שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהסקס נוער
הקהילה הכי טובה ברשת, לדיונים, שאלות, בקשות ורעיונות בקשר לסקס, אהבה, יחסים, זוגיות וכל מה שנוגע לכך - תרגישו חופשיים וללא בושה.

מדריך לאמצעי מניעת הריון ומחלות מין


מדריך לאמצעי מניעת הריון ומחלות מין
פורסם לפני 3649 ימים     מאת MAGOZ     אין תגובות    

האמצעי הפשוט והאמין ביותר הוא הקונדום. קונדום בשימוש נכון בהתאם להוראות שבאריזה ושלא פג תוקפו (גם תאריך התפוגה מצוין על האריזה) מספק הגנה של 97-99% מפני הריון ומחלות משום שהוא מהווה מחסום מכאני שמונע מהזרע ומנוזל הזרע מלהגיע אליך. כדי לקנות קונדום אין צורך במרשם רופא, והוא נפוץ במכולות, סופרמרקטים, רשתות הפארם ואפילו בחלק מהפיצוציות. החיסרון של הקונדום זה שהוא חד פעמי ולכן מדובר בעלות מצטברת גבוהה יחסית לאמצעים אחרים, אך היתרון הברור שלו על פני כ-ל אמצעי המניעה האחרים זו מניעת המחלות שלא קיימת באמצעי מניעה אחרים ולכן הוא האמצעי המומלץ ביותר (ואם המחיר מרתיע אותך ו/או שקניית קונדום מביכה אותך, אז תחשבי לגבי כמה שזה יקר, מרתיע ומביך לחטוף מחלת מין, וכמה שזה יקר לגדל ילד שלא התכוונת להרות אותו כלל).

האמצעי הנפוץ ביותר למניעת הריון, לצד הקונדום, הוא הגלולה למניעת הריון הגלולה כמו כל שאר אמצעי המניעה, מונעת הריון בלבד (בשימוש נכון 99.8-99.99%) ובניגוד לקונדום, אינה מונעת מחלות. קיימות גלולות שונות של יצרנים שונים ועם הרכבים שונים ומינונים שונים ולכן גם תזמוני נטילה שונים ותופעות לוואי מעט שונות. למידע מלא עייני במדריך גלולות למניעת הריון.

אמצעי מניעה נוסף הוא מדבקה למניעת הריון וגם היא במרשם רופא באותו אופן שבו את מקבלת את המרשם לגלולות. מדבקת למניעת הריון מודבקת על הבטן התחתונה, החלק העליון של הזרוע, על הישבן או החלק העליון של הגו (לא על השדיים) והיא משחררת את החומר הפעיל דרך העור ישירות לזרם הדם (בניגוד לגלולות, שבהן החומר הפעיל עובר דרך מערכת העיכול). יעילות המדבקה היא 99%.

זו מדבקה שאת מדביקה אחת לשבוע, שלושה שבועות (שלוש מדבקות) ברצף, ובשבוע הרביעי את ללא מדבקה (המדבקה הבאה לאחר שבוע ההפסקה ומתחיל רצף חדש של שלושה שבועות-שלוש מדבקות). שבוע ההפסקה הוא כמו בגלולות - את מוגנת בו, וחשוב לא לשכוח להתחיל את שלישיית המדבקות הבאה בזמן.

אם היית אמורה להחליף מדבקה ושכחת להחליף אותה למדבקה הבאה, החליפי את המדבקה ברגע שנזכרת והשתמשי גם בקונדום למשך שבוע. אם שכחת לשים מדבקה אחרי שבוע ההפסקה, שימי אותה ברגע שנזכרת, והשתמשי גם בקונדומים למשך שבוע.

אמצעי מניעה נוספים, פחות יעילים ופחות נפוצים:

קונדום נשי: חד פעמי, עשוי מלייטקס (אותו חומר של הקונדום הרגיל, הגברי), רחב יותר כדי שיתאים למידות הנרתיק, יש לו קצה אחד סגור וקצה אחד פתוח, וטבעת גמישה בכל קצה. הקונדום מוחדר לנרתיק הנשי טרם קיום יחסי המין, והתפקיד של הטבעות הגמישות הוא לייצב את הקונדום במקומו.
הקונדום הנשי מגן מפני הריון ומפני מחלות מין.
אחוזי המניעה שלו הם 80-95%, תלוי במידת הניסיון של המשתמשת. זה נמוך בהשוואה לקונדום גברי שאחוזי המניעה שלו הם 97-99%.
עם הקונדום הנשי, כמו עם הגברי, ניתן להשתמש בחומרי סיכה מבוססי מים וסיליקון, בשום פנים ואופן לא מבוססי שמן.

זריקות פרוגסטין (שם מסחרי: "דפו פרוברה"): פרוגסטין הוא פרוגסטרון (הורמון ההריון) סינתטי, הזריקה היא תוך שרירית (גרסה ישנה) או תת-עורית (גרסה חדשה, יתרון: לא כואבת), הזריקה מונעת הריון למשך כשלושה חודשים, לאחריהם צריך לחזור עליה כדי להמשיך עם המניעה לעוד שלושה חודשים.
הזריקה מהווה אמצעי מניעת הריון בלבד, ללא מניעת מחלות, על כן מומלץ להשתמש גם בקונדום נשי או גברי בנוסף לזריקה.
ישנם מחקרים שמצביעים על קשר אפשרי בין הזריקה לאוסטאופורוזיס ולמספר תופעות אחרות, ולכן לא מומלצת לנשים מתחת לגיל 25.

ספוגית למניעת הריון: ספוגית ספוגה בחומר קוטל זרע מוחדרת לנרתיק טרם קיום יחסי המין. הספוגית מהווה מחסום חלקי בפני תאי הזרע, אחוזי מניעת הריון הם 74-99%, כתלות בסוג הספוגית ובמידת הניסיון של המשתמשת.
הספוגית אינה מונעת מחלות כלל ואחוזי מניעת ההריון שלה נמוכים ביחס לאמצעים אחרים, על כן מומלץ להשתמש ביחד איתה בקונדום נשי או גברי.

דיאפרגמה: מחיצה כדורית למחצה, עשויה מסיליקון או גומי (לייטקס, החומר שממנו עשויים קונדומים), מוחדרת לנרתיק האישה לפני קיום יחסי מין, מכסה את צוואר הרחם והדופן העליון של נרתיק האישה ומונעת את הכניסה של הזרע לרחם ובכך גם הגעה לביצית והפרייתה. קיימות מידות שונות ויש לגשת לגינקולוג כדי להתאים אותה.
הדיאפרגמה מונעת הריון בלבד, אינה מונעת מחלות, אחוזי מניעת ההריון הם 60-99% (תלוי במידת הניסיון של המשתמשת), על כן מומלץ להשתמש גם בקונדום.

כובעון צווארי: דומה לדיאפרגמה אבל קטן יותר, מכסה את צוואר הרחם וכך מונע את כניסת תאי הזרע לרחם, יש להשתמש בו עם חומר קוטל זרע.
הכובעון אינו מונע מחלות כלל, ואין נתונים אמינים מוסכמים לגבי אחוזי מניעת ההריון שלו, והוא כמעט ואינו משווק בישראל.

התקן תוך רחמי: מיועד בעיקר לנשים מבוגרים שכבר ילדו לפחות פעם אחת.

אמצעי המניעה המומלץ ביותר מכל אלה, הוא כמובן הקונדום, משום שהוא מספק הגנה גם מפני מחלות.

חוץ מאמצעי המניעה, חשוב שאת ובן זוגך תשתדלו ככל האפשר לעשות בדיקות תקופתיות לגילוי מחלות מין. מדובר בבדיקות דם שאפשר לעשות בקופת חולים או באופן אנונימי לחלוטין במרפאות המין החינמיות של משרד הבריאות (אנונימיות מלאה).

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
מדריך: מחלות מין: מניעה, גילוי וטיפול.

23/2/2010
הרפס - הדבקה, מניעת הדבקה, וההשפעה שלו על קשר זוגי.
פירוט חשוב לגבי הרפס - הדבקה, מניעת הדבקה, וההשפעה שלו על קשר זוגי.
23/2/2010
האם הגודל קובע? - הכל על גודל איבר המין הגברי...
מהו בעצם איבר המין הגברי, איך הוא עובד, ממה הוא מורכב, ומה המטרה? מה עושה מי שיש לו איבר מין קטן? האם זה יגדל? האם זה משנה? האם הגודל קובע והאם בנות באמת מחפשות בנים עם זין גדול? כל התשובות לכל השאלות אלו ואחרות, במאמר שלפניכם
20/12/2008
מדריך לארון התרופות הביתי - לגזור ולשמור
המדריך עוסק בעיקר באופן אחסון תרופות בבית (היכן מאחסנים אותן וכיצד) ותקופות אחסון מומלצות (לכל תרופה תאריך תפוגה משלה, שמתקצר מרגע פתיחתה) ונותן לנו כלים שימושיים מאוד שמטרתם למנוע מאיתנו לאחסן וליטול בטעות תרופות שהתקלקלו (ובכך להימנע מהרעלות) ולמנוע מאיתנו להיתקע בלי תרופה כשאנחנו באמת צריכים אותה (אם למשל חשבנו שיש לנו תרופה שאנחנו צריכים ובסוף מסתבר שתאריך התפוגה שלה חלף או שבכלל אין לנו אותה).
23/2/2010
"הֶיֶה נכון" לא רק בצופים - מדריך עזרה ראשונה
מחקרים מראים שניתן היה למנוע הרבה מאוד מקרי מוות פתאומיים, לו הציבור היה יודע להעניק עזרה ראשונה במקרים דחופים והיה מחונך להעניק אותה. אז... האם אתם יודעים מה לעשות כשמישהו לידכם מתעלף או אפילו חוטף התקף לב חס וחלילה? מה לעשות כשחולה סוכרת נכנס להתקף? האם אתם יודעים לטפל במקרי חנק ובכוויות?
23/2/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)