שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהסיכום טיול מעמונה לעין סמיה. בשישי הבא סובב אלון מ


סיכום טיול מעמונה לעין סמיה. בשישי הבא סובב אלון מ
פורסם לפני 4641 ימים     מאת dvirraviv     סה"כ תגובות: 1     תגובה אחרונה לפני: 4641 ימים

שבוע טוב חברים.

כל הכבוד ל-70 המטיילים שהשתתפו בטיול מעמונה לעין סמיה (כביש אלון) ביום שישי האחרון. נפגשנו כמתוכנן בשעה 7:45 בכניסה לעפרה. בשעה 8:10 יצאנו מעמונה לכיוון צפון. חלפנו על פני בית הקברות הכנעני המונה עשרות קברי פיר והעפלנו לפסגה המערבית של רכס בעל חצור. התיישבנו לאכול ארוחת בוקר בסמוך למקום בו חגגו אבשלום וחבריו עם בני המלך את מסיבת הגז הגדולה, במהלכה הכה אבשלום את אמנון אחיו על דבר אחותו... (שמואל ב יג, כג-כט). ביצענו תצפית מן המקום אשר קיבל אברם את הציווי: "קום התהלך בארץ לארכה ולרחבה כי לך אתננה" (בראשית יג, יז), קדמה ונגבה ולאחר מכן ימה וצפונה. לאחר מכן התחלנו לרדת מזרחה דרך נחל סמיה לעבר שמורת עין סמיה וכביש אלון, ירידה של כ-600 מטרים בגובה (!). בדרכנו מטה חלפנו על פני הקניון העליון, כפר מליך, הקניון התחתון עד הגיענו לחורבת מרג'מה. בחלקה הצפוני של החורבה הבחנו בביצורים האדירים (חומה ומגדל) שהקיפו את העיר הישראלית ששכנה במקום בתקופת המקרא (לזיהויה הוצעו במחקר חמש הצעות זיהוי שונות...). העיר בחורבת מרג'מה שכנה בסמוך לדרך אורך מרכזית ובסמוך לבקעת סמיה שבזכות שפיעתו החזקה של עין סמיה הסמוך (100 ליטר בשניה!), היה המקום בעת העתיקה גן עדן של ממש (כיום המעיין נשאב לרמאללה). סיימנו ב-13:00 בעין סמיה. תודות ליוסי מרצבך ולאימא של אחת המטיילות, הצליחו כל הנהגים להגיע בחזרה לעמונה. תודה רבה לכם.

לענייננו, ביום שישי הקרוב ה חשוון (23/10) נצא למסלול נהדר במרכז השומרון - סובב אלון מורה. הטיול הינו מהסוג השני - סיור מכינה תל אביב, ללא תשלום, כולם מוזמנים. בשעה 8:00 נפגש בש.ג של אלון מורה. משם ניסע יחדיו לא.ת של היישוב, שם נחנה את הרכבים ונצא למסלול. תחילה נעפיל למתחם הישיבה. נלך מערבה על שפת המתלול האדיר. נעפיל לשמורת מצפה כביר - התצפית הכי יפה בארץ. לאחר מכן נרד דרומה. נבקר בטבור הארץ (ראס טבור). עין הצעירה ונסיים בסביבות 12:30 במעיין הגדול (עין אל כבירה), הנובע מתוך נקבה מדהימה וממלא בריכת בטון חדשה שנחנכה במקום לפני כשבועיים.

מצ"ב מפת מסלול. אורך המסלול - 7.5 ק"מ. הטיול מיועד למיטיבי לכת בלבד!

מי שצריך טרמפ מאיפשהו וכן מי שמגיע עם רכב ומקום שיעדכן אותי בהודעת ס.מ.ס ביום חמישי בערב. כלקח מטיולים קודמים תעדכנו אותי בחמישי בערב (בסביבות 16:00-21:00) ולא בשישי בבוקר.

רצוי שכל מטייל יקח איתו: תנ"כ, אוכל לחצי יום, כובע טמבל, בגד ים, כפכפים, צפחת למים ופנס.

מארגני הטיול מסירים כל אחריות ביטחונית ובטיחותית.

בברכת ראות טובה, חורף טוב וגשום.
עם התנ"ך חוזר לארץ התנ"ך.
לזכר סרן שלמה קרויזר.
0508359958 דביר.


קבצים מצורפים:
אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1089)