שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה"שפירא חוקר ומטייל בכרתים"- ספר על DOK


"שפירא חוקר ומטייל בכרתים"- ספר על DOK g7m7
פורסם לפני 4545 ימים     מאת מאיר שפירא     סה"כ תגובות: 4     תגובה אחרונה לפני: 1122 ימים

אשה אחת שאלה פעם רופא לשם מה צריך רופאים אם הכל כתוב בספרים ?ענה לה הרופא: כדי שלא תמותי בגלל טעות דפוס. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------הרוב המוחלט של השאלות לא היה נשאל אילו היה לאנשים את הספר שכל ההוצאה לרכישתו היא זעומה מאוד יחסית לעומת מחיר הטיול, ולעומת ההשקעה בו, והוא עושה את הטיול.

אבל מי ש-"חוסך", לא קונה את הספר+המפה וסומך על עצמו שימצא ענין בטיול, מפספס בגדול. בכל הודעה כמעט אני מסביר לאנשים שכדאי לצאת כל יום לטייל, לרכוש את הספר והמפה ולשכור רכב מהסוכנות המקומית "זקרוס טורס", והנכון הוא שנמאס לי להעיר הערות אלו, כי כל אחד חושב שאכתוב לו במיוחד ספר עבורו.
מעכשיו לא אעיר יותר בנושא הזה, כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה, הרי בלאו הכי רק מעטים מאוד קונים את הספר, ואמנם הם חוזרים מאושרים .

רוב הנוסעים מצטטים את הסוכנים שלהם שאומרים שבכרתים אין מה לעשות אלא רק "בטן גב", אמירה שיקרית שמוכיחה שלסוכנים הללו אין שום מידע על כרתים והם רק רוצים למכור כרטיסים. ואז, כל מה שהאנשים רוצים זה רק לאיזה מלונות ללכת, איך האוכל, מה יש לעשות בסביבת המלון בלי רכב, איפה לבלות, מה לעשות וכו.
ממש לכתוב לכל אחד ספר.

אני מנסה להסביר שגם אם אתן להם שמות של אתרים לאן ללכת, גם אם יצליחו למצוא אותם עם המפות הקטנות של 1:300.000 שהם מקבלים עם הרכב הרי לא יצא להם מזה דבר ללא חומר רקע ומידע על האתר.

אני רואה גם את המגמה שהעונה בכרתים 15.5-25.10 אבל שאלות מתחילות ברובן רק באוגוסט.....וכולם רוצים שהכל יהיה מוכן להם ברגע האחרון כולל מלונות. ומכיוון שאין להם מידע על כרתים, מוכרים להם נופשים בזול יותר, מחוץ לעונה כשהכל סגור.....

הרע ביותר הם אלו שלא הכינו עצמם כמו שצריך ומתבססים על האינטרנט או חברים ואחר כך מוציאים את דיבתה של כרתים רעה וממש מכעיסים, ואני רואה זאת באלו שבאים לכרתים בפעם הראשונה ומתארגנים במערב האי כי שם אמרו להם שיפה יותר, ומפספסים את כל הנושאים הבולטים והמיוחדים של כרתים למי שבא בפעם הראשונה , ועוד כדי לצאת "צודקים" הם תומכים אחד בשני ומתחרים מי "ילכלך" יותר את כרתים.

הם לא מתביישים לשקר ולהכפיש כשזה כמובן לא נכון, ועל כך יעידו כ-242.000 ישראלים שטסים בעונה (2017) לכרתים, הם טסים בעונה לכרתים בהמוניהם, אבל את הספר קונים רק בודדים, ומדהים להיווכח כיצד הרוב המוחלט 99.99% של האנשים יבזבזו על הנסיעה אלפים רבים של שקלים, ילכו לבתי המלון היקרים ביותר (ואחר כך יתבכיינו על המחיר...) אבל יחסכו את ה-250 שקלים שהוא מחיר הספר + המפה, הראשונים והיחידים בעולם המפורטים בעברית והמתעדכנים כל עת שאפשר, הספר שיעשה להם את הטיול...

וכדי שיהיה ברור: אני לא עסק ולא מתפרנס מזה (כי אז הייתי מת מרעב), המטרה כולה לעזור למטיילים ולתת להם כלי להצלחת הטיול, אבל כמובן שיש מקום לשלם סכום סימלי מאוד יחסית להשקעה זו השנה ה-29 (2018) במחקר על כרתים (הנסיעה ביוני 2018 היא נסיעה מספר 116 לכרתים)- והסכום הסימלי הוא דמי-השתתפות בהוצאות על המחקר או מה שמקובל יותר "דמי רצינות".

ואני רוצה להקדים ולאמר חד משמעית:"אף אחד לא חייב לקנות את הספר שלי". מי שמחפש מהדורה מצומצמת או המחיר "גדול עליו" ולא מענין אותו שזו תוצאת מחקר של "עבודת-חיים" , יש עוד ספרים.
יש עשרה סיפרוני-כיס קטנים בעברית, יש בהם כ-110-290 עמודים קטנים בלבד (בספר שלי מעל 3600 עמודים A4) אבל בסיפרונים הללו יש גם 173-470 טעויות, שגיאות, דברים לא נכונים בהחלט, חוסרים רציניים והמצאות עד בלי די וכו, וכמובן יש ספרים בשפות אחרות, שאותם לא בדקתי .

אגב, שלושה מעשרת הסיפרונים הללו מצאתי בפח אשפה בהרקליון באולם היוצאים.......
מחירי הספרים הללו נעו 60-140 שקלים.

את הספר שלי יקנה מי שמתייחס ברצינות לטיול שלו ומעוניין בחומר רציני ואמיתי, כדי למצות את הנסיעה ולא רק לרבוץ על החוף שיש כמוהו בבת ים בחינם או ללכת לפארק מים שיש כמוהו בראשון.

ומכיוון שנשאלתי בדו"אל לא פעם , להלן הפרטים המעודכנים נכון ל-2017:
1
הספר - "שפירא חוקר ומטייל בכרתים" הינו פרי מחקר החל מ-1990 (פיתוח של הספר הראשון:"שלום לך כרתים") מחקר שממשיך כל העת והספר והמפה מתעדכנים כל עת שאפשר , בניגוד לספר על נייר שברגע צאתו לאור הוא מתחיל להתיישן, הרי הספר שלי ממשיך להתעדכן ככל האפשר.
2
זהו הספר המפורט והיסודי בעברית, הראשון והיחידי מסוגו על כרתים, והיחידי בעולם המתעדכן כל העת ככל האפשר (בהתאם לאפשרויותיי) כולל מפה מתעדכנת בקנ"מ 1:100.000 מחולקת לדפי אי4 + דפי עזר ומפות שונים, ובכך הוא היחידי בעולם. הוא מכיל מידע רב שלא ניתן למצוא בשום מפת טיולים על כרתים.
3
הספר כולל מידע רב ומגוון כולל כזה שלא קיים בשום ספר אחר על כרתים, וכמובן מידע כללי ותמצית ההיסטוריה (עם כמה הפתעות מרעישות).
בספר שהוא מעודכן כולל ספירה מדוייקת -נכון להיום יש - רשימת 1836 הישובים בכרתים לפי A-Z ומיקומם במפות המצורפות למחקר. 4
הרשימה כוללת גם את : שמות וגובה הרים בכרתים בחלוקה לגבהים, מאגרי מים, איי-לווין, אתרי עתיקות, מנזרים, אגמים טבעיים/מלאכותיים, חופים, מחסות אלפינים בהרים, מצפי-כוכבים, מנהרות-כביש, כבישים ראשיים, נחלים, מערות מעניינות, מערות היסטוריות מערות הנטיפים שניתן לבקר בהן, נמלים ומעגנים, ערוצי טיולים, שדות תעופה, בתי מלון מומלצים מתוך 10.000 בתי המלון שבכרתים, מקומות לאכול בעיר ו-"על הדרך",רשימת בתי מלון שכלכלתם ללא גלוטן, בתי מלון ללא משפחות ומידע רב מפורט נוסף, כולל המיקום המדוייק בכרתים.

הספר הקודם: "שלום לך כרתים" - בהוצאת שנת 2000 = 382 עמודים 1795 תמונות 31 מסלולי טיול. הספר היום:"שפירא חוקר ומטייל בכרתים" - בעידכון המתגלגל, כיום = 3600 עמודים 17.342 תמונות, 345 מסלולי טיול 1352 אתרים ומקומות.

מסלולי טיול :
טיולים רגילים ברכב שכור, טיולים בתחבורה ציבורית, טיולי ג'יפים, שבוע לדווש באופניים, וגם מסלולים יומיים, מגוון מסלולים ברגל, מסלול אלפיני שלושה ימים, לאן לטייל בגשם, מסלול בציר חוצה אירופה E4 , מסלולי קל"בים (קרובים לבית-מלון) טיולי מטרה (למטרה בודדת וסביבותיה), מסלולים בעיקבות אמנים (עץ, אבן, ציור, קרמיקה, אריגה, פיסול וכדומה) , לאתרים מיוחדים אבל לא מוכרים, כנסיות מתומשחות (פרסקות) , מוזיאונים בולטים (מלחמה,טבע,חיי הכפר), מה נשאר מיהדות כרתים , על חומות הרקליון, סוף-שבוע לדתיים, תוכנית מוכנה לטיולים מיומיים ועד חמישה מסלול לסופשבוע, מחנה נודד המסלול הקלאסי(2) ל-7 ימים למרכז כרתים/7 ימים למערב כרתים למי שנוסע בפעם הראשונה, וגם שניה...
5
רשימת 50 אתרים מעניינים שתיירים לא מכירים כי הם לא בספרים 34 מסלולי "קניונינג" לגלישת מצוקים טכנית/מקצועית לתוך ערוצים שברובם עם בריכות מים או נחלים שוצפים או מפלים וכו וכו. בספר גם מחקרים שונים הקשורים לכרתים ולא קיימים בספרי טיול אחרים.
6
מצורפת לספר מפת כרתים 1:100.000 מחולקת ל-26 עמודי א4 ועליה מידע רב ביותר בעברית כולל ישובים ואתרים מעניינים ועידכון כבישים חדשים וכבישים ישנים רבים שאין במפות אחרות ומידע רב נוסף בעברית על המפה שמתעדכנת כל העת ככל האפשר. מצורפים דפי תרשימים נוספים לסיוע -למשל מסלול כניסה לחניה ויציאה כנ"ל בהרקליון וחאניה, מפות ערים, תרשימי מערות ומנזר ארקדי, הדרך לערב הפולקלור, אל אי המצורעים דרך העיר איוס ניקולאוס או עוקף את העיר ועוד).
7
מפת קווי השייט בין איי יוון כולל פרטי חברות הספנות המשייטות בין האיים.
8
כמו כן מצורפים לספר בארבעה קבצים, תצלומי אויר לארבעה מסלולי שטח קלים לניווט ולנהיגה, כאשר התצ"א עם המפה מהווים כלי טוב בהחלט לנהיגה במסלול.
9
הספר כתוב בתוכנת "קיוטקסט-8" העברית ל-"חלונות", תוצרת קיבוץ דביר בנגב , ביום 17.9.2009 סיימתי להעתיק את כל הספר לאקרובט, כך שכל מי שיש לו PDF יכול לקרוא את הספר ולא משנה באיזה מחשב או מערכת הפעלה . אני ממשיך לכתוב בקיוטקסט וכל עידכון מיד שומר ל-PDF. להמיר את הספר לוורד לא מעשי כיוון שזו עבודה בערך לששלוש שנים.
הספר כעת לקורא נעים וקל יותר והגילגול חלק, לי זו קצת יותר עבודה לגבות גם לקיוטקסט וגם לאקרובט (וגם גיבוי לארבעה הרדיסקים שונים...) אבל אני סופג זאת.
10
הספר נמכר על דיסק-און-קי 8 ג'יגה, כשעל הזיכרון הנייד אני משבץ:הספר "שפירא חוקר ומטייל בכרתים".2 סירטונים מתקופת הכיבוש הנאצי, סרט על מציאת הלבירינט האמיתי, קובץ 26 מפות שיחד הם מפת כרתים + נספחים, הסרט "זורבה היווני" עם תרגום בעברית (רכישה נפרדת).תוכנת האקרובט.
מי שירצה יוכל לרכוש גם סרט סקירה על כרתים.
11
כבר שאלו: אז אני צריך לקראת הנסיעה להדפיס את כל הספר ? התשובה - כמובן שלא, זה 10 קלסרים.....
מדפיסים את :
א. חובה להדפיס את פרק 0 בו תמצא פירוט של כל הפרקים עם דגשים שונים, במיני-תוכן-עניינים
ב. תוכל לבקש מודפס את דף הנחיות או דבר ראשון להיכנס לפרק א1.
ג. חובה להדפיס את המפה ונספחיה.מי שמטייל רק בכביש ראשי ובאתרים נבחרים ונגישים, יכול להסתפק במפה שהוא מקבל עם הרכב 1:300.000 .
ואחרי שמחליטים אלו מסלולי טיול עושים, מדפיסים את המסלולים הספציפיים.
12
מי שנוסע בפעם הראשונה לכרתים, יש לו את הפרק 519 "פעם ראשונה בכרתים - המסלול הקלאסי", שנותן לו 7 ימים מסלולי טיול מפורטים למקומות הבולטים בכרתים.
פרק 519א למי שמתגורר באיזור המרכז
פרק 519ב למי שמתגורר באיזור המערבי
פרק 519ג למי שמחלק את הלינה לשני מקומות.

המסלולים מודולארים כך שאפשר להוריד ימים אם יש פחות משבוע. ואז להדפיס את המסלולים המתאימים וכן את הפרקים על האתרים הנוגעים ספציפית למשל- אי המצורעים "קאלידו", אתר גורטינה, קנוסוס, סיור בהרקליון, סיור על חומות הרקליון, סיור בעיר הוונציאנית בחאניה, סיור בלימאני-חרסוניסו, מנזר ארקדי, עמק לסיטי, ערוץ הסמאריה וכו.
13
אפשר כמובן גם להחליט שלא רוצים מסלול מסודר אלא רק בקרבת המלון בטווח מסויים, למטיילים באיזור נתון (תאי-שטח) יוכלו לראות בפרק 222 את רשימת האתרים באותו תא-שטח-נתון . הפרק בנוי מפרקי-משנה לפי מספרים של דפי המפה.
14
אפשר להדפיס גם את דף סוגי ושמות המאכלים בכרתים.
15
מה שיקרה בשורה התחתונה, שלכל אחד יכולה להיות בסוף חוברת אחרת, כל אחד לפי טעמו. המקור הוא אותו מקור, אבל החומר המודפס בנוי לפי טעמו של המטייל באופן פרטני אישי.

הייתם יכולים לעשות זאת עם ספר מודפס על נייר ??? לא.
בכל מקרה ממליץ לקחת את הזכרון הנייד איתכם, למקרה ותרצו עוד מידע או באמצעות מחשב נייד או במחשב של המלון.

העלות של הספר -
השאלה היא איך מתמחרים מחקר-רציף ו-"עבודת-חיים" 29 שנים (2018) מ-1990 ? אז - החלטתי לא לתמחר ולא לעסוק בזה מבחינה מסחרית (המפיץ דורש 85% מהרווח...) אלא כ-שרות למטיילים שישלמו דמי-השתתפות סימליים בהוצאות, כיוון שמצאתי שישראלי ממוצע המקבל משהו בחינם, מזלזל בו.
חוץ מזה 95% מזמן הנסיעה שלי לכרתים מופנה למחקר על האי ולעידכונים, וגם מזה שאנשים שקבעו איתי להגיע אלי לא הגיעו ולא הודיעו שלא מגיעים ואני מרגיש מטומטם לשבת ולחכות, כי הם חושבים שאם לא שילמו מראש, אין להם מחוייבות.(ביום שישי לפני כחודש ימים התקשר מישהו ואמר שבערב הוא יגיע. זה היה לפני חודש.....)
או אלו שמבקשים ייעוץ, ועל 4 שעות 100 שקלים נראים להם הרבה כסף, ולכן החלטתי להפסיק עם הייעוץ.
16
התשלום עבור הספר , הינו לשם השתתפות סימלית לגמרי בהוצאות המחקר.הספר נמצא על זכרון נייד 8 ג'יגה + נספחים שפורטו והמפה
א.
מחיר הספר על זכרון-נייד + מחזיק מפתחות עם סמל בית הכנסת בכרתים (עד גמר המלאי) = 250 שקלים.
ב.
מי שמעוניין לעדכן אחרי שנתיים +, ישלם 100 שקלים על העידכון (על גבי הזכרון-הנייד המקורי).
ג.
איך מגיעים לזה? כי הרי הספר נמצא רק אצלי -
(1). ניתן להגיע אלי = מאיר שפירא מגידו 11 חולון מיקוד 5849646 רק לרכישת הספר. יש להתקשר לטלפון בבית 03-5591071 חצי שעה לפני שרוצים להגיע, ואם אני בבית אז אין בעיה. (2) או להעביר את הכסף לחשבון הבנק, ואז אשלח את הזכרון הנייד בדואר רשום.
היתה פעם מישהי שברוב חוצפה כתבה שהיא נוסעת רק לרבע מכרתים, ולכן אם אפשר לרכוש רק רבע מהספר ????? עניתי שאין בעיה, גזרתי במספריים רבע מתקליטור, ושלחתי לה חינם אין כסף !!!!!

אל תשכחו : ידע הוא כח .

הטלפון שלי בכרתים 00-324-99796133|צבע| - ==================================================================================================================

אני מצרף את הפרטים של חברת "זקרוס טורס" שלא תצטרכו לחפש -חברת "זקרוס טורס" תוכלו להזמין במחירים טובים כלי רכב להשכרה, בתי מלון וצימרים בכל רחבי כרתים.
חברת התיירות "זקרוס טורס" ותיקה (כחמישים שנה) ומהימנה - המשרד הראשי נמצא בלימאני חרסוניסו בעלים: טנסי פספלקיס THANASIS PASPALAKIS בצוות- האבא טנאסי, האמא מאריה, הבנים מנולי ואדוניס, בן המשפחה ג'ורג' וגם בן דוד ניסים אחוזים .ZAKROS MAIN OFFICE - LIMEN HERSONISSOS 00-30-2897-022137 / 022626 FAX. 2897-021312 בעת השכרת הרכב לבקש ביטוח הכולל הכל, והוא מקיף לחלוטין כולל ביטול השתתפות עצמית, ואין שום סעיפי-מוקשים, הכל גלוי ואם משלמים את דמי ההשכרה במזומן, הם לא צריכים את כרטיס האשראי.
וגם בנושא השכרת דיור: החל מ-צימרים יפים בתוך כפר אמיתי עתיק האתר בעברית) http://www.zakrostours.com/Christina/lang/IL/howtobook.php או גם להזמנת בתי מלון בכל הרמות, דירות חדר עם מטבח (אפרטמנטס) וכל פתרון דיור הבא בחשבון.
וכן ניתן להירשם במשרד להסעות לערב פולקלור "כרתה נייט", וכן להסעות לסמאריה.

לחברה משרד בלימאני-חרסוניסו וסניף נוסף ליד חאניה. כתובת האתר http://www.zakrostours.com . שימו לב - מחירי השכרת הרכב המופיעים באתר אינם המחיר הסופי, על מנת לדעת את המחיר האמיתי, יש לבקש הצעת מחיר (והמחיר הנכון הוא נמוך מזה המוצג כמובן).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ולהשומע ינעם.....


תוקן על ידי מאיר שפירא 9/2/2018 13:10

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
תוקף דרכון
עידכון ל-2013
23/6/2014
בית הכנסת
ביקור בבית הכנסת היחידי בכרתים
24/2/2012
מתי פתוחות החנויות?
בעונת התיירות כל מה שקשור לתיירות פתוח כל היום כל יום ויש כאלו שגם רוב הלילה.
10/2/2010
סוכני תיירות בכרתים
אתם רוצים לטייל לבד. קניתם את הספר "שפירא חוקר ומטייל בכרתים" עם המפה המעודכנת , אתם מסודרים.לשכור כלי רכב וחדרים במלונות, יש לכם בראש ובראשונה את חברת "זקרוס טורס".את הטיסה מזמינים מהארץ והחל מ-2009 ישנה חברת אגאין היוונית שאיתה טסים לכרתים דרך אתונה או בטיסה סדירה ישירה בחודשים יוני-ספטמבר, או בחברות שכר ישראליות בטיסה ישירה.רכב ומקומות לינה מכל הסוגים מומלץ דרך סוכנים כרתיים בהזמנה מראש. לכן הרשימה, ופרטי האגודה האלפיניסטית לסניפיה למי שמתכוון ללכת לטייל בהרים.
8/2/2010
הנהיגה בכרתים ורשיונות-נהיגה, ודו"חות תנועה.
השכרת רכב, זהירות ממתחזים, מהירות מותרת, תשלום קנסות, נימוסי תנועה, חגורת בטחון, חניה.
8/2/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)