שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהסקס נוער
הקהילה הכי טובה ברשת, לדיונים, שאלות, בקשות ורעיונות בקשר לסקס, אהבה, יחסים, זוגיות וכל מה שנוגע לכך - תרגישו חופשיים וללא בושה.

מדריך גלולות למניעת הריון


מדריך גלולות למניעת הריון
פורסם לפני 3656 ימים     מאת MAGOZ     אין תגובות    

האמצעי הנפוץ ביותר למניעת הריון, לצד הקונדום, הוא הגלולה למניעת הריון הגלולה כמו כל שאר אמצעי המניעה, מונעת הריון בלבד (בשימוש נכון 99.8-99.99%) ובניגוד לקונדום, אינה מונעת מחלות. קיימות גלולות שונות של יצרנים שונים ועם הרכבים שונים ומינונים שונים ולכן גם תזמוני נטילה שונים ותופעות לוואי מעט שונות.

את הגלולות ניתן לקנות במרשם רופא בלבד. עליך לקבוע תור לגינקולוג (בקופת חולים יותר זול וטוב כמו פרטי). הגינקולוג מבצע בדיקה כללית כדי לוודא את תקינות מערכת המין שלך (לחלק מהבנות זה קצת מביך, אבל זה חשוב וחיוני מאוד), מתשאל אותך קצת לגבי הסטוריה רפואית אישית ומשפחתית ולגבי הרגלי חיים (למשל עישון ושתיית אלכוהול, כי הם משפיעים על פעולת הגלולה) ועל מצבים רפואיים שלך (אם למשל את סובלת מבעיות עור מסויימות שלעיתים עלולות להיות מושפעות מסוג הגלולה שלך, לטובה או לרעה) ולפי זה מתאים לך גלולה.
מחירים הגלולות משתנים בהתאם לסוג הגלולה ולכיסוי הביטוחי שלך בקופת החולים.

ברמת העיקרון, הגלולות למניעת הריון מיועדות לנטילה יומית, אבל זה משתנה מאריזה לאריזה.
יש אריזות של 21 גלולות, ואז את לוקחת גלולה אחת כל יום, ובתום האריזה את מחכה שבוע עד תחילת האריזה הבאה (בשבוע הזה של ההמתנה את מוגנת מפני הריון ויופיע לך דימום דמוי ווסת). באריזות של 21 גלולות ברוב המקרים סדר הנטילה לא משנה, והסימון של הימים על האריזה רק מקל על המעקב אחרי הגלולות שלקחת.

יש אריזות של 28 גלולות, כאשר 21 מתוכן הן פעילות ומקבילות לגלולות מהאריזות של ה21 גלולות, ומה שמשלים ל28 זה עוד 7 גלולות "מזוייפות" שלא מכילות חומר פעיל. אריזות כאלה בד"כ מיועדות לבנות שנוטות או שמפחדות לשכוח להתחיל אריזה חדשה אחרי שבוע, אז נטילת 7 גלולות "ריקות" כאלה מונעת את זה מהן, כי הן יודעות שאיך שנגמרת האריזה הן מתחילות ישר אריזה חדשה בלי לספור ימים. באריזות של 28 חשוב סדר הנטילה כדי להמנע ממצב שבו את לוקחת בטעות גלולת דמה במקום גלולה אמיתית.
ישנן אריזות נוספות, אבל אלה של 21 ושל 28 הן הנפוצות ביותר.

את הגלולות מומלץ לקחת כל יום באותה שעה גם כדי לשמור על רמה כמה שיותר יציבה של חומר פעיל בדם וגם כדי שהנטילה תכנס להרגל קבוע שיימנע ממך לשכוח אותה (הרבה בנות מכוונות לעצמן תזכורת בסלולרי או משתמשות בשירותי תזכורות בסמס).
אם פספסת גלולה ועברו פחות מ12 שעות מהשעה שבה היית אמורה לקחת אותה, אז קחי אותה ברגע שנזכרת, ואת הגלולה הבאה של אותו יום קחי בשעה הרגילה.
אם פספסת גדולה ועברו יותר מ12 מהשעה שבה היית אמורה לקחת אותה, ותרי על הגלולה ששכחת, את שאר הגלולות המשיכי ליטול כרגיל, ובמשך שבוע מהיום שבו שכחת גלולה תשתמשי גם בקונדום.

אם את משתמשת באריזת 21 גלולות ושכחת להתחיל בזמן את החבילה הבאה אחרי שבוע ההפסקה- אם זה איחור של יום-יומיים אז תתחילי אותה ישר מתי שנזכרת ותשתמשי שבוע גם בקונדום. אם זה איחור גדול יותר, חכי עד לווסת שלך כדי להתחיל מחדש נטילת גלולות. בזמן הזה שאת לא על גלולות - תשתמשי בקונדום!

אמצעי מניעה נוסף הוא מדבקה למניעת הריון וגם היא במרשם רופא באותו אופן שבו את מקבלת את המרשם לגלולות. מדבקת למניעת הריון מודבקת על הבטן התחתונה, החלק העליון של הזרוע, על הישבן או החלק העליון של הגו (לא על השדיים) והיא משחררת את החומר הפעיל דרך העור ישירות לזרם הדם (בניגוד לגלולות, שבהן החומר הפעיל עובר דרך מערכת העיכול). יעילות המדבקה היא 99%.

למידע נוסף על קונדומים, מדבקות למניעת הריון ואמצעי מניעה נוספים, עייני במדריך לאמצעי מניעת הריון ומחלות מין.

תוקן על ידי MAGOZ 29/6/2012 8:49

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
מדריך: מחלות מין: מניעה, גילוי וטיפול.

23/2/2010
הרפס - הדבקה, מניעת הדבקה, וההשפעה שלו על קשר זוגי.
פירוט חשוב לגבי הרפס - הדבקה, מניעת הדבקה, וההשפעה שלו על קשר זוגי.
23/2/2010
האם הגודל קובע? - הכל על גודל איבר המין הגברי...
מהו בעצם איבר המין הגברי, איך הוא עובד, ממה הוא מורכב, ומה המטרה? מה עושה מי שיש לו איבר מין קטן? האם זה יגדל? האם זה משנה? האם הגודל קובע והאם בנות באמת מחפשות בנים עם זין גדול? כל התשובות לכל השאלות אלו ואחרות, במאמר שלפניכם
20/12/2008
מדריך לארון התרופות הביתי - לגזור ולשמור
המדריך עוסק בעיקר באופן אחסון תרופות בבית (היכן מאחסנים אותן וכיצד) ותקופות אחסון מומלצות (לכל תרופה תאריך תפוגה משלה, שמתקצר מרגע פתיחתה) ונותן לנו כלים שימושיים מאוד שמטרתם למנוע מאיתנו לאחסן וליטול בטעות תרופות שהתקלקלו (ובכך להימנע מהרעלות) ולמנוע מאיתנו להיתקע בלי תרופה כשאנחנו באמת צריכים אותה (אם למשל חשבנו שיש לנו תרופה שאנחנו צריכים ובסוף מסתבר שתאריך התפוגה שלה חלף או שבכלל אין לנו אותה).
23/2/2010
"הֶיֶה נכון" לא רק בצופים - מדריך עזרה ראשונה
מחקרים מראים שניתן היה למנוע הרבה מאוד מקרי מוות פתאומיים, לו הציבור היה יודע להעניק עזרה ראשונה במקרים דחופים והיה מחונך להעניק אותה. אז... האם אתם יודעים מה לעשות כשמישהו לידכם מתעלף או אפילו חוטף התקף לב חס וחלילה? מה לעשות כשחולה סוכרת נכנס להתקף? האם אתם יודעים לטפל במקרי חנק ובכוויות?
23/2/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0771)