים עוברות, והוא מוצא את עצמו כאסיר משוחרר שמתפרנס מדיג. ידידתו הטובה יונג-היי (שבה הוא מאוהב בסתר לבו כמובן) מתחתנת עם בן למשפחה עשירה שיש לה עסק לשיווק דגים, למורת רוחה של אמו, גברת קאנג. כשהבעל מת בתאונה, אמו מאשימה את כלתה השנואה, ולוקחת ממנה את בתה התינוקת, העונה לשם הא-בין. יונג-היי נשבעת לנקום. בין השאר, האן-ג'ו מנסה לעזור לה לחטוף את בתה, מה ששולח אותו לתקופת מאסר נוספת...

האן-ג'ו ויונג-היי

חבר נוסף של האן-ג'ו ויונג-היי מבית היתומים הוא סו ג'ין-קי השאפתן (בגילומו של Jo Min-Gi, הזכור כרשע המוביל ב"14 ימים"). הוא נוטש את רעייתו ואת בנו כדי להתחתן עם בת לאותה משפחה עשירה, וכך בעצם הופך לגיסה של יונג-היי (דו ג'י-וון, I Miss You). יש לו מזימות ארוכות טווח להשתלט על החברה, והוא לא בוחל באמצעים, כולל לחטוף את אחייניתו החורגת, הא-בין, לקבלת כופר כסף שיכסה על המעילה שלו בחברה.

ג'ין-קי, שזכה לכינוי "ראש גדול" בפורום סומפי

תכנית החטיפה משתבשת, כשהילדה בת החמש בורחת, נפצעת ומאבדת את זיכרונה. ילד שגדול ממנה בשנתיים מציל אותה ולוקח אותה לביתו, אבל זמן קצר אח"כ סבתו מתה ושני הילדים מוצאים את עצמם לבד בעולם... עד שקים האן-ג'ו מוצא אותם על החוף ומחליט לאמץ אותם. בינתיים כולם בטוחים שהא-בין מתה, אחרי שמצאו את חפציה מוכתמים בדם.

השנים חולפות, וקים האן-ג'ו מגדל לא פחות משבעה יתומים, שזוכים אצלו לשמות חדשים (כולם ע"ש שטרות או מטבעות כסף). הא-בין זוכה לשם באק-וון (מאה וון), והופכת ליד ימינו של אביה המאמץ כשהיא מטפלת באחיה הקטנים. הם חיים בדוחק, אבל מאושרים למדי, עד שהנסיבות, החברים מהעבר וטוב לבו של האב מסבכים אותו שוב עם גברת קאנג ומשפחתה העשירה, מה שמאיים על יציבות המשפחה האלטרנטיבית שהקים לעצמו.

ראוי להזכיר גם את סו דו-יונג, שהוא בנו של ג'ין-קי השאפתן מנישואיו הראשונים. כשאמו מתה, הוא מתאחד עם אביו בבית משפחת קאנג המתוסבכת. דו-יונג, שלומד עם באק-וון באותו בית ספר, מתאהב בה כמובן. רוב הזמן הוא מנסה לא להתבלט יותר מדי, ותופס את המקום האחרון בכיתה, למרות שהוא פיקח ומהיר מחשבה. הנסיבות יפרידו אותו ואת באק-וון לכמה שנים טובות, והם ייפגשו בבגרותם, כשהיא שוטרת נחושה והוא תובע משעשע במיוחד.
וכפי שניתן לשער, זו העלילה רק על קצה המזלג, ומכאן יתפתחו עוד שלל סיבוכים, תפניות, הפתעות, נקמות, סודות מחדר הלידה ומהלכי מקג'נג כאלה ואחרים. מספיק להסתכל על העץ המשפחתי:

דעה אישית (כולל ספויילרים כלליים):
הו, למה נכנסתי לבריכת המקג'נג הזו? בגלל ג'ונג איל-וו יקירי כמובן (שמגלם את סו דו-יונג בבגרותו). האם זה היה שווה? כן ולא...
קודם כל, הייתי צריכה לחכות לא פחות מ-12 פרקים להופעתו של הבחור הקסום הזה, כשבינתיים העלילה התמקדה בילדים – חלקם היו חמודים ומוכשרים וחלקם די מעצבנים. מעל כולם התבלטה קים יון-ג'ונג המוכשרת, ששוב הצליחה להאפיל על השחקנית הבוגרת שגילמה אותה, Uee (איך בדיוק מבטאים את השם שלה? היא מוכרת מ"הלהקה" ומ- Ojakgyo Family). נהניתי בעיקר מהדמות שלה, וממערכות היחסים שלה עם אביה המאמץ ועם סו דו-יונג, והשתדלתי לשרוד את כל התככים הלא כ"כ מעניינים.

באק-וון בצעירותה ובבגרותה

דו-יונג בצעירותו ובבגרותו

בפרק 12 כאמור, מתבצעת קפיצת הזמן והשחקנים הבוגרים תופסים פיקוד. היה בהחלט שווה לחכות לג'ונג איל-וו. אני מודה שבהתחלה הוא נראה לי קצת לא קשור, כי הדמות שלו הוסיפה לסדרה הרבה קלילות והומור שלא ממש היו קיימים בה קודם. אבל די מהר זה הסתדר לי, ונהניתי מדמות התובע הגנדרן והבטלן, ששם לכאורה קצוץ על העבודה, אבל מנסה לקדם את הדברים בדרכו שלו. לשחקנית הראשית Uee לקח לי יותר זמן להתרגל. היה בה משהו כבד ולא כ"כ זורם לטעמי, אבל נראה לי שהקרבה לאיל-וו השפיעה עליה לטובה. היא נעשתה קלילה וטבעית יותר ככל שהפרקים התקדמו, והכימיה בין השניים הייתה לא רעה בכלל. היא הייתה דמות נשית ראשית חזקה, שלשם שינוי הייתה זו שהציעה מעיל לבחור שסבל מקור, וגם הייתה זו שיזמה את הנשיקה הראשונה ולא להפך... באחד הקטעים המשעשעים, היא באה לטפל בדו-יונג הפצוע ועוזרת לו להחליף חולצה. הוא מצחקק במבוכה ואומר, שאם היה יודע מראש שהיא תראה אותו טופלס, הוא היה הולך למכון כושר קודם :)

בשלב הזה של הסדרה (בערך מפרקים 12-30), מצאתי את הדרך הנכונה ליהנות ממנה, כשבעצם ראיתי בה שתי סדרות נפרדות. האחת, קומדיה רומנטית חמודה בכיכובו של הזוג הראשי, שעברו מקינטור הדדי לאהבה. והשנייה, סדרת מקג'נג שמתמקדת בתככים משפחתיים ובניסיון ההשתלטות הארוך בהיסטוריה על חברה (שנמשך משהו כמו 20 שנה במצטבר?). מיותר לציין שהתמקדתי בעיקר בסדרה הראשונה, והמרצתי ככל יכולתי את השנייה. זה עבד יפה עד לפרקי ה-30 ומשהו, שבהם כל האיזון השתבש, והמקג'נג המעיק השתלט והרס את כל הכיף.

הסימן מבשר הרעות הראשון היה כשג'ונג איל-וו שינה את הפריזורה ואת צבע השיער מאדמדם תוסס לשחור קודר. בהתאם לצבע השיער השתנתה גם האווירה, ולצערי גם הדמות שלו קיבלה כמה החלטות אומללות ומעצבנות ביותר. הפרקים האחרונים היו פשוט סבל מתמשך, וכמעט נטולי קטעים כיפיים שיאזנו את הניג'וס המעיק. בשני הפרקים האחרונים היו כמה נקודות אור, אבל זה היה בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. ומלבד זאת, היה שם מהלך עלילתי מקומם והזוי לטעמי, שאחריו סוף הפרק נראה לי כמו פרס ניחומים.

אז בסה"כ נהניתי לראות את ג'ונג איל-וו, אבל אני חושבת שהסדרה הזו קטנה על הכישרון והקסם שלו, ומקווה לראות אותו בעתיד בפרויקטים ראויים ומאתגרים יותר.

שווה להזכיר גם את השחקן Lee Jae-Yoon שיש לי חולשה אליו עוד מהדרמה Cruel City, וגילם כאן את האח הבכור מאן-וון (פירוש השם: 10,000 וון) . גם כאן נהניתי מהנוכחות שלו וגם מהבהייה בגופו הבנוי לתלפיות, אם כי לא כ"כ אהבתי את הכיוון הרומנטי של הדמות שלו. מקווה לראות אותו בסדרה הבאה בתפקיד ראוי ומספק רומנטית.

אגב, גם השחקנית Cha Ye-Ryun (שמוכרת כמשנית מד"ר צ'אמפ) הייתה תקועה בטייפ-קאסט של האחות המעצבנת, כהרגלה בקודש. אני באמת מקווה שהרזומה שלה כולל גם תפקידים סימפטיים יותר.

אז בסיכומו של דבר, אני חושבת שהעלילה לקתה בחסר, והייתה נדושה ואף מרוחה חלק גדול מהזמן. יחד עם זאת, היו בה גם קטעים חמודים וכיפיים וגם כמה מהלכים שהפתיעו אותי – חלקם לטובה וחלקם ממש לרעה. לא הייתי ממליצה על הסדרה הזו בשלמותה, אבל אם היה אפשר לערוך גרסה שכוללת את מיטב הקטעים – אולי אז היא שווה צפייה.

פתיח הסדרה:

טיזר:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1563)