שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

ברוך הבא חודש מרץ!

חי5ברוך הבא חודש מרץ!חי5
פורסם לפני 4619 ימים     מאת Kiwi85     סה"כ תגובות: 24     תגובה אחרונה לפני: 4614 ימים

מי ידע שהזמן חולף כל כך מהר אה?...
הנה כבר חלף חודש והגיע הזמן לחגוג את בואו של חודש מרץ....
אז בואו נלמד על החודש החביב קצת קודם כל:
כוכב מרס (למי שלא בקיא באסטרולוגיה או בגוגל)

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

מרץ או מרס (בלטינית Martius, ההגייה העברית נגזרת מהשפה הגרמנית), הוא החודש השלישי בלוח הגרגוריאני. לפני קביעת הלוח היוליאני, חודש זה היה החודש הראשון בשנה.

שמו של החודש נגזר משמו של האל הרומאי מרס שהוא אל המלחמה:
במיתולוגיה הרומית מרס היה אל המלחמה, אחד מהאלים החשובים והמכובדים ביותר בפנתאון האלים הרומי. הוא היה בנם של יופיטר, ראש האלים, ושל אשתו יונו, אחיהם של אל האש והנפחים וולקן ואלת הנעורים יובנטאס, ואביהם של רמוס ורומולוס (שנולדו לאחר שאנס את וריאה סילביה). הוא מקביל לאל המלחמה היווני ארס.

הרומאים העריצו את מרס עד מאוד וקראו על שמו מספר דברים:

* כוכב הלכת מרס, הקרוי בעברית מאדים.
* חודש מרס, או מרץ. יום חגו העיקרי של מרס נחוג ב-1 במרץ.
* ברומא היה מקדש ששמו מרס, בו היו שמורות חניתות, אשר לפי המסורת הרומאית היו שייכות למרס. כשפרצה מלחמה, היה הקונסול מנענע את החניתות הללו, וקורא: "מרס, התעורר נא" ("Mars vigila").
* ברומא היה מחנה צבאי גדול, שנקרא שדה מרס.

כמו כן, השנה הרומאית החלה בחודש מרץ, כאשר באותה התקופה, מתרחשת התחדשות של הטבע במקביל לתחילתה של עונת האביב.

בכל שנה, חודש מרץ מתחיל בדיוק באותו יום בשבוע שבו מתחיל חודש נובמבר ואילו, בכל שנה, למעט בשנים מעוברות, חודש מרץ מתחיל גם בדיוק באותו יום בשבוע שבו מתחיל חודש פברואר.

באזור חצי הכדור הצפוני, מרץ הוא ברובו חודש חורפי ובחלקו אביבי ואילו באזור חצי הכדור הדרומי, מרץ הוא ברובו חודש קיצי ובחלקו סתווי.

בחודש מרץ יש 31 ימים.
-------------------------
אירועים חשובים!
1920 - יוסף טרומפלדור, לוחם, סוציאליסט וחלוץ יהודי נפטר (נולד ב-1880)
1930 רחל המשוררת, החולה במחלת השחפת, כותבת את השיר "רק על עצמי", משיריה האחרונים.
1940 - "קול ישראל", תחנת הרדיו המחתרתית של ארגון ההגנה, משדרת את שידורה הראשון מרח' בן יהודה בתל אביב.
1944 - קבוצה של ארבעה מצנחני היישוב, חנה סנש, אבא ברדיצ'ב, ראובן דפני ויונה רוזן צונחים בקרואטיה, ומצטרפים לקבוצת פרטיזנים מקומית. לאחר מכן חוצה סנש את הגבול להונגריה, נתפסת ומוצאת להורג על ידי הנאצים.
1923 - פנחס רוטנברג מייסד את חברת החשמל, שנקראה אז "חברת החשמל לארץ ישראל".
ביום רביעי הראשון של חודש מרץ חוגגים את יום המתמטיקה הבינלאומי!! קדימה כולם להוציא מחשבונים ולחגוג עם בני גורן!!
יום האישה הבינלאומי-ה-8 למרץ.
ב-1933 יצא לאקרנים לראשונה הסרט "קינג קונג".

בראשון למרץ חל "יום החזיר הבינלאומי!" יאללה חוגגים לנובוטה!

ב-5 למרץ הוכרז "יום האישיות המפוצלת!" (בחיי אני לא ממציאה... אולי האני האחר שלי המציא אבל לא אני!)
פסטיבל הבובות ויום הבנות נחגג ביפן בשלושה במרץ בו חוגגים למען הבנות במשפחה ומלבישים אותן כמיטב המסורת על מנת לאחל להם אושר ובריאות:

----------------
אסטרולוגיה
ילדי חודש מרץ הם ילדים בעלי חן רב, תמימים וילדותיים, הילדות הטובה ביותר עבורם היא, לגדול בבית מלא שמחה ואופטימיות, שיש בו אוירה של ילדות ותום. בית שבו שמים דגש על יצירתיות וביטוי עצמי, אדיבות ונימוסים, פתיחות והרבה אהבה. ילדי חודש מרץ, מפונקים מאוד, לא אוהבים להתאמץ וחשים שהכל צריך לבוא להם בקלות. עליכם ליצור עבורם, בית עם תקשורת מילולית טובה, ראיה רחבת אופקים, לעודד ולפתח את היצירתיות שלהם ויחד עם זאת, בדרכי נועם להרגילם למחויבות ומסגרת.

מזל דגים חודש מרץ
מזל דגים שייך ליסוד המים,הכוכב השולט של המזל הוא נפטון מצבי הרוח של הדגים שונים ומשתנים. הדגים נחשבים למזל אמנותי מאוד, בעלי יכולת הבעה מדהימה, בעיקר בתחום המשחק והכתיבה. נטייה ליצירתיות, פגיעות, רגשנות, רגישות, ביישנות, מופנמות, רומנטיות וצורך תמידי באהבה. הם בני זוג מושלמים ופרטנרים נהדרים, אבל יש להם יכולת לבטל את עצמם, להתעלם מהצרכים שלהם ולהרגיש שהם קורבן.התכונה המאפיינת יותר מהכול את בני מזל דגים ,זו הנדיבות הגדולה שלהם.הנתינה האדירה שמאפיינת אותם,זו היא נתינה נטולת אגו ונטולת אינטרסים.
---------------------------------------------
שאלון חודש מרץ
1.התוכניות שלי לחודש מרץ:
2.החודש אני מתכוונ/ת להפסיק...
3.לכמה אנשים שאני מכיר/ה יש יום הולדת החודש?
4.החודש אני בן/בת:
5.אירוע נחמד שקרה בחודש שעבר?
6.החודש הייתי רוצה ש....
---------------------------------
חלק ה-24 שעות!פיצ9
האם ב-24 מהשעות האחרונות:
בכית?
גרמת למישהו לבכות?
רקדת?
כתבת משהו?
התגעגעת למישהו?
צחקת באמת?
גרמת למישהו לצחוק?
עשית משהו שטותי?
ראית את השקיעה?
הקשבת לשיר עצוב יפה במיוחד?
מהו?
----------------------------------
זה הכל לחודש מרץ.... שיהיה לכם חודש מקסים ונהדר!
פנ2צ1

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)