שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהסקס נוער
הקהילה הכי טובה ברשת, לדיונים, שאלות, בקשות ורעיונות בקשר לסקס, אהבה, יחסים, זוגיות וכל מה שנוגע לכך - תרגישו חופשיים וללא בושה.

מדריך מפורט לבדיקות הריון - איך, איפה, מתי.


מדריך מפורט לבדיקות הריון - איך, איפה, מתי.
פורסם לפני 3649 ימים     מאת MAGOZ     אין תגובות    

סוגי בדיקות כולל כל הפרטים (איך ואיפה משיגים, איך משתמשים):

1. מקלון שתן:

א. פרטיים טכניים, יתרונות וחסרונות: את המקלון את יכולה לקנות בבית מרקחת או ברשת פארם כלשהי. מחיר המקלון נע בין 30 ל130 ש"ח, זה תלוי ביצרן, בכל מקרה כל היצרנים הם פחות או יותר באותה איכות ורמת אמינות.
את המקלון את שמה מתחת לזרם השתן בהתאם להוראות היצרן שכתובות באריזה וממתינה לקבלת תשובה. אצל כל יצרן זמן ההמתנה הוא שונה, ולרוב נע בין דקה אחת ל10 דקות, תבדקי בהוראות שבאריזה לפני השימוש.

היתרון של המקלון הוא הזמינות שלו ומהירות קבלת התוצאה - אין צורך לחכות להגיע לרופא משום שהוא ללא מרשם וזמן ההמתנה הוא קצר מאוד. יתרון נוסף זו אנונימיות מוחלטת.
החיסרון הוא רמת אמינות נמוכה - סיכוי של בערך 30% לטעות. מפאת חיסרון זה, מומלץ לקנות שתי בדיקות. זה מביא לחיסרון נוסף - עלות גבוהה יחסית של הבדיקה.

דברים נוספים שצריך לשים לב אליהם ולברר אותם בעלון הוראות היצרן טרם הבדיקה:
אופן וזמן הספיגה משתנה מערכה לערכה - יש ערכות שבהן צריך להחזיק את המקל הרבה זמן מתחת לשתן כדי שיספוג הרבה, יש ערכות שצריך להחזיק את המקל רק כמה שניות. יש ערכות שבהן בכלל את לא אמורה להחזיק את המקל בזרם השתן אלא לטבול אותו בדגימת שתן שלך. תקראי את הוראות היצרן של הבדיקה טרם השימוש.
התזמון של הבדיקה משתנה - בד"כ הבדיקה טובה החל משבוע מהתאריך המשוער שבו היה אמור להופיע דימום הוסת במקרה של איחור, אבל זה משתנה מבדיקה לבדיקה, וגם אל תשכחי שזה בעייתי להתייחס לתאריך וסת משוער בגיל ההתבגרות שבו הוסת לעיתים אינה סדירה.
זמן ההמתנה ואופן הסימון משתנים - יש בדיקות שבהן צריך לחכות דקה, שלוש דקות, יש כאלה של 10 דקות, יש כאלה של חצי דקה וכו'. יש בדיקות שבהן חיובי ושלילי מסומנים לפי מספר פסים, יש כאלה שמסומנים לפי צבע, יש כאלה שמסומנים לפי מינוס ופלוס וכו'. תקראי את ההוראות לפני השימוש כדי לדעת כמה זמן לחכות וכדי לדעת לקרוא את ההוראות.

ב. מועד הבדיקה: אמינות הבדיקה גבוהה ביותר ותקפה אך ורק אם יש לך מחזור סדיר לפחות שנה ואת קרובה לסיום גיל ההתבגרות והשתמשת במקלון הראשון לפחות שבוע עד 10 ימים (משתנה מיצרן ליצרן ומצוין בהוראות שבאריזה) מהיום שבו הווסת הייתה אמורה להופיע ומאחרת. לחילופין, אם המחזור שלך אינו סדיר ו/או את לא קרובה לסיום גיל ההתבגרות, והמתנת לפחות חודש מקיום יחסי המין החשודים שלגביהם מתבצעת הבדיקה. בכל מקרה, לפחות שבוע אחרי הבדיקה הראשונה, יש לבצע בדיקה נוספת באמצעות המקלון השני (שימי לב שכל מקלון הוא חד פעמי).

המלצות כלליות שכדאי מאוד ליישם לגבי בדיקת הריון באמצעות מקלון לשתן:
* לעשות את הבדיקה עם השתן הראשון של הבוקר.
* בשל האמינות הנמוכה של הבדיקות האלה, כדאי לבצע בדיקה שנייה שבוע לאחר הראשונה.

2. בדיקת דם:

א. מועד הבדיקה, פרטים טכניים: את בדיקת הדם יש לבצע לפחות שבוע לאחר קיום יחסי המין החשודים, לא פחות מכך, אחרת התוצאה אינה אמינה. כדי לעשות את הבדיקה, את צריכה הפנייה מרופא משפחה ולהגיע לתת דגימת דם בימים ובשעות שקופת החולים שלך מבצעת את לקיחת הדגימות. לתוצאה לוקח בין חצי יום ליום וחצי להגיע. כדי לקבל אותה, בדרך כלל עלייך להתייצב בעצמך בקופת החולים. לפעמים הם עוברים על החוק ומוסרים תוצאה בטלפון. בכל מקרה, חל על הבדיקה חיסיון רפואי (המסירה הטלפונית עוברת על החיסיון הזה, בגלל זה עדיף להדגיש את הנושא בפני צוות המרפאה שבה את עושה את הבדיקה). העלות לגילאי 18 ומטה היא בד"כ חינם.

ב. יתרונות וחסרונות: היתרונות של הבדיקה הזו הן אמינות גבוהה (98-99%), עלות אפסית עבור הנבדקת והאפשרות לבדוק את קיומו של ההריון הפוטנציאלי כבר שבוע לאחר קיום יחסי המין (בניגוד למקלון שצריך לחכות איתו שבוע עד 10 ימים מיום איחור הווסת או ארבעה שבועות מיום קיום יחסי המין). יתרון נוסף הוא שרמת האמינות מספיק גבוהה כדי שלא תצטרכי לחזור על הבדיקה פעמיים. החיסרון הוא פחות אנונימיות מאשר בדיקת מקלון והמתנה ארוכה לתוצאה שאינה מיידית (כפי שכתבתי- בין חצי יום ליום וחצי).

3. לתשומת ליבך בנוגע לבדיקות הריון במקביל לנטילת גלולות למניעת הריון ו/או נטילת פוסטינור (גלולת "היום שאחרי"):

א. במידה ואת משתמשת בגלולות: אם את משתמשת בגלולות למניעת הריון ובכל זאת חוששת שנכנסת להריון, דעי לך שהגלולות עלולות להטעות את בדיקת השתן לגילוי הריון. חלקן מערכות בדיקת השתן אינן רגישות דיין כדי להבדיל בין נגזרת הורמון ההריון שיש בגלולה לבין הורמון ההריון האמיתי. לשם כך עדיף לבצע בדיקת דם לגילוי הריון.

ב. במידה והשתמשת בפוסטינור: גם הפוסטינור מכילה נגזרת של הורמון ההריון ואף בכמות גדולה בהרבה מזו שבגלולות למניעת הריון ועל כן הסיכוי שלה להטעות את בדיקות השתן גבוה יותר.
במידה והשתמשת בפוסטינור, בדיקות הריון מומלצות לביצוע לפחות שבוע לאחר נטילת גלולת הפוסטינור כדי לוודא שהפוסטינור אכן פעלה ומנעה הריון ובכל מקרה עדיף לבצע בדיקת דם לגילוי הריון.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
מדריך: מחלות מין: מניעה, גילוי וטיפול.

23/2/2010
הרפס - הדבקה, מניעת הדבקה, וההשפעה שלו על קשר זוגי.
פירוט חשוב לגבי הרפס - הדבקה, מניעת הדבקה, וההשפעה שלו על קשר זוגי.
23/2/2010
האם הגודל קובע? - הכל על גודל איבר המין הגברי...
מהו בעצם איבר המין הגברי, איך הוא עובד, ממה הוא מורכב, ומה המטרה? מה עושה מי שיש לו איבר מין קטן? האם זה יגדל? האם זה משנה? האם הגודל קובע והאם בנות באמת מחפשות בנים עם זין גדול? כל התשובות לכל השאלות אלו ואחרות, במאמר שלפניכם
20/12/2008
מדריך לארון התרופות הביתי - לגזור ולשמור
המדריך עוסק בעיקר באופן אחסון תרופות בבית (היכן מאחסנים אותן וכיצד) ותקופות אחסון מומלצות (לכל תרופה תאריך תפוגה משלה, שמתקצר מרגע פתיחתה) ונותן לנו כלים שימושיים מאוד שמטרתם למנוע מאיתנו לאחסן וליטול בטעות תרופות שהתקלקלו (ובכך להימנע מהרעלות) ולמנוע מאיתנו להיתקע בלי תרופה כשאנחנו באמת צריכים אותה (אם למשל חשבנו שיש לנו תרופה שאנחנו צריכים ובסוף מסתבר שתאריך התפוגה שלה חלף או שבכלל אין לנו אותה).
23/2/2010
"הֶיֶה נכון" לא רק בצופים - מדריך עזרה ראשונה
מחקרים מראים שניתן היה למנוע הרבה מאוד מקרי מוות פתאומיים, לו הציבור היה יודע להעניק עזרה ראשונה במקרים דחופים והיה מחונך להעניק אותה. אז... האם אתם יודעים מה לעשות כשמישהו לידכם מתעלף או אפילו חוטף התקף לב חס וחלילה? מה לעשות כשחולה סוכרת נכנס להתקף? האם אתם יודעים לטפל במקרי חנק ובכוויות?
23/2/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)