שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

הקהילה נסגרה ומשמשת כארכיון בלבד
הרומן הארוך שלי עם המחשב של אימי.

הרומן הארוך שלי עם המחשב של אימי.
פורסם לפני 4468 ימים     מאת SciFiFan     סה"כ תגובות: 23     תגובה אחרונה לפני: 4466 ימים

הסיפור מתחיל כמה שנים אחורה כאשר הרכבתי לאימי מחשב חדש. (אולי 3-4 שנים).
לקחתי חלקים מפה, הרכבתי חלפים משם והפלא ופלא נולד לו מחשב חדש אשר שימושו העתידי, יועד בעיקר לגלישה באינטרנט, קצת וורד וסוליטר. המפרט הצנוע כלל מעבד פנטיום 4, במהירות-1.7 GHZ, אשר שודרג קלות לאחר מכן ל 2-גיגה. 512 מגה זכרון, דיסק קשיח צנוע של 20 גיגה, ולוח אם עם כרטיס מסך משולב של Sapphire. המחשב מריץ חלונות איקס פי והוא מחובר לאינטרנט האלחוטי שבבית. אני חייב לציין שמעולם לא היו לי בעיות חומרה עם המחשב, למעט כמה פרמוטים (טוב נו, זה עדיין וינדוס). והתעסקויות פה ושם. שום וירוס לא נמצא ושום רוגלה לא השתלטה על דף הבית. המחשב עבד תקופה ארוכה כמעט ללא התערבות מצידי למעט פעולות תחזוקה כלליות שדרושות לכל מחשב שצבר קצת ותק. הגיע היום (לא מזמן), ואימי התחילה להתלונן שהמחשב איטי לה. אז מה עושים? ישר מתחילים לחפש מי אשם. בברירת מחדל אני אשם בכל מה שקורה בבית שקשור במחשבים. אני מתחזק, מתקין, משדרג ומתפעל את כל מערך המחשוב בבית שכולל, 4 מחשבים נייחים, ועוד מספר ניידים שמחוברים כולם לרשת האלחוטית דרך נתב שגם אותו אני כמובן מתפעל. (הוא גם נמצא בחדר שלי ליתר נוחות). אז מאיפה מתחילים? יש כל כך הרבה גורמים שיכולים להשפיע על ביצועי המחשב שקשה לדעת ולהצביע על הסיבה המדוייקת עד שלא בודקים לעומק את הנושא. ואת זה התחלתי לעשות היום על ידי כך, ששאלתי את עצמי האם לא הזנחתי קצת את המחשב והנחתי שהוא יעבוד במצב תקין לנצח. את השאלות הבאות כל אחד שמריץ מחשב עם מערכת הפעלה וינדוס איקס פי (לא יודע לגבי ויסטה) צריך לשאול את עצמו לפני שזורקים את המחשב לפח וקונים חדש. להלן הקושיות : אולי לא ניקיתי קבצים זמניים וקוקיס? אולי האנטי וירוס מכביד? אולי איזה וירוס או רושעה חדרו למחשב? או אולי הוא בכלל זומבי-(כן, יש כזה מושג באבטחה של מחשבים). אולי צריך לאחות את הכונן הקשיח, אולי צריך לבדוק האם המעבד לא מתאמץ יתר על המידה וצריך לנקות אבק. אולי זה בכלל קשור לדרייברים או שיש יותר מידי עומס על המערכת, מה שאומר שיש יותר מידי שרותים שרצים או עולים בהפעלת המחשב, והרשימה עוד ארוכה. כן, חייו של חובב מחשבים יכולים להיות קשים. אבל החלטתי לתקוף את הבעיה מהשורש. (root בלינוקס למי שמכיר :-) ). קמתי מוקדם ב9:00 בבוקר (נו, לי זה מוקדם :-) ). והתחלתי לעבוד. דבר ראשון זה להתקין אנטי וירוס נורמלי (היה פעם AVG). אני בחרתי בנוד32- עקב נסיון העבר שלי איתו וההנחה הכללית של יודעי דבר שזהו אנטי וירוס מעולה. (לבנתיים הורדתי את גרסת הנסיון ל30 יום). כמובן שוידאתי לעדכן את מקורות התוכנה לוודא שאני מוגן כהלכה. לאחר מכן ניקיתי קבצים זמניים וקבצי מערכת ישנים. קוקיס ושמוקיס גם הם נוקו, סריקה מלאה של המחשב בעזרת האנטי וירוס בוצעה, ולאחר מכן הורדתי, התקנתי וסרקתי את המחשב לגילוי רושעות,רוגלות,ופושעות על ידי SuperAntiSpyware. ליתר ביטחון עדכנתי גם לגרסאות החדשות של - Adaware ,SpyBot, ו Spyware blaster שמציעות הגנה לא רעה נגד מזיקים. לאחר מספר שעות של צפיה בתהליך הסריקה האופייני לתוכנות הללו, שזה אומר לצפות בשמות הקבצים שנסרקים רצים על גבי המסך במהירות. (מישהוא אמר מטריקס?) סוף סוף הסתיים התהליך וכמו שציפיתי, חוץ מכמה קבצי קוקיס סוררים לא נמצא דבר. הדבר הבא שעשיתי הוא לנקות את המערכת (כולל הרגיסטרי) על ידי CCleaner ולבסוף דפרגמנטציה לדיסק הקשיח עם Defragler. לקינוח השתמשתי (לראשונה) בתוכנה מבית מיקרוסופט שנקראת BOOTVIS שאמורה לשפר את זמן האתחול של המערכת.(אני חייב לציין שלא הרגשתי שיפור או שינוי לאחר הפעלתה). וממש לפני שסגרתי את המחשב שקצת ינוח גם הסרתי כמה תהליכים מרשימת התהליכים הפעילים שעולים עם הפעלת המחשב והדובדן שעל הקצפת היה לשדרג לאימי את הדפדפן לאקספלורר 7 (היא לא תסתדר עם משהוא אחר לבנתיים, עד שאלמד אותה לעבוד עם פיירפוקס). זהוא. אפשר לנשום לרווחה. למחשב שלום. ונראה לי שהבעיה נפתרה ואם לא אז לפחות המצב השתפר. רק ימים יגידו האם יורגש שיפור משמעותי או שצריך לחתוך ולנתח את החולה תחת הרדמה כללית (פירמוט והתקנה מלאה של כל המחשב).

תודה על ההקשבה, ותודה שבחרתם במיקרוסופט.
אנחנו לא ממש יודעים למה, אבל תודה. :-)

ולסיום הנה סרטון מדליק שנתקלתי בו אמש מאוחר בלילה.

The Matrix Runs on Windows

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
הכינו מחשבכם לקיץ
המאמר הנ"ל בא להכין את מחשבכם לקראת הקיץ המשמש ובא.
12/4/2010
כלים שימושיים
מקבץ של שירותי אינטרנט שיעשו לכם חיים קלים יותר
1/3/2010
וינדוס, עבר, הווה, עתיד.
מאמר קצר על מערכות ההפעלה וינדוס מבית מיקרוסופט לאורך השנים.
16/7/2009
מדיניות הרישוי של מוצרי מיקרוסופט
במאמר הבא, אנסה להסביר ולהבהיר מהי מדיניות חברת מיקרוסופט לגבי מוצריה. המאמר מתייחס בעיקר למערכות ההפעלה וינדוס ולמוצרי אופיס השונים.
16/3/2009
מספר כללים למחשב תקין אשר יאריך ימים
ישנם מספר כללים פשוטים אשר יעזרו לנו לשמור על המחשב. במידה ונשמור על כללים אלו נוכל להנות ממחשב תקין ובריא לאורך זמן.
7/6/2009

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1250)