שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום תוצאות סקר אחרון קישורים שימושיים
מדריך להתמצאות בפורום ובאג'נדה


Book מדריך להתמצאות בפורום ובאג'נדה Book
פורסם לפני 4327 ימים     מאת asole     סה"כ תגובות: 8     תגובה אחרונה לפני: 4324 ימים
בית חדש - ממשק חדש. לאג'נדה יש ממשק מאוד נעים ונוח, רק צריך להתרגל...

איך משתמשים באייקונים?

לאג'נדה אין מערכת אייקונים משלה אבל כל אחד יכול להשתמש באיזה אייקונים שהוא רוצה. אתם יכולים להטעין אייקונים שיש לכם על המחשב או שמצאתם באינטרנט או להשתמש באייקונים מהגלריה המשותפת.
קודם כל עולים למעלה ועומדים על שם המשתמש שלכם ואז בוחרים באופציה אייקונים.אם רוצים להטעין אייקונים שיש לכם במחשב (בפורמט JPG או GIF) לוחצים על הכפתור Browse (חץ מס' 2).יפתח לכם חלון ובו תוכלו לחפש את האייקונים שאתם רוצים להשתמש בהם ואז ללחוץ על Open. האייקון יופיע לכם בטבלה ואז אתם לוחצים על שמור את השינויים באייקונים (חץ מס' 3). אם האייקון לא מופיע ובמקומו יש ריבוע עם איקס – תתעלמו ובכל זאת תלחצו על שמור את השינויים באייקונים. האייקון יופיע לכם אחר כך מעל לשורה "העלה אייקונים חדשים". תוכלו לחזור על הפעולה שוב ושוב, לסדר את האייקונים שלכם בתיקיות שונות ולחלוק אותם עם שאר הגולשים באתר.
אם אין לכם אייקונים להעלות או סתם לא מתחשק לכם להתעסק עם כל זה, פשוט תלחצו על עבור לגלריות של אייקונים משותפים (חץ מס' 1)
ברגע שאתם עומדים על אחת האופציות (כמו Cakes בדוגמא) אתם יכולים לראות את האייקונים בקטגוריה ואם הם נראים לכם, להוסיף אותם אליכם על ידי לחיצה על העתק אלי את סט האייקונים! משמאל.כשאתם כותבים תגובה, מתחת לחלון הנושא ומתחת לחלון התגובה כתוב אייקונים ועיצובים, לחיצה אחת תפתח לכם את כל הקטגוריות שבחרתם. כל לחיצה על קטגוריה מראה את האייקונים שבה. כל מה שנותר הוא ללחוץ על האייקון ולבחור אותו. שימו לב שבשורת הנושא אםשר להעלות רק אייקונים קטנים ולכן לא כל האייקונים שברשותכם יהיו זמינים לכך.

איך מדגישים וצובעים את האותיות?

דרך אייקונים ועיצובים. לפני הקטע שרוצים להדגיש או לצבוע לוחצים על מודגש או על הצבע ובסוף הקטע לא לשכוח ללחוץ סיום מודגש או סיום צבע.

בהודעה הכתובה זה יראה ככה:


ובפועל זה יראה ככה:

בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה

אפשר לבדוק את התוצאה אם לוחצים על תצוגה מקדימה:אותו הדבר כשמדגישים חלק מהכתוב או שמוסיפים קו תחתון.

אם משתמשים בכמה צבעים חשוב להוסיף סיום צבע אחרי כל אחד מהם, כי סיום צבע מבטל רק צבע אחד בכל פעם.

אגב, רצוי לא לבחור בורוד כי הוא מאוד חלש וקשה לקרוא אותו. גם הצהוב כנ"ל. כשאני משתמשת בצבעים אני בדרך כלל גם בוחרת במודגש בשביל הקריאות.

אם רוצים לכתוב ספויילרים בלבן, בוחרים את הצבע הלבן (נמצא ישר אחרי השחור) ולא לשכוח להוסיף בסיום סיום צבע.

באייקונים ועיצובים אפשר גם לבחור את כיוון הכתיבה (ימין, ממורכז, שמאל) ומופיעות שם כל תיקיות האייקונים שברשותכם.

איך מוסיפים תמונות לתגובה?

אם רוצים להוסיף תמונה מאינטרנט, כמו תמונת המרבד למעלה, כל מה שצריך הוא לכתוב את כתובת האתר שבו התמונה והיא תופיע בתגובה. כדי לוודא אפשר ללחוץ על כפתור תצוגה מוקדמת מעל לחלון ההודעה. אם כתבתם את הכתובת נכון, התמונה אמורה להיות שם.

להעלות תמונה מהמחשב האישי זה קצת יותר מסובך אבל גם לא נורא: בשביל זה צריך להשתמש בשרת אכסון תמונות. הנה כמה אתרים כאלו:

http://www.imagehosting.com/
http://imageshack.us/
http://imagefra.me/
http://www.2send.us/
http://www.silvup.net/
http://www.siz.co.il/
http://www.imageshack.us/
http://tinypic.com/
http://imagevenue.com

אפשר למצוא עוד הרבה אתרים כאלו ברשת, גם דרך גוגל.
אני בדרך כלל משתמשת בשני הקישורים הראשונים. מעלים את התמונה לשרת, מעתיקים את שורת הכתובות לתגובה כמו קודם והתמונה עולה. שוב, כדאי לוודא בעזרת התצוגה המוקדמת. אם יש לכם אלבומי תמונות בפליקר או בפיקאסה - אותו הדבר.

שימו לב שאתם תמיד בוחרים את האופציה
Direct Link

כמובן, תמיד אפשר להעלות תמונות דרך חלון הקבצים למטה אבל אז התמונות לא יהיו חלק אינטגרלי מההודעה (ע"ע העלאת קבצים).

איך מוסיפים סרטון וידאו מיו-טיוב לתגובה?

הכי פשוט בעולם, מעתיקים את הכתובת של הסרטון והוא יופיע במלוא הדרו בתגובה.

קישורים לאינטרנט והעלאת קבצים

גם מאוד פשוט. בטבלה שבתחתית הדף יש אפשרות להפוך טקסט בהודעה לכתובת מייל (מוגבל לשלושה קישורים):לחיצה על הטאב הראשון בטבלה תביא אותכם לטבלת העלאת הקבצים. שימו לב שמדובר בקבצי תמונות בלבד שאינם שוקלים יותר מ-500K טבין ותקילין.הטאב האחרון יוביל אותכם למקלדת בעברית, למען יוכלו הגולשים בארצות הערלים לכתוב בשפתנו הקדושה.

Flower_Red אם אתם חברים ביותר מפורום אחד, כדאי ללחוץ על הכפתור עם הכוכב למעלה משמאל הוסף לקהילות המועדפות. כך תוכלו להכנס בנוחות לפורומים דרך הקהילות שלי למעלה.

Flower_Red השירשורים גם הם קופצים כמו בווי-נט ובתפוז, אך בניגוד אליהם, גם שרשור ישן מאוד יקפוץ אם תתווסף אליו הודעה. אם זה לא נוח לכם, הכנסו להגדרות התצוגה ובחרו הצגה לפי תאריך פתיחה.Flower_Red באג'נדה יש גם אופציה של שרשורים עם עוגן שנשארים במקומם למעלה עד שמנהלי הפורום משחררים אותם.

Flower_Red שרשורים נעולים הם שרשורים שננעלו על ידי מנהלי הפורום ולכן אי אפשר להוסיף להם הודעות. בהתאמה - הם גם לא יקפצו.

Flower_Red תיבת המסרים האישיים:
באג'נדה יש תיבת מסרים אישים שבעזרתה אפשר לשוחח באופן פרטי עם כל גולש באתר. התיבה נמצאת למעלה בכותרת:Flower_Red למי שנתקל בבעיות טכניות - מומלץ לפנות לפורום תמיכה טכנית באג'נדה. יש שם גם מדריכים שימושיים במאמרי הקהילה מצד שמאל. אפשר גם לפנות אלי במסרים האישיים ואנסה לעזור אם אוכל וכמובן - אתם מוזמנים לשאול שאלות בשרשור הנוכחי.

צאו לדרך!
תוקן על ידי asole 20/3/2010 2:53

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
קישורים שימושיים
לגלישה ישירה לאתרי התוכניות
1/4/2010

                                       


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)