שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהסקס נוער
הקהילה הכי טובה ברשת, לדיונים, שאלות, בקשות ורעיונות בקשר לסקס, אהבה, יחסים, זוגיות וכל מה שנוגע לכך - תרגישו חופשיים וללא בושה.

סרטן צוואר הרחם- החיסון


סרטן צוואר הרחם- החיסון
פורסם לפני 4415 ימים     מאת Butterfly     סה"כ תגובות: 6     תגובה אחרונה לפני: 4409 ימים

בוקר טוב חבר'ה!

אז כמו שאתם יודעים קיים סוג של סרטן נוסף אצל נשים והוא סרטן צוואר הרחם.
הייחודיות שלו היא שהוא סרטן המתפתח לאט(מתפרץ בד"כ מגיל 35 ומעלה) וניתן לאבחן אותו מוקדם לפני שהגידולים ממאירים וכיום ישנו חיסון נגד הנגיף.
הנגיף של סרטן צוואר הרחם הוא HPV- Human Papilloma Virus.
החיסון החדש בעצם הוא נגד נגיף ה-HPV ומומלץ לנערות בטווח הגילאים 11-26, למרות שכבר שמעתי שאפשר גם מגיל 9. וכיום בודקים אותו גם על נשים מגיל 26 ומעלה.
אז ככה- הגורם העיקרי לסרטן צוואר הרחם הוא הנגיף אבל מעבר לזה ישנם גורמי סיכון נוספים כגון: עישון מ'ס סיגריות רב, שימוש בגלולות ומערכת חיסונית לקויה.

ניתם להידבק בנגיף זה על ידי מגע מיני, קונדום אינו מונע בהכרח את ההידבקות משום שהנגיף נמצא ביבלות של איברי המין וההידבקות היא על ידי מגע הדוק עם עור שהנגיף מצוי עליו או עם יבלות של איברי המין.

הנגיף שכיח יותר אצל בנות שמקיימות יחסי מין עם פרטנרים רבים. גורם נוסף שמגדיל את הסיכון הוא לנשים המתחילות לקיים יחסי מין לפני גיל 18 ולנשים שקיימו יחסים עם בני זוג רבים יותר סיכון רב יותר לפתח סרטן של צוואר הרחם.

אז גם אם נדבקת בנגיף מסוכן (ל-HPV יש מ'ס זנים) והתחיל בגופך תהליך סרטני, הוא מאוד איטי: ניתן לאתר את השינויים ההתחלתיים בבדיקת פאפ (Pap Test או Pap Smear), ועל-ידי טיפול מוקדם בנגעים על-מנת למנוע את התפתחות הסרטן.

אם את רוצה לעבור את החיסון- מומלץ ללכת קודם לרופאת נשים/רופא נשים שיעשו לך את בדיקת הפאפ- במקרה שלא נדבקת בנגיף ואת רוצה ללכת לעשות את החיסון- נותנים לך מרשם, את הולכת לקנות את החומר לזריקה וחוזרת לרופא שלך שיבצע את הזריקה. ישנן 3 זריקות.- מבחינת כאב: זה משתנה מאחת לאחת.. יש כאלה שזה לא כואב להן ויש כאלה שחלק מהזריקות כואבות להן וחלק שלא.

אתם- בעד החיסון או נגד?
האם הוא יעיל באותה מידה גם לבנות שאינן בתולות?אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
מדריך: מחלות מין: מניעה, גילוי וטיפול.

23/2/2010
הרפס - הדבקה, מניעת הדבקה, וההשפעה שלו על קשר זוגי.
פירוט חשוב לגבי הרפס - הדבקה, מניעת הדבקה, וההשפעה שלו על קשר זוגי.
23/2/2010
האם הגודל קובע? - הכל על גודל איבר המין הגברי...
מהו בעצם איבר המין הגברי, איך הוא עובד, ממה הוא מורכב, ומה המטרה? מה עושה מי שיש לו איבר מין קטן? האם זה יגדל? האם זה משנה? האם הגודל קובע והאם בנות באמת מחפשות בנים עם זין גדול? כל התשובות לכל השאלות אלו ואחרות, במאמר שלפניכם
20/12/2008
מדריך לארון התרופות הביתי - לגזור ולשמור
המדריך עוסק בעיקר באופן אחסון תרופות בבית (היכן מאחסנים אותן וכיצד) ותקופות אחסון מומלצות (לכל תרופה תאריך תפוגה משלה, שמתקצר מרגע פתיחתה) ונותן לנו כלים שימושיים מאוד שמטרתם למנוע מאיתנו לאחסן וליטול בטעות תרופות שהתקלקלו (ובכך להימנע מהרעלות) ולמנוע מאיתנו להיתקע בלי תרופה כשאנחנו באמת צריכים אותה (אם למשל חשבנו שיש לנו תרופה שאנחנו צריכים ובסוף מסתבר שתאריך התפוגה שלה חלף או שבכלל אין לנו אותה).
23/2/2010
"הֶיֶה נכון" לא רק בצופים - מדריך עזרה ראשונה
מחקרים מראים שניתן היה למנוע הרבה מאוד מקרי מוות פתאומיים, לו הציבור היה יודע להעניק עזרה ראשונה במקרים דחופים והיה מחונך להעניק אותה. אז... האם אתם יודעים מה לעשות כשמישהו לידכם מתעלף או אפילו חוטף התקף לב חס וחלילה? מה לעשות כשחולה סוכרת נכנס להתקף? האם אתם יודעים לטפל במקרי חנק ובכוויות?
23/2/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)