שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהפורום אקטואליה
פורום בנושאים אקטואלים שעל סדר היום הציבורי.

כלב השמירה של מי?


כלב השמירה של מי?
פורסם לפני 4605 ימים     מאת דני בן-ישי     סה"כ תגובות: 2     תגובה אחרונה לפני: 4602 ימים

מחליא היה לחזות בתקשורת הישראלית, כמו גם במקבילתה האמריקאית, מתגייסת באופן מוחלט, אף מוותרת על העמדת הפנים הנהוגה של אובייקטיביות והוגנות, לטובת המועמד המועדף עליה במירוץ האחרון לנשיאות ארה``ב, ומציגה אותו כתקווה היחידה לעולם טוב יותר, את אי-בחירתו כביטוי לגזענות ותו לא, ומשנבחר, את יום נצחונו כיום היסטורי וגורלי בו כל אחד מאיתנו – כך הוחלט עבורנו – יזכור ויספר לנכדיו היכן היה ומה עשה, כמו בנפילת חומת ברלין או יום הניצחון על הנאצים, לא פחות. עלינו לקנא בארה``ב, אנו מתבשרים באינספור טורי דעות, על שהצליחה להתעלות על כמה מאות שנים של גזענות, קסנופוביה וקפיטליזם נטול רסן, ובחרה ב``שינוי`` וב``תקווה``, משהו שאנו הישראלים, כך ניכר על פי פופולריות הליכוד, טרם מוכנים לו, פרמיטיבים חשוכים ומפוחדים שכמונו. משהסתמן בישראל, על פי הסקרים, שׂובָע בקרב העם מוויתורים וחולשה, “כלב השמירה של הדמוקרטיה`` לא היסס לפעול ומיד התגייס לטובת מנהיג אמריקני, שבתקווה יסרס את ממשלת הימין העתידה לקום על פי רצונו המוטעה של העם.

אך צד חיובי לתופעה המדאיגה: משהתירה מעל עצמה כל רסן חשפה התקשורת הישראלית את פרצופה האמיתי: מקור דעה ולא מידע, ושל מיעוט אידיאולוגי יחיד, שכמו העניק לעצמו מנדט לקבוע להגדיר ולעצב את דעותינו. ישכילו לעשות מנהיגי ומייצגי הימין – ובעתיד הקרוב, ככל שמתקרבות הבחירות, מטרותיה של התקשורת להשמצה והכפשה – אם יקדימו תרופה למכה וינצלו את ההתרחשויות האחרונות להעלאת מודעות הציבור לגבי משוחדותה של התקשורת, ולגבי היעדרו בישראל של פלורליזם תקשורתי, החיוני לקיומה של דמקורטיה בריאה.

מתוך וכתתו חרבותם לעטים - בלוג איכותי על אירועי היום, פוליטיקה, היסטוריה וציונות.


קבצים מצורפים:
אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
תקנון פורום אקטואליה.

29/1/2009מונה כניסות


sailing holiday

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)