שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהערבים
BlaBla 4U Counter
מי חי פה קודם?! ערבים\יהודים


מי חי פה קודם?! ערבים\יהודים
פורסם לפני 4556 ימים     מאת ערביXY     סה"כ תגובות: 109     תגובה אחרונה לפני: 4515 ימים

אני יודע שזה לא רלונטי מבחינתי היום
אבל הרבה יהודים מן הימין מסבירים את זכותם על הארץ, ושאין זכות לאחר שיחיה בה כי הם חיים פה מלפני הערבים!!

מי הם הערבים?
לפי ספר "מי אנחנו" של דר יוסי נגר מרישות העתיקות


""""עבודת הדוקטוראט כבר הושלמה ונתונים אנתרופולוגיים רבים וחשובים הלכו והצטברו לכלל מסה קריטית גדולה ומשמעותית. חדור התלהבות, התחלתי לרכז את התוצאות כולן בספר שמטרתו לפרסם לקהל הרחב ולחברי הארכיאולוגים את כל הידוע לי על אוכלוסיות ארץ ישראל, מרגע שדרך האדם הראשון על אדמתה. במהלך הכתיבה, ששילבה בין היסטוריה וביולוגיה, אנתרופולוגיה וארכיאולוגיה, שמתי לב לחוט מקשר בין הפרקים השונים, שעיקרו המשכיות האוכלוסיות מאז ועד היום. לימוד הביולוגיה של אוכלוסיות ארץ ישראל כנושא חוצה תקופות היסטוריות, נתן לי את היכולת לעקוב אחר כל אוכלוסייה מרגע הופעתה על במת ההיסטוריה ואילך, שיטת כתיבה שבזכותה הצלחתי, בפעם הראשונה, להסיק מסקנות נועזות על מוצאן של אוכלוסיות ישראל כיום, צאצאיהם של אותן אוכלוסיות עתיקות.
מי הם השומרונים ומי הם הפלסטינים? מי הם הבדואים ומי הם היהודים? על שאלות אלו ואחרות, ועל הקשרים ההיסטוריים והביולוגיים שביניהם, עונה הספר "מי אנחנו?" , ספר יחיד במינו, תוצאה של מחקר ארוך-טווח, המוגש בשפה קולחת וברורה לקורא הסקרן.
בין המסקנות המעניינות נמצא כי הבדואים הם צאצאים ישירים של תקופות קדומות בארץ ישראל, אוכלוסייה שנפוצה מסוריה ועד צפון ערב ובתקופה הכלקוליתית הייתה אחראית לאחת התרבויות המפוארות מהעבר – התרבות הע'אסולית. במהלך תקופות הברונזה התיישבה בארץ ישראל אוכלוסייה חדשה, שהיגרה לכאן ממסופוטמיה, הלא הם הכנענים ובתוכם אבות העם הישראלי, ומכאן המקור לסיפורי "אברהם אבינו" כפי שהועלו מאוחר יותר על הכתב בספר התנ"ך. האוכלוסייה הבדואית, אגב, לא נעלמה, אלא המשיכה להתקיים במדבריות שמסביב תוך שהיא מחליפה זהויות ושמות עד ימינו. בין השאר, נטען כי השומרונים אינם אלא צאצאי שבטים ישראליים שישבו באזור ההר, וחובר תרשים זרימה מורכב המתאר את מוצאם המגוון של ערביי ארץ ישראל המכונים כיום בשם פלסטינים.
וכך, תוך כדי קריאת הספר עם סיומו, אני חוזר ומבין את תרומתו החשובה של אותו "לוחם" להבנה העמוקה של אוכלוסיות ארץ ישראל כולן. הוא, השמור טוב יותר מכל שלד אחר שנמצא עד היום, היה בעצם "הכנעני הראשון", הנציג הקדום והמובהק ביותר לאוכלוסייה חדשה שחדרה לארץ ישראל בראשית תקופת הברונזה. אותה שיחת טלפון מארכיאולוג מתלהב, אותה נסיעה חפוזה למדבר שעשיתי כסטודנט צעיר, היו הבסיס לתיאוריה מדעית רחבת היקף, סיפור עתיקותן של אוכלוסיות ישראל.
""""


""
ערביי ישראל - מאוכלוסיות שונות לעם אחד

בתקופת הברזל, אחרי הכיבוש האשורי, התגבשה בארץ ישראל אוכלוסייב שהייתה מורכבת בעיקר מצאצאי הכנענים, הפלשתים ושבטים ישראליים. מאז, ניתן לעקוב ברצף אחר אוכלוסייה זו שמהווה את הגרעין שסביבו נבנתה בתהליך שנמשך מעל אלף שנה האוכלוסייה הנוכרית של ארץ ישראל בתקופה הרומית והביזנטית.
לגרעין זה נספחו במשך השנים קבוצות אוכלוסייה נוספות ונטמעו בתוכו. מאז הכיבוש הערבי (במאה שביעית לספירה) השתלבה בקבוצה זו אוכלוסייה ממוצא ערבי (בדואים), שמהווה כיום כשליש מהאוכלוסייה. למעט הפלשתים ומעט קבוצות שונות שהיגרו לישראל מרחבי העולם המוסלמי במאות השנים האחרונות, היו מרבית האנשים שהסתפחו לגרעין הכנעני אוכלוסיות שמיות מקומיות, דומות מאוד לאוכלוסייה הכנענית המקורית. ניתן לשרטט את התהליך בקווים כלליים באופן הבא:""

וכאן יש דיאגרמה שממנה מבינים שמרכיב הערבים: כנענים, פלשתים, קבוצות קטנות אשוריות ואחרות (נוכרים פגאנים) +פיניקים ויוונים = נוכרים נוצרים
+ קבוצות אוכלוסייה מרחבי העולם המוסלמי והמדינות השכנות + ערבים(בדואים) + יהודים = ערביי ישראל (פלסטינים)
כיוון שהאוכלוסייה הלא-יהודית בארץ ישראל עד הכיבוש הערבי לא התגבשה כעם ולא ניתן להגדירה בשם, נאלצנו לכנות אותם כ"נוכרים". מאז הכיבוש הערבי הפכה אוכלוסיית ארץ ישראל הנוכרית לערבית בתרבותה ובשפתה, כחלק אינטגרלי מהסביבה הערבית. עם צמיחת הלאומיות הערבית המדינות השכנות החלו גם ערביי ישראל להתבדל כישות אתנית עצמאית שלה סממנים לאומיים ככל עם אחר. בידול זה תפס תאוצה במאה ה-20, עד כדי דרישה להקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית ואפילו יצירת פזורה פלסטינית בעולם הערבי, כלומר: שמירת הזהות הלאומית גם במסגרת תרבותית דומה להפליא.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.2188)